блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Чого навчився на копі за рік. Звички копальника

Якщо хтось думає, що я супер копач, це не так. Такий же як і всі. Зі своїми помилками, помилками і дрібними звичками заважають мені копати. Але при цьому готовий сприймати чужий досвід і збирати інформацію, яку розкладаю по полицях в цьому блозі, базою знань для простого копальника.

Що я змінив у своїх копах з минулої весни, і як це пов’язано з практичною стороною копа. Про що почав думати по іншому. А є й таке, що так і не зміг освоїти, як не старався.

Мета визначати верхи котушки

Копати чи не копати цей сигнал, визначаюся верхи котушки. З початку кожен відгук через зосередження на переперевірки носом забирав трохи більше часу. Але потім звик і знаходжу цю техніку результативною.

chemu-nauchilsya-na-kope-01

Причому для себе затвердив таке правило – копати чи не копати визначаю носом, коли рішення прийнято, копаю до підняття мети (неважливо вже який VDI буде під час викопування).

Звик до пинпоинтеру

Пинпоинтер на копі реально економить час. За цей рік, без пинпоинтера не було ні одного мого копа. Звик настільки, що якщо його втрачу – буду купувати новий.

chemu-nauchilsya-na-kope-02

Водити піном на вийнятим грунтом це зрозуміло. Знову ж таки, якщо знахідки як блохи – вибирати їх без пинпоинтера великий труд.

chemu-nauchilsya-na-kope-03

Але бувають і інші ситуації… Котушка велика, грунт копається важкувато. Є сигнал. Выбиваешь лунку багнет-штик леза лопати. Перевіряєш – мета в ямі. Углубляешь. Знову мета в ямі. А копати глибше все важче… Дістаєш пін і починаєш перевіряти цю яму. При достатню глибину (більше багнета Фискарса), з великою ймовірністю що відгук йде від великої мети – пін її легко засікає, і ти чітко знаєш куди копати. А буває що мета виявляється піном в стінці ями (c DD котушками це не рідкість) – і треба копати не в глибину, а яму розширювати.

Почав розбирати прилад повністю

Несподівано для себе прийшов до звичкою розбирати прилад повністю. Знімати і блок, і підлокітник… Ще рік тому я доводив що з’єднав 2 штанги, встромив штекер котушки, і пішов шукати це круто. Типу поки ти збираєш свій мд, інші вже шукають.

chemu-nauchilsya-na-kope-04

А тепер сам розбираю і вважаю що так практичніше. Перше, розібраний металошукач поміщається в рюкзак компактніше. Друге, блок і підлокітник в знятому вигляді зберегти набагато легше. Ви ж знаєте що металошукач починає ламатися ще в рюкзаку?

chemu-nauchilsya-na-kope-05

Причому перше мені настільки подобається, що я для своїх Garrett зроблю болт підлокітника з баранчиком, щоб його можна було закручувати рукою. Навіть незважаючи на те, що мій підлокітник (для Garrett) металевий та його зламати в рюкзаку важко. З X-Terra і так зрозуміло, знімати блок треба по-любому. На початку намагався запихати без знімання, навіть саморізом прикрутив і капелюшок заліпив гумкою, але практика взяла своє.

Копати на Всіх Металах (не зміг)

А ось це у мене не виходить… Звичка напружуватися на будь відгук металошукача сидить в голові міцно. І якщо металошукач постійно співає пісню, мене це починає серйозно запарювати.

chemu-nauchilsya-na-kope-06

Навіть намагався досліди над собою ставив… Ось візьму, і годину буду копати всі сигнали. І місце почищу, і досвіду в тоновому забарвленні різних відгуків розширю. І що? Години не минуло, а я вже валився з ніг від утоми.

Щодо підлокітників Minelab… Все не виходить з голови підлокітник нового Minelab Go-Find 40. Адже це неправильно! Навіть без одягу, руку дорослої людини він не зможе повноцінно утримувати (а якщо в куртці, вважай що підлокітника немає взагалі).

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина