блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Де копати. Точка пошуку покроково з нуля

У старті пошуку з металошукачем, для Новачка є два основних питання. Перший, який купити металошукач. Другий, де почати шукати. Добре якщо Новачок має камрада, який вже з досвідом і допоможе. Якщо такого немає, доведеться самому проходити розбиратися в азах (все насправді не складно!).

Моя покрокова інструкція, як я вибираю точку для пошуку з металошукачем. Які використовую програми і в який момент. Зрозумівши конструкцію дії, у вас вже не буде питання “Як знайти місце для копа?”.

Куди поїдете копати

kuda-poehat-kopat

Куди ви поїдете зі своїм металошукачем, то і накопає. Якщо ви приїхали на хутір 19 століття, можна чекати монети, конину, пара хрестиків, ладанка і купа всякого залізного обважування, побуту людини того часу. Якщо ви приїхали на місце, де 1942 році стояв німецький шпиталь (а ще взимку, щоб потеряшек в сніг було побільше). Тут ваші знахідки ВВВ. Вийшли на зольник раннього залізного віку, тут вам відразу монета за $ 25K і вистрибнула ))

Для початку визначте які знахідки ви шукайте. Наприклад я в основному копаю царські монети. Знайти місце нескладно, знахідки передбачувані і найголовніше задоволення від самого пошуку.

інструменти

[mappage-splitmaps]

Для пошуку по старовині (у мене монети 17-19 століття), точку копа вибираю на карті. Але для того, щоб це було зручно, потрібні програми в яких такі карти можна “крутити” і як-то зіставляти з сучасною картиною світу. Раніше у мене була ціла батарея таких програм, зараз використовую всього дві.

Ozi Explorer

Програма для растрових карт (ті, які раніше були паперовими, а тепер їх загнали в картинку цифрового формату). Використовую досить стару версію Ozi Explorer для великого комп’ютера (пол Windows). Версія хоч і літня, але в ній все працює стабільно і є все, що мені треба.

і найголовніше на великому екрані комп’ютера (не на телефоні або планшеті), мені найзручніше одним махом оглядати простори. Будь-яке масштабування, перемикання між картами.

Наприклад, карта 19 століття:

ozi-explorer-3-versovka-19-vek

Ця ж точка на радянській військовій карті генерального штабу:

ozi-explorer-genshtab

І тут же, це місце я можу подивитися сучасному супутниковому знімку:

ozi-explorer-3-sputnik

Це для великого брата (в сенсі настільного ПК), але ноутбук з собою на коп тягати незручно. Тепер потрібна така програма, яка вміє працювати з тими ж картами, але на телефоні.

Androzic

Аналог програми Ozi Explorer (і з картами того ж формату), для телефонів на базі ОС Андроїд. Досить стабільна і надійна, щоб в поле вийти на точку копа. До того ж безкоштовна. Завантажити її можна тут.

Як встановити стару трехверстовку карту в смартфон на Андроїді – читаємо тут.

androzic

З інструментів все. Тепер нам потрібні карти. Хто і що зібрався копати. Якщо ви по ВВВ, вам потрібні карти РСЧА, німецькі та інші. Мені ж потрібні старі карти, до початку 20 століття.

Тут я ще описував варіанти програм навігації для копа з металошукачем.

карти

Якщо мова тільки про копі (не про побутової повсякденної навігації), і пошуку монет, мені достатньо всього 3 набору карт. Трехверстовка 19 століття, карта радянського генштабу і супутникові знімки Google.

Карти 3-верстовка

Дуже детальна карта. яка мене весь час дивує точністю (звичайно на той час). Як можна було створити таку карту, в масштабах Російської імперії і при цьому тільки з землі? (аерофотозйомки не було)

3-x-verstovka

Обзаводимся цією картою. До неї потрібно і файли прив’язки, для того щоб ви могли легко переключатися на одній і тій же точці на більш сучасні карти. Ну і в полі йти по ній, це само собою.

Посилання на неї даю, по-перше, її легко знайти, по друге в мене є підозра що ресурси, які посилаються на торренти знижуються в довірі пошуковиків.

Як варіант без установки програми Ozi Explorer і пошуку прив’язаних карт, можна використовувати вже готові прив’язані 3-х верстовки в інтернеті. Сервіс це місце.

Детальніше 3-х верстування, є ще старі карти ПМГ, плани Генерального межування. Вони більш старі, докладніше (наприклад позначають колодязь, джерело і т. п). Їх масштаб близько однієї версти. Але скільки я не намагався з прив’язати до GPS, у мене не виходило. До того ж, їх рідше можна зустріти (особливо потрібне місце) в інтернеті.

pmg

карти генштабу СРСР


Військові карти генерального штабу СРСР. Точність супер! Я дуже часто використовую її як еталон, для прив’язки інших карт. В інтернеті її знайти найлегше і відразу з прив’язкою для Ozi Explorer і Androzic. Буде корисна при будь-якому типі пошуку.

genshtab

Наприклад, можна зіставляти рельєф, зі старими картами. Або в пошуку скіфського поселення знайти найвищу точку в цьому місці. Та й просто не заблукати і вийти без проблем на вихідну точку.

Є кілька варіантів масштабу карт. Якщо є 500-метрівка вашої місцевості, це добре. Кілометрівка теж супер. Масштаб вище 2 кілометри в одному сантиметрі, вже мало що допоможе.

до Речі, якщо уважно дивитися на ці карти, можна побачити позначення нежитлових місць. Можливо це є місця колишніх хуторів, які перед ВВВ зігнали в колгоспи. Я по таких місцях накопав з півсотні срібних монет СРСР (ранні поради), ну а звичайних вже і не злічити.

Карти, супутникові

sat

Ці карти я використовую як допоміжний інструмент, і найчастіше на великому комп’ютері. Що швидко зрозуміти, що зараз на місці, куди я хочу поїхати. Часто буває що на місці трактиру зараз стоять будинки. Або а місці перехрестя де стояв наливайчик побудували заправку. Щоб це не призвело до холостого виїзду, я завжди дивлюся щоб там було поле чи ліс.

Вибір точки копа

Коли у мене є програми для навігації і “кручення” карт, самі карти в різних варіаціях, процес вибору точки приємний і не менш захоплюючий, ніж сам пошук.

Якщо я шукаю монети, я повинен вибирати місця де їх втрачали. А де їх втрачали? Там де вони були в постійному зверненні! Це трактир, заїжджий двір, поштова станція, митна застава, ярмарок, наливайчики. Трохи менше улов на місцях колишніх сіл і хуторах (як попадеться, не факт).

gde-kopat

Ще дуже хороші точки для пошуку з металошукачем, місця де стояли церкви. Є супер приклади, і якщо до вас там не копали, цінності знахідки не поступляться наливайчику (сорі за баланс понять, кажу як є).

А ось пошук на старих млинах у мене результатів не дав. Я пояснюю собі тим, з мельником не розраховувалися грошима а віддавали за роботу борошном.

Вивчіть позначення на старих картах, і виберете що вам подобається. Але швидше за все “жирні” місця, як то трактири і постоялі двори, вже обстежені до вас і не чекайте що ви там будете першим )) Спробуйте з хутора, їх дуже багато і вони легко за день віддають 5-6 монет плюс бонуси у вигляді хрестиків, ладанок і т. п.

На точці копа

Ну ось ви і приїхали на свою точку копа. Чудно якщо перед вами ось такий вид! Коли я бачу таку свободу і знаю що тут років 150 тому щось було, ноги самі біжать від машини, а руки на ходу збирають металошукач ))

na-kope

Але перш ніж повністю зануритися в коп, треба все-таки впевнитись що ви правильно вийшли на потрібну точку. Найчастішим підтвердженням (ще до того, як я вирив першу монету тут), служить кераміка і бита цегла. Якщо такі є, починаємо шукати в повну силу.

keramika

Шановний Новачок… Навряд чи вам хтось в інтернеті, розповість куди вам треба зі своїм металошукачем їхати, і де копати. Якщо хтось знайшов місце, він сам буде там копати і намагатися самому більше встигнути вирити, до приходу таких же любителів з детекторами. або у вас є більш досвідчений товариш, який вас возить, або ви самі собі знаходите точку копа. Це нескладно! Показав цей процес вибору як зміг, навіть якщо десь і згорнув свою думку, думаю суть і порядок дій зрозумілий. Вдалих знахідок!

nahodki

Оновлена інформація. Додано

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина