блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

3-х верстовка в смартфоні. Покроково з нуля

Пошук з металошукачем це перш за все місце куди ви приїдете копати (металошукач другий за важливістю, перш за все місце). І якщо ви зібралися копати по старовині, без карт тих часів не обійтися. У мене основна карта 3-х верстока Шуберта 19 століття. Відразу в смартфоні і найголовніше прив’язана з GPS. Це дуже зручно!

Покроковий приклад з нуля, як поставити стару карту трехверстовку в смартфон на Андроїді і отримати повноцінну GPS навігацію на копі на цій карті. Це дуже просто! І все безкоштовно ))

починаємо все з чистого аркуша, все нульове. Що маємо… Є смартфон на Андроїд, великий комп’ютер (в сенсі повноцінний ноутбук) та інтернет.

Встановлюємо Androzic

Перше, що нам знадобиться, встановити програму GPS навігації яка вміє підтримувати растрові карти. Це ті карти, які колись були намальовані а потім переведені в цифрову картинку. Наприклад, взяли паперову карту 19 століття Шуберта і сфотографували, відкрили фото на комп’ютері – це і є растрова карта.

Для растрових карт я використовую безкоштовну програму Androzic. Відмінна мобільна навігація, в міру тормознутая і глючна (не без цього, але все в межах щоб нормально вийти на точки копа). Встановлюємо в свій смарт Androzic…

3-versovka-androzic-01

Заходимо в Play Маркет (сховище Google, звідки завантажуються програми для Андроїд). Натискаємо “Пошук” і набираємо в рядку пошуку Androzic.

Встановлюємо програму, по ходу погоджуючись з правилами стеження великим братом програмами з Плей Маркету Гугл.

3-versovka-androzic-02

Відкриваємо програму, погоджуємося з ліцензійною угодою. Далі йде пропозиція завантажити перші карти… На ваш розсуд, але майте на увазі – карти важать багато (обчислюються мегабайтами) і якщо ви працюєте через мобільний інтернет з оплатою за кількість скачаного, цифри можуть здивувати.

3-versovka-androzic-03

Далі при першому запуску програми Андрозік йде короткий курс як ця програма працює. Я не вдаючись в подробиці скрізь натискаю “ОК” (може хтось і читає ці вступні, я ні).

3-versovka-androzic-04

І ось у нас є готова (встановлена) програма Androzic, яка і стане нашим головним провідником на копі!

Справа за малим… Качаємо старі карти!

Качати старі карти

Старі карти як джерело точок для копа з металошукачем, це правильний підхід. Старовинних карт в інтернеті знайти можна всяких і різних. Але є велике “але”… Бажано щоб карта була досить точна, і її можна “накласти” на існуючі реалії. У моєму випадку мені недостатньо складати дві карти разом (типу, стару карту на сучасну), я хочу відразу їхати по карті 19 століття з GPS-прив’язкою. І поки не знайшов нічого кращого, ніж 3-х верстовая карта, 1826 рік (стара редакція) – 1890 рік.

Можна прив’язати таку карту самому, але це дуже кропіткий процес, тим більше є вже готові прив’язки. Я писав про чудовому сервісі ЭТОМЕСТО в записках Прив’язані Трехверстовки, супер проект і дай йому сили жити далі. Будемо качати карти з нього.

Заходимо на сайт ЭтоМесто (так як нас цікавлять старі карти Шуберат, посилання відразу йде до них). Вибираємо район де б ми бажали побродити з металошукачем ))

3-versovka-androzic-06

У процесі вибору аркуша старої карти можна шукати по областях (спасибі ЕТОМІСЦЕ!) і в спливаючих підказках видно скільки є готових GPS прив’язок.

3-versovka-androzic-07

Вибрали лист карти і переходимо на нього… Нас цікавить правий нижній кут, розділ “Скачать карту”.

3-versovka-androzic-08

Качаємо спочатку саме зображення карти (картинку в форматі PNG).

3-versovka-androzic-09

Далі натискаємо “файли Прив’язки” і переходимо до їх варіантів. Варто відзначити, ці файли створюються масово і отримана точність буде не такою гарною (як наприклад на військовому генштабі). Вважаю +/- 50-150 метрів на точці копа це норм. До того ж і Шуберт свої карти робив без аерофотозйомки, у них теж є своя похибка. Натискаємо “Прив’язка .map”.

3-versovka-androzic-10

Скачавши… У підсумку ви отримали 2 файли: перший зображення карти, другий файл прив’язки GPS. Особисто мені не подобається коли ця пара трохи відрізняється за назвою, для мене краще, якщо вони мають одне і те ж ім’я. Я змінюю ім’я в прив’язці .map (ім’я карти чіпати не можна!). Це ні на що не впливає, просто мені так зручніше бачити пари листів.

3-versovka-androzic-11

Цієї пари було б уже достатньо для використання в програмі Ozi Explorer, але на Androzic цю карту не бачить. Далі нам треба її конвертувати в чистий формат програми навігації Ozi Explorer. Для цього я буду використовувати озі конвертер карт.

важлива примітка… Сервіс цього місця не стоїть на місці. З того моменту як написав цю покрокову інструкцію, в сервісі з’явилася можливість скачати відразу готові карти в потрібному нам форматі (ozf2). Причому пропонують на вибір файл прив’язки і для Androzic і для Ozi Explorer (відмінності в одному рядку, але зате в Андрозике коректно працює зміщення карти). Ось окремий пост на цю тему.

Важливе зауваження! Розробник програми Ozi Explorer дуже засмучений поява клонів програм навігації (яким і є Androzic). Ці клони вважають обов’язковим підтримувати формат карт Озика (ozf2, ozf3). Тому розробник з деяких пір став шифрувати свої файли. В моєму випадку я використовую стару утиліту по конвертації карт, утиліта стара але все робить як треба ))

Качаємо конвертер карт… Розпаковуємо програму і заходимо в папку.

3-versovka-androzic-12

Ми маємо 2 папки, в одній будуть вихідні файли карт (папка _InPut), в іншій будуть складені вже готові (папка _OutPut). Копіюємо раніше завантажені файли (обидва) в папку _InPut. І запускаємо конвертер карт – ви побачите таку картину (можливо знадобиться натиснути кнопку “Оновити”).

3-versovka-androzic-13

Ставимо галочку на нашій карті (або відразу на кілька аркушів, якщо ви вже завантажили собі цілі області). І… У добрий шлях, кнопку “процес конвертації в формат OZF2”.

3-versovka-androzic-14

Через деякий час (в залежності від потужності ПК і кількості конвертованих карт), в папці _OutPut з’являться готові карти.

3-versovka-androzic-15

Ну все! ) У нас все готово, залишилося тільки скопіювати готові карти в смартфон, папка всередині програми Androzic – “maps”.

3-versovka-androzic-16

Запускаємо Androzic і користуємося )) Аркуш старої карти 3-х верстовки у вас в смартфоні і на копі ви можете йти відразу по історичних місцях.

3-versovka-androzic-17

на початку я згадав що Програма Андрозік не без глюків. Прив’язки з сервісу ЭТОМЕСТО для 3-х верстовок використовують проекцію Бонні. Андрозик її якось важко піднімає. Виявляється це в тому, що на деяких андроїдах при спробі “зрушити” карту-поточна точка (де ви стоїте) може полетіти далеко в океан))

на моєму СМАРТІ саме цей випадок. Я просто не намагаюся рухати карту – як вона йде разом GPS, так і дивлюся. Використовую тільки збільшення/зменшення масштабу. Як це вирішується я не знаю – не шукав навіть, мені вистачає і цього. Але якщо хтось знає – пишіть в коменти )) Проблема вирішена. 1) Можна відразу завантажувати карту з прив’язкою для Androzic (і все працює як треба). 2) Самому виправити у файлі прив’язки, рядок 9, Bonne на Transverse Mercator. Детально описано тут.

Оновлена інформація. Додано

Старі карти не завжди точні, і про це треба знати. Доводиться зіставляти з більш сучасними картами, або визначаться на вже місцевості. Такі накладення старовини на сучасний пейзаж найчастіше роблять по природних орієнтирах, дорогах або церквах. Але тут є свої особливості…

Озера і Річки

Якщо раніше озеро на старій карті зображено дуже великим, то з великою часткою ймовірності, що і сьогодні воно теж є. Такий цікавий факт-в 90 відсотках випадках розмір озера зменшився в порівнянні з картами 200 річної давності. Якщо озеро зображено не дуже велике, то воно могло цілком пересохнути, а найчастіше зміститися або перетворитися в болото. Високий берег, на якому, як правило, розташовувався населений пункт, зміщується на 50-100 метрів за століття.

[mappage-splitmaps]

Абсолютно у всіх річок змінюється русло. З цієї причини на ділянці невеликої річки, довжиною 100 км, може бути кілька стариць (старих русел). Високий берег за 200 років може піти в сторону на 100-200 метрів. Деякі великі нині яри на старих картах можуть бути позначені річками. Ймовірно, в них струмок тек цілий рік, а зараз тільки по весні. Для прив’язки до сучасних карт найкраще брати відрізок річки на старій карті довжиною не менше версти (це може бути дуже помітний вигин).

Дороги

Найгірший елемент для прив’язки. Навіть топографічні карти 80-х років минулого століття зі своїми лісовими дорогами і просіками сьогодні можуть бути неактуальні. Асфальтовані траси часто проходять не по старій дорозі часів СРСР, а в об’їзд сільських населених пунктів.
Штучні об’єкти. До них можна віднести церкви, монастирі, кладовища. За 100 років вони місця розташування навряд чи змінювали, а ось в 18-19 століттях цілком ймовірно, що були на інших місцях. Приміром, була дерев’яна церква, а в кінці 19 століття побудували кам’яну, і не факт, що на цьому ж самому місці. А кладовищ у будь-якому населеному пункті було 2-3, які за радянських часів могли бути перенесені за межі населеного пункту.

Штучні об’єкти

Найголовніший це лінія електропередач. Сьогодні її вже може не бути, так як раніше до самого невеликого села або виселки було проведено електрику, але сьогодні можуть стояти стовпи або залізобетонні опори. Це легко допомагає знайти Виселку часів колективізації. У деяких випадках дуже корисні свердловини часів СРСР. У більшості випадків вони збереглися до наших днів, і, якщо знайти позначену на карті свердловину, то можна на навігаторі вже приблизно прикидати точну точку і прив’язатися до сучасної карті.

Ліс і сади

Діє тільки до не дуже старих карт, в основному до радянської пізньої топографії. Але, сьогодні більшість полів вже не розорюється і вони перетворилися на ліси. Особливо це стосується розораних під час освоєння цілини солонців. З цієї причини дуже важко з гугловських карт виявити кромки лісу п’ятдесятирічної давності.

Оновлена інформація. Додано

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина