блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Захист на котушку металошукача

Так вийшло що я майже завжди веду пошук без захисту на котушках, а Камради з місцевої компанії копачів стверджують, що захист має бути.

Поки за вікном йде сніг (собака!), залишається тільки сидіти і розглядати бойові шрами на своїх котушках… Дивитися і думати, чи потрібна ця захист? Може мені пощастило, що я досі не тріснув ні однієї котушки, і це питання тільки часу. А може це Жир, і на крайній випадок з камінням, можна заколхозить захист ізолентою. Дивимося фото.

У мене зараз 2 своїх металодетектора: Garrett AT PRO і Garrett ACE 250. Перший, в силу своїх природних якостей основний, і веду з ним пошук Я. Другий перетворився на запасний, а ще більшою мірою гостьовий. Обидва детектора активно використовуються і ніколи не знали захисту на своїх котушках.

Дешева котушка

Ось так виглядає котушка Garrett ACE 250, яка провела у полі 5 років. Причому котушку ніколи особливо не берег, тим більше на це не звертали увагу “гості” за копу.

coil-cover-01

В першу чергу впадає в очі скол на боці котушки, отриманий… Я не пам’ятаю де і як стукнув, це було непомітно.

coil-cover-02

До речі, типова ситуація на копі. Котушка при змаху б’ється об щось тверде. Дерева, каміння і навіть є приклад – про заморожену грудку землі на распашке. Вбереже захист від бокового удару? У цьому випадку – так.

Якщо розглядати котушку ближче, виявляються ушкодження вже не пов’язані з ударами (подряпини на поверхні не в рахунок, хоча і вони бувають фатальними). По краях котушки є ушкодження, які з’явилися від постійного контакту з грунтом.

coil-cover-03

Махати котушкою, і при цьому не зачіпати сам грунт не виходить. Вбереже захист котушки від такої механічної “терки”? Так.

Купив би я захист на цю котушку? Ні )) Це тільки моя особиста думка. Я знаю що у котушки є якийсь запас міцності, знаю що бити котушку лопатою не можна, і при новому детекторі постарався б не вбити її хоча б кілька років. Якщо б сильно за неї переживав, заколхозил б подібну захист з ізоляційної стрічки (варіанти різні, тільки праворуч або по обох боках котушки, по всьому еліпса).

coil-cover-04

З недоліків такого захисту… По ходу копа стрічка перетирається і починає “взлохматиться”. Краї припадають пилом і більше не прилипають. Але на один вихід вистачає точно, у деяких бачу одну і ту ж “обмотку” і за кілька виїздів. Ізолента дешева і намотати нову усього на кілька хвилин ))

Знову ж… В такому “кольоровому” варіанті, при монотонному пошуку на темному грунті кольоровий маячок допомагав би очам контролювати траєкторію помахів котушки (білі котушки в цьому відношенні рулять).

Примітка: захист на котушку для Garrett ACE 250 коштує близько 20-25$. Нова котушка Garrett 6.5?9 ACE PROformance близько 110-120$.

Котушка подорожче

Друга котушка у мене на Garrett AT PRO, дорожче асечной але теж без захисту вже 2 роки. Не березі і якщо на шару не відламана (символічно, в сенсі подарують), купувати захист не буду. Але приводи уже є – сильно пошкоджена робоча поверхня, є стертості по краях, в одному місці вже скол.

coil-cover-05

Зазвичай на практиці скол котушки отримують на зовнішній стороні периметра (і більше справа), я примудрився стукнути внутрішньої ))

coil-cover-06

Допомогла б захист на котушку, залишитися цієї такою ж красивою як нова? Так. Але в мене її не було і напевно не буде.

Примітка: захист на котушку для Garrett AT PRO коштує близько 20-25$. Нова котушка Garrett 8.5?11 PROformance DD близько 175-185$.

Потрібна?

coil-cover-07

І хоча я її не використовую, звичайно ж захист потрібна всім котушок. В активному пошуку з металошукачем, удар котушкою це питання тільки часу.

Все одно попадеться камінь або дерево, яке з любов’ю прикластися до неї, і… З’явиться скол (не такі як у мене, а серйозніше), у нього почне потрапляти волога і це призведе до помилкових сигналів. М’який варіант, якщо удар буде сильний… Захист все одно не допоможе ))

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели