блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Де копати. Точка пошуку покроково з нуля

У старті пошуку з металошукачем, для Новачка є два основних питання. Перший, який купити металошукач. Другий, де почати шукати. Добре якщо Новачок має камрада, який вже з досвідом і допоможе. Якщо такого немає, доведеться самому проходити розбиратися в азах (все насправді не складно!).

Моя покрокова інструкція, як я вибираю точку для пошуку з металошукачем. Які використовую програми і в який момент. Зрозумівши конструкцію дії, у вас вже не буде питання “Як знайти місце для копа?”.

Куди поїдете копати

kuda-poehat-копати

Куди ви поїдете зі своїм металошукачем, то і накопає. Якщо ви приїхали на хутір 19 століття, можна чекати монети, конину, пара хрестиків, ладанка і купа всякого залізного обважування, побуту людини того часу. Якщо ви приїхали на місце, де 1942 році стояв німецький шпиталь (а ще взимку, щоб потеряшек в сніг було побільше). Тут ваші знахідки ВВВ. Вийшли на зольник раннього залізного століття, тут вам відразу монета за $25K і вистрибнула ))

Для початку визначте які знахідки ви шукайте. Наприклад я в основному копаю царські монети. Знайти місце нескладно, знахідки передбачувані і найголовніше задоволення від самого пошуку.

Інструменти

Для пошуку по старовині (у мене монети 17-19 століття), точку копа вибираю на карті. Але для того, щоб це було зручно, потрібні програми в яких такі карти можна “крутити” і як-то зіставляти з сучасною картиною світу. Раніше у мене була ціла батарея таких програм, зараз використовую всього дві.

Ozi Explorer

Програма для растрових карт (ті, які раніше були паперовими, а тепер їх загнали в картинку цифрового формату). Використовую досить стару версію Ozi Explorer для великого комп’ютера (пол Windows). Версія хоч і старенька, але в ній все працює стабільно і є все, що мені треба.

І найголовніше на великому екрані комп’ютера (не на телефоні або планшеті), мені зручніше за все одним махом обозрять простори. Будь масштабування, перемикання між картами.

Наприклад, карта 19 століття:

ozi explorer-3-versovka-19-століття

Ця ж точка на радянській військовій карті генерального штабу:

ozi explorer-genshtab

І тут же, це місце я можу подивитися сучасному супутниковому знімку:

ozi explorer-3-супутник

Це для великого брата (в сенсі настільного ПК), але ноутбук з собою на коп тягати незручно. Тепер потрібна така програма, яка вміє працювати з тими ж картами, але на телефоні.

Androzic

Аналог програми Ozi Explorer (і з картами того ж формату), для телефонів на базі ОС Андроїд. Досить стабільна і надійна, щоб в поле вийти на точку копа. До того ж безкоштовно. Завантажити її можна тут.

Як встановити стару трехверстовку карту в смартфон на Андроїді – читаємо тут.

androzic

З інструментів все. Тепер нам потрібні карти. Хто і що зібрався копати. Якщо ви ВВВ, вам потрібні карти РСЧА, німецькі та інші. Мені ж потрібні старі карти, до початку 20 століття.

Тут я описував ще варіанти програм навігації для копа з металошукачем.

Карти

Якщо йдеться лише про копе (не про побутовий повсякденному навігації), і пошуку монет, мені достатньо всього 3 набори карт. Трехверстовка 19 століття, карта радянського генштабу і супутникові знімки Google.

Карти 3-верстовка

Дуже докладна карта. яка мене весь час дивує точністю (звичайно на той час). Як можна було створити таку карту, в масштабах Російської імперії і при цьому тільки з землі? (аерофотозйомки не було)

3-х-verstovka

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина