блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

1/2 копійки 1961 року. Унікальна (і дуже дорога) монета СРСР

1/2 копійки 1961 року одна з рідкісних і найцікавіших радянських монет. А якщо рідкісна, значить, дорога. Таку в ямі або в покинутому будинку не знайдеш. Монета своїй появі зобов’язана грошовій реформі 1961 року. Але в серію так і не вийшла.

Грошова реформа СРСР 1961 року мала на увазі деномінацію зі зменшенням номіналу монет в 10 разів. За товари і послуги, які раніше коштували 1 рубль, стали коштувати новими грошима 10 копійок.

І відразу виникло питання. Як вчинити з товарами, які коштували менше 10 старих копійок? Наприклад 5, 3, 2, 1 копійок. Рішення тільки одне – округляти ціни. І для того, щоб округлення цін могло пройти найбільш безболісно для економіки і населення, экономистѕ запропонували уряду ввести в монетний ряд додаткову нову монету номіналом 1/2 копійки.

1/2 копійки 1961 року. Унікальна (і дуже дорога) монета СРСР

Штамп монети в пол копійки дуже простий дизайн, за зразок були взяті монети ранніх рад аналогічного номіналу. Або навіть ще раніше, царські 1/2 копійки.

При підготовці до випуску монет в обіг були підготовлені кілька варіантів монети 1/2 копійки.

1/2 копійки 1961 року. Унікальна (і дуже дорога) монета СРСР

Але жодному з підготовлених варіантів не судилося потрапити в готівковий грошовий обіг – монети 1/2 копійки 1961 року так і залишилися в історії радянських монет як пробні. Імовірно, уряд країни порахував виробництво монет з таким маленьким номіналом занадто витратним, що не окупає ті цілі, для яких підлозі копієчники призначалися.

На сьогодні відомі лише кілька одиничні екземпляри монети 1/2 копійки 1961 року. Одна монета знаходиться в музеї ГОЗНАКа Петропавлівської фортеці. Решта в приватних колекціях. Цікаво, як такі раритети могли потрапити в приватні руки?

1/2 копійки 1961 року. Унікальна (і дуже дорога) монета СРСР

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина