блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Стулка енколпіона- $ 7484. Коли гроші палять стегна

$7484 за половинку знахідки, багато чи мало? Подивіться на фото знахідки, подивіться і подумайте – продавали б ви таке відразу? Є приклади, коли заради цілого артефакту лопатились реальні тонни грунту. Іноді знаходили, а бувало і втрачали вже знайдене. Дорога знахідка з байкою.

Копательська байка, де знайшли складень по частинах в різних селах, швидше за все вигадка. В теорії можливо, але відкопати через століття – не вірю. Як би вони змогли з’єднається через жадібність?

Для копа жадібність хороший мотиватор. Був випадок, коли автор крутої знахідки на наступні вихідні приїхав докопати крапку, а там вже б’ються інші копачі. Причому одна сторона приїхала навіть з трактором… А не треба було хвалитися коморами артефактами, не докопав точку.

Республіка Білорусь, часи Брежнєва. Копали три чорних копача поховання. Двоє з досвідом, третій зовсім молодий і весь час прагнув. Копошаться в ямі, досвідченим нудно стало, вирішили повеселитися…

Один напружився, махнув лопатою, хекнув і завмер… Каже, чуєте тухлятиною понесло? Це вона, могила! Інший досвідчений (відвертаючи ніс) дає прогноз-мінімум 12 століття, а то і 10-ий. Молодого від запаху затрясло, весь потім покрився. І тут хлоп його по плечу, та бійся, це Іванич тещиних пиріжків об’ївся. І ну сміятися, поки одного досвідченого не вистачив Кондратій…

І другий за серце взявся, задихав голосно-голосно, захрипів. Через 15 хвилин залишився молодий один в ямі, а на руках два трупи. Дещо як вибрався наверх, намагається заспокоїться і раптом з усіх боків кущі затряслися затріщали, і громовий голос закричав – стій, сука, тобі кранти. Молодий від такої низки подій, в тугіше секунду позбувся свідомості і звалився назад в яму.

Могила та виявилася зовсім не могилою, просто пагорб природний. Справжні кургани стояли поруч, і розграбовані вони були ще в 19 столітті. Втім це не врятувало молодого, ще по дорозі в місто його нарекли гробокопателем. Місцевий бібліотекар-грибник, голова колгоспу, та бригада комбайнерів – отримали подяку від краєзнавчого музею.

Знахідка стулка енколпіона, орнамент перегородчаста емаль. Імовірно 12 століття, і виконаний місцевими майстрами (не грецькими). Матеріал знахідки бронза, позолота, кольорові емалі. Стулка енколпіона продана на аукціоні 24.07.2017, 373 ставки, остаточна ціна $ 7484. Амінь…

Знаєте, що таке енколпіон? Знахідка хороша, місцями дорога. Є приклади, коли навіть уламок енколпіона купували за тисячі доларів (Золотий). Все по темі хреста энколпиона зібрано тут.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели