блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Антична знахідка Тетрабол. Знаєте що це таке?

У античних монет своя особлива енергетика, обласкана теплим морем. Не так давно на аукціоні була продана монета з колекції. Пішла монетка за $ 1210. Монетка з чудовою назвою тетробол (тетраобол). Ця монета родом з античної грецької колонії Ольвії – вагою (і вартістю) в чотири обола. В античному обороті знаходилися інші монети кратні оболу: пентобол (5 оболів), триобол (3 обола), диобол (2 обола) і тригемиобол (1,5 обола).

Що цікаво, оболом раніше називався чотиригранний стрижень. Ця назва з тих часів, коли роль грошей в Спарті виконували залізні прутики (якась схожість з гривнею, не знаходите?). Шість штук таких прутиків, затиснутих в жменю, становили драхму (драхма – від давньогрецького слова «жменя» або «схоплене рукою»). Використання цих грошей-прутків робило важким злодійство і незручним хабарництво. Во як!

До речі, оболом називали дрібну срібну або мідну монету багатьох європейських країн в епоху середньовіччя. Обол був в Середні століття в ходу в Голландії, Італії, Іспанії, Португалії, у Франції і Великому князівстві Литовському. Вага давньогрецького оболу дорівнювала 1/3 нашого золотника.
А ще монету обол клали в рот померлим для сплати перевізнику Харону при переправі в підземне царство Аїда. За часів Стародавньої Греції простий працівник або ремісник отримував близько одного оболу в день. Під час війни воїну платили дві драхми в день, а в мирний час – один обол або тетробол (в залежності від полісу).

Для кращого розуміння грошей тих часів приведу витримку:

Як і будь-яка інша антична, грошова система Стародавньої Греції була заснована на одиницях маси, які одночасно виконували функції і вагових і лічильних одиниць. Для Греції це були перш за все талант, міна, драхма, обол, лепта, а також халк, що підкорялися наступним базовим співвідношенням, але мали безліч місцевих відхилень: 1 талант = 60 хв = 3000 статерів = 6000 драхм; 1 статер = 2 драхми (дидрахма) = 12 оболов = 96 халков. У вигляді монет, що чеканилися тільки статери, драхми, оболи, халки, їх фракції (наприклад, гекта – 1⁄6 статера) і кратні їм (наприклад, тетрадрахма – 4 драхми). Талант і Міна були виключно рахунковими поняттями.

Талант – (від давньогрецького слова «вага», «вантаж») був вищою ваговою одиницею Стародавньої Греції, запозиченої з Вавилону. Вавилонський талант, який, за однією з версій, спочатку позначав вага вола, ділився на 60 хв, а мина, в свою чергу – на 60 шекелів (шеклів). Слово міна походить від ассиро-вавилонського «мана» – вважати.

Ось так зачепишся за одне цікаве в нумізматиці, і розмотається такий собі строкатий клубок інших цікавинок. Ну як тут не згадати ще три базових грошових одиниці Стародавньої Греції: статер, халк і лепту. Статер-від давньогрецького слова “коромисло Терезів”, “ваги” – як правило, позначав подвійний (іноді потрійний) вага, перш за все драхми. Назва халк походить від давньогрецького слова халкос (мідь). І найцікавіше – лепта – від давньогрецького слова «тонкий», «маленький»). Це спочатку найменша одиниця ваги, що стала потім найдрібнішою мідною монетою. Ось і заграла фарбами популярний вислів: “Внести свою лепту”.

на фото монета Тетробол Ольвії із зображенням Медузи Горгони. Вага монети 106,9 грама. Стан хороший, з колекції. Цей Тетробол продан 05.04.2018 на аукціоні Виолити. Ціна продажу $1210.

Що я ще хочу відмітити, так це те, що на монеті тетробол Ольвії з аукціону викарбувана (на мою скромну думку) не медуза Горгона (де її волосся-змії?), а богиня родючості і землеробства Деметра. Навіщо Ольвії такий страшний і жахливий символ – медуза Горгона? Адже Ольвія – від давньогрецького «щаслива», «багата»! Елліни (стародавні греки), заклали місто в VI столітті до нашої ери, асимілювалися з місцевим населенням і говорили на суміші грецького і скіфського, носили скіфську одяг. Все було шляхом, поки не прийшли злі гуни і це все хороше поламали, разом з Ольвією. Але слід Свій в історії давньогрецький поліс Ольвія залишив. І в предметах матеріальної культури і в нематеріальному, в духовному і повсякденному.

Оновлена інформація. Додано

Коментатор Godzilla розповів про свою знахідку обол. Оцініть і вчіться вибирати точки копа!

Це був той коп, коли хотілося самого процесу пошуку. Знахідки були на другому місці. Тому точкою копа були околиці найближчого селища. У його історії була інформація про два скіфські поселення. Але знайти їх я навіть не розраховував. Махав ключкою по одній траєкторії нікуди не згортав. Копав всі сигнали (мд — аналоговий, саморобний). І як зазвичай буває, під кінець дня нахилився копати сигнал…Бачу стирчить край круглого предмета. Отковыриваю і бачу маленька монетка у відмінному стані. Фото додається)) З самого ранку я вже прасував конкретно. Сантиметр за сантиметром. Вилетіла ще одна монетка, наконечник і пряслице. Їздив ще, але без результату. Через місяць повернувся і зловив даний Обол. Відкопуючи супутні сигнали траплялася товстостінна кераміка. Явно від амфор або горщиків. До мене і після на точці ні хто не копав. Місце ні чим непримітне, є наявність річки.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина