блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

3-х верстовка в смартфоні. Покроково з нуля

Пошук з металошукачем це насамперед місце куди ви приїдете копати (металошукач другий за важливістю, насамперед місце). І якщо ви зібралися копати по старовині, без карт тих часів не обійтися. У мене основна картка 3-х верстока Шуберта 19 століття. Відразу в смартфоні і найголовніше прив’язана з GPS. Це дуже зручно!

Покроковий приклад з нуля, як поставити стару карту трехверстовку в смартфон на Андроїді і отримати повноцінну GPS навігацію на копі на цій карті. Це дуже просто! І все безкоштовно ))

Починаємо все з чистого аркуша, усі нульове. Що маємо… Є смартфон на Андроїді, великий комп’ютер (в сенсі повноцінний ноутбук) і інтернет.

Встановлюємо Androzic

Перше, що нам знадобиться, встановити програму GPS навігації яка вміє підтримувати растрові карти. Це ті карти, які колись були намальовані а потім переведені в цифрову картинку. Наприклад, взяли паперову карту 19 століття Шуберта і сфотографували, відкрили фото на комп’ютері – це і є растрова карта.

Для растрових карт я використовую безкоштовну програму Androzic. Відмінна мобільна навігація, в міру тормознутая і глючна (не без цього, але все в межах щоб нормально вийти на точки копа). Встановлюємо у свій смарт Androzic…

3-versovka-androzic-01

Заходимо в Play Маркет (сховище Google, звідки завантажуються програми для Андроїд). Натискаємо “Пошук” і набираємо в рядку пошуку Androzic.

Встановлюємо програму, по ходу погоджуючись з правилами стеження великим братом програмами з Плей Маркету Гугл.

3-versovka-androzic-02

Відкриваємо програму, погоджуємося з ліцензійною угодою. Далі йде речення скачати перші карти… На ваш розсуд, але майте на увазі – карти важать багато (обчислюються мегабайтами) і якщо ви працюєте через мобільний інтернет з оплатою за кількість скачаного, цифри можуть здивувати.

3-versovka-androzic-03

Далі при першому запуску програми Андрозик йде короткий курс як ця програма працює. Я не вдаючись в подробиці скрізь натискаю “ОК” (може хтось і читає ці вступні, я ні).

3-versovka-androzic-04

І ось у нас є готова (встановлена) програма Androzic, яка і стане нашим головним провідником на копі!

Справа за малим… Качаємо старі карти!

Качати старі карти

Старі карти як джерело точок для копа з металошукачем, це правильний підхід. Старовинних карт в інтернеті можна знайти всяких і різних. Але є велике “АЛЕ”… Бажано щоб карта була досить точна, і її можна “накласти” на існуючі реалії. У моєму випадку мені недостатньо складати дві карти разом (типу, стару карту на сучасну), я хочу відразу їхати по карті 19 століття з GPS-прив’язкою. І поки не знайшов нічого кращого, ніж 3-х верстовая карта, 1826 рік (стара редакція) – 1890 рік.

Можна прив’язати таку карту самому, але це дуже кропіткий процес, тим більше є вже готові прив’язки. Я писав про чудовому сервісі ЭТОМЕСТО в записках Прив’язані Трехверстовки, супер проект і дай йому сили жити далі. Будемо качати карти з нього.

Заходимо на сайт ЭтоМесто (так як нас цікавлять старі карти Шуберат, посилання відразу йде до них). Вибираємо район де б ми бажали побродити з металошукачем ))

3-versovka-androzic-06

В процесі вибору листа старої карти можна шукати по областях (спасибі ЭТОМЕСТО!) і у спливаючих підказках видно скільки є готових GPS прив’язок.

3-versovka-androzic-07

Вибрали аркуш карти і переходимо на нього… Нас цікавить правий нижній кут, розділ “Скачать карту”.

3-versovka-androzic-08

Качаємо спочатку саме зображення карти (картинку у форматі PNG).

3-versovka-androzic-09

Далі натискаємо “Файли Прив’язки” та переходимо до їх варіантами. Варто відзначити, ці файли створюються масово і отримана точність буде не такою гарною (як наприклад на військовому генштабі). Вважаю +/- 50-150 метрів на точці копа це норм. До того ж і Шуберт свої карти робив без аерофотозйомки, у них теж є своя похибка. Натискаємо “Прив’язка .map”.

3-versovka-androzic-10

Завантажили… В результаті ви отримали 2 файлу: перший зображення карти, другий файл прив’язки GPS. Особисто мені не подобається коли ця пара трохи відрізняється за назвою, для мене краще, якщо вони мають одне і те ж ім’я. Я міняю ім’я в прив’язці .map (ім’я карти чіпати не можна!). Це ні на що не впливає, просто мені так зручніше бачити пари листів.

3-versovka-androzic-11

Цієї пари було б уже достатньо для використання в програмі Ozi Explorer, але на Androzic цю карту не бачить. Далі нам треба конвертувати її в чистий формат програми навігації Ozi Explorer. Для цього я буду використовувати озі конвертер карт.

увага… Сервіс ЭТОМЕСТО не стоїть на місці. З того моменту як написав цю покрокову інструкцію, в сервісі з’явилася можливість скачати відразу готові карти в потрібному нам форматі (ozf2). Причому пропонують на вибір файл прив’язки і для Androzic і для Ozi Explorer (відмінності в одному рядку, але зате в Андрозике коректно працює зміщення карти). Ось окремий пост на цю тему.

Важлива примітка! Розробник програми Ozi Explorer дуже засмучений поява клонів програм навігації (яким і є Androzic). Ці клони вважають обов’язковим підтримувати формат карт Озика (ozf2, ozf3). Тому розробник з деяких пір став шифрувати свої файли. В моєму випадку я використовую стару утиліту по конвертації карт, утиліта стара але все робить як треба ))

Качаємо конвертер карт… Розпаковуємо програму і заходимо в папку.

3-versovka-androzic-12

Ми маємо 2 папки, в одній будуть вихідні файли карт (папка _InPut), в іншій будуть складені вже готові (папка _OutPut). Копіюємо раніше завантажені файли (обидва) в папку _InPut. І запускаємо конвертер карт – ви побачите таку картину (можливо знадобиться натиснути кнопку “Оновити”).

3-versovka-androzic-13

Ставимо галочку на нашій карті (або відразу на кілька аркушів, якщо ви вже завантажили собі цілі області). І… в добрий шлях, кнопку “Процес конвертації у формат OZF2”.

3-versovka-androzic-14

Через деякий час (залежно від потужності ПК і кількості конвертованих карт), у папці _OutPut з’являться готові карти.

3-versovka-androzic-15

Ну все! )) У нас все готово і залишилося тільки скопіювати готові карти в смартфон, папка всередині програми Androzic – “maps”.

3-versovka-androzic-16

Запускаємо Androzic і користуємося )) Аркуш старої карти 3-х верстовки у вас в смартфоні і на копі ви можете йти відразу по історичних місцях.

3-versovka-androzic-17

я згадав що програма Андрозик не без глюків. Прив’язки з сервісу ЭТОМЕСТО для 3-х верстовок використовують проекцію Бонні. Андрозик її якось важко піднімає. Проявляється це в тому, що на деяких Андроїдах при спробі “зрушити” карту – поточна точка (де ви стоїте) може відлетіти далеко в океан ))

Проблема вирішена. 1) Можна відразу завантажувати карту з прив’язкою для Androzic (і все працює як треба). 2) Самому виправити у файлі прив’язки, рядок 9, Bonne на Transverse Mercator. Докладно описано тут.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина