блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Металошукач з VDI та без нього

Є металошукачі з VDI, а є без нього. Для новачків в пошуку, ця функція мало зрозуміла але в розряді переваг детектора. Для тих хто вже випробував VDI на практиці, корисність очевидна. Але і стає зрозумілим що сам по собі VDI, не супер можливість, без якої не можна шукати.

В моїх руках побувало багато різних приладів, і мені легко розділити поняття металошукач з VDI, і без. І зараз у мене робочі два металошукача. Основний Garrett AT PRO, в якому VDI є. Запасний Garrett ACE 250, в якому VDI немає. Що таке VDI в металошукачі, і що він дає в практичному пошуку.

Що таке VDI

Металошукач з VDI
Металошукач з дискримінатором, має кілька каналів видачі інформації про цілі. Звуковий відгук різної тональності (низький звук для заліза, високий для кольорового металу). Графічна шкала розділення металів. І значення VDI.

Термін VDI може ще мати друга назва – Target ID. Все одне і те ж, тільки по різному називається.

VDI в металошукачі, це деякі цифри які співіснують певної групи металів. І це значення VDI, має значно розширити інформацію про знахідку під котушкою вашого металошукача. Діапазон і значення VDI у різних виробників може відрізнятися.

Класичний VDI

Значення VDI знаходяться в діапазоні від 0 до 99. Маленькі цифри (від 0 до 35-40) відповідають групі знахідок містять чорний метал. Далі по наростаючій до срібла.

VDI з мінусом

Значення VDI, в діапазоні якого є негативні цифри. Цифри з мінусом позначають групу чорних металів. Позитивне значення VDI позначає знахідки з вмістом кольорових металів.

Подвійний VDI

У звичайному VDI використовується параметр провідності металу. У більш дорогих металошукачів, такі виміри проводяться за двома точками: провідність і індуктивність. Звідси і подвійне значення VDI, перша цифра показує провідність (тобто звичайний VDI), друга доповнює картину ще й індуктивністю металу в знахідку.

Діапазон і значення VDI у різних виробників може відрізнятися

Пошук з VDI і без

Вийшовши на правильне місце копа, неважливо з VDI ваш металошукач або без. Якщо ваш металошукач вміє розділяти метали – Знахідки будуть в обох варіантах. Але з VDI трохи легше шукати. “Легше” це означає менше викопувати ям, в яких будуть знахідки не ті, які ви очікували побачити.

Ось типовий приклад набору знахідок. Металошукач Garrett ACE 250 без VDI. Металошукач Garrett AT PRO з VDI. Є велика різниця?

Металошукач Garrett ACE 250 та Garrett AT PRO

Різниця в комфорті пошуку. VDI значно точніше показує до якої групи металів відноситься ваша знахідка. Показує ще до її викопування, а це значно знижує “помилкових” ям.

При великій графічної шкалою дискримінації (наприклад як у мене зараз на Garrett AT PRO), значення VDI металошукача використовується як уточнююче – спочатку дивишся на шкалу, потім на VDI і приймаєш рішення “копати чи не копати”.

Якщо у металошукача шкала маленька (менше 10 сегментів), значення VDI буде основним аргументом ткнути лопату в грунт, або пропустити цю знахідку.

Проблеми з VDI

Металошукач з VDI це ще не запорука того, що ви парою ямок набъете собі повну кишеню монетами… Помиляється VDI також само як і графічна шкала. І проблеми з ним бувають, навіть гірше ніж просто з графічної шкали.

Пригающій VDI. Типова проблема для металошукача, у якого є дискримінатор. При проведенні котушки над передбачуваної метою, в одну сторону металошукач “говорить” що треба копати, в іншу що це металевий сміття.

Таке трапляється найчастіше на окислених металах, знахідки з різним складом металу або на цьому місці висока концентрація цілей, і ви одночасно “чіпляєте” дві або більше мети.

Занижений VDI. Є така особливість, яку треба завжди тримати в голові. Велика за розміром знахідка може давати трохи завищене значення VDI. Дрібна знахідка (в грунті), дасть трохи занижене значення.

Типовий приклад з моєї практики. Знахідка срібна монета 5 копійок 1890 року. В ґрунті був відгук з значенням VDI (на Garrett AT PRO) 65. Витягнув на поверхню і перевірив, чистий відгук 85.

На середніх монетах і великих, це може бути не так помітно. Але при достатній глибині (від 25 сантиметрів), таке “заниження” VDI буде відчуватися.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели