блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Чому Garrett ACE 250 глючить. Сервісний центр

Ви боїтеся поломки свого металошукача? Я ні. Не тому, що у мене кілька детекторів (це добре). Є у мене камрад, з сервісного центру по обслуговуванню металошукачів. Великий спец у своїй справі. З питаннями один на один не залишуся. Запускаємо в блозі МД-Арена нову рубрику – Сервісний Центр. Копачів, варящих проблему самотужки стане менше. Перша стаття, чому Garrett ACE 250 глючить.

Останнім часом на ринку з’явилася велика кількість гучних Garrett ACE. З чим пов’язаний такий ефект світу не відомо, чи на деталях економлять, то виробники самих радіоелементів перестали приділяти уваги своєму продукту.

На даний момент майже всі аськи, закуплені оптовиками мають не такий здоровий ефект. Проявляється він наступним чином: при включенні без аськи котушки прилад починає пищати по всіх ланок дискримінації. За замовчуванням такий прилад вважають гучним. Але не всі розуміють що перевіряти прилад без котушки не правильно, так як це є одним цілим пристроєм. Приміром чому не звинувачують телевізор, до якого не підключили антену в тому, що він постійно шипіт та не виконує свою функцію. У більш сучасних телевізорах при відсутності сигналу, місце шуму включається синій екран очікування сигналу, що б не дратувати свого опонента. Те ж саме відбувається і з приладом.

Якщо кому дане порівняння здасться недостатнім, можна спробувати “втихомирити” свою аську самостійно. Заліземо в схему приладу.

У всіх випадках причиною несправності є галасливий передавач LM386, на схемі позначений як елемент U2.

Перший спосіб ремонту полягає в заміні самого передавача U2. Партії мікросхем LM386 відрізняються один від одного за якістю, і в одному випадку така заміна може допомогти, а в іншому немає.

pochemu-shumyat-garrett-ace-servisnyj-centr-02

Другий спосіб більш витончений. Тут досить підтягти резистором вхід компаратора LM393 (на схемі позначено як U12A) до 8 вольтів живлення приладу. Подпаивать його потрібно відразу після фазовращающего резистора R48, який йде від передавача U2. Опір близько 470кОм, менше не можна, так як він почне рухати фазу, що може призвести до неправильної роботи аськи надалі.

pochemu-shumyat-garrett-ace-servisnyj-centr-03

Після того, як розібралися з головою, можна сміливо підключати котушку.

Рідна котушка як відомо дуже мала, що часто не задовольняє потреби пошуковика. А адже всі хочуть, що б їх прилад бачив до самого “земного ядра”. Але тут чудес не буває. Купуючи великі котушки люди скаржаться на те, що прилад “глючить”, і майже завжди порівнюють роботу з рідної котушкою, що в корінь не правильно.

Велика котушка більш чутлива до цілей, але в той же час вона більш чутлива до зовнішніх перешкод. Цей момент деколи просто не дає нормально працювати з приладом, тим більше що кожен норовить підняти чутливість приладу до максимуму. І замість того що б зменшити чутливість, кожен оголошує свій прилад “глючним”, і грішить на нього всім, чим тільки можна.

Давайте подымим на телевізорі гучність, контраст і кольоровість на максимум, і будемо говорити що цей телевізор потрібно нести в ремонт тільки із за того, що він не задовольняє потреби того, хто його дивиться.

Тому в деяких ситуаціях не варто захоплюватися максималізмом і викручувати чутливість на всю котушку:) Особливо цього не варто робити в міській межі, де багато перешкод.

Тепер розглянемо види перешкод, які заважають шукати скарби на місцях пошуку. Одна з найбільш поширених перешкод перебувати у кожного в кишені, а саме мобільний телефон. Коли пропадає зв’язок, телефон намагається знайти найближчу вишку, випромінюючи при цьому пачки сигналів, до яких аська не байдужа. Боротьба з цим проста, поставити телефон в режим польоту.

Ще один хитрий вид перешкод може ходити прямо поруч з вами. Це ваш камрад з приладом. Деколи якщо дві аськи працюють поряд, ближче 20 метрів один до одного не підійти. На деяких дорогих металлодетекторах є функція зсуву частоти, що дає можливість двом приладів, що працюють на однаковій частоті ходити поруч один з одним.

Індустріальна перешкода. Деякі умільці перевіряють працездатність приладу будинку, і при цьому скаржаться, що їх прилад співає як соловей в сонячний день. Те ж саме відноситься і до перевірки приладу біля будинку. Велика котушка на асьці, це велика антена здатна приймати як власний випромінюваний сигнал, так і сигнал будь-яких інших випромінювачів працюють на схожій частоті. Тому якщо прилад почав неадекватно себе вести, потрібно просто змінити місце пошуку.

Ще одним джерелом перешкод є лінії електропередач. Їх важко не помітити. З деякими приладами взагалі неможливо ходити біля їх.

Газопровід мабуть один із самих підступних видів перешкод, його не видно на відміну від лінії електропередач. Джерелом перешкод тут є анодна захист, який бореться з корозією трубопроводу. У рідкісних випадках можна побачити жовтий вентиль, що стирчить із землі і обнесений невеликим парканом.

Підземні силові кабелі. Часто позначаються простий табличній “Не копати”. Одному богу відомо де і як ці кабелі тягнуться далеко від оповіщають табличок. Прилади в таких місцях просто “сходять з розуму” що називається.

У деяких регіонах країни працюють радіо-локаційні станції, що спостерігають за повітряним простором. Такі РЛС-и є дуже сильним джерелом сигналу, потужність імпульсу якого дорівнює близько 1МВт. Вдумайтеся в цифру! Тут можна тільки поспівчувати тим, хто вирішив покапать поруч з таким комплексом.

Так само варто приділити увагу кріплення котушки до приладу. В першу чергу важливо добре накрутити дріт навколо штанги, що б нічого не бовталося. Не раз помічав, як на стерні після збору врожаю бовтається провід давав ложняки. Є навіть спеціальні стяжки-липучки, спрощують завдання до мінімуму.

Далі добре закрутити роз’єм котушки до приладу, це дуже важливий пункт. Погано закручений роз’єм може давати брязкіт контактів, і під час роботи буде купа “фантомних” сигналів. В іншому випадку роз’єм взагалі може відвалитися, що у мене одного разу і сталося. Хвилин 10 сканував ділянку з непідключеній котушкою.

Батарейки. Не варто економити на цьому пункті. І не в якому разі не ставити китайські “рублеві” батарейки. У них маленький струм, і коли аська зловила мета, звук динаміка просаджує напруга батарей, і прилад починає заводитися сам по собі. Достатньо одного доброго комплекту акумулятором що б забезпечити “вічним життям” ваш прилад. У мене дюраселы працюють шостий рік, їх давали разом з зарядкою при купівлі аськи.

Автор: ПЕТРОН.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина