блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Де шукати з металошукачем

Як вибрати місце для копа і де шукати з металошукачем. Більшість новачків (якщо у них немає досвідченого камрада), купивши металошукач зіткнуться зі своїм першим мега питанням… Де шукати? І кілька “порожніх” копів з металошукачем можуть серйозно підкосити мотивацію і віру в те, що з металошукачем можна щось знайти. А адже такі гарні фото звіти на форумах! А ти ніяк не можеш своєї першої монети…

Насправді все досить просто. Трохи треба посидіти над картою, покататись на машині по декільком полям і лісам, досить багато покапать… І знахідки підуть! Як знайти місце, де копати з металошукачем.

пошук з металошукачем

Відкинемо всі ілюзії, що хтось вам розповість в інтернеті де вам копати. Ну ось я вийшов на нове місце копа, при перевірці вискочило 8 монет і срібне кільце… І що? Я буду ходити там до того моменту, поки не порахую його вибитим. І навіть потім не буду сильно розповідати про нього, раптом ще захочу пройтися по ньому з більш глибокою котушкою.

На вдалому місці можна копати цілий рік. Особливо якщо воно не засвічено на старих картах. Приклад, старе поселення до 18 століття з “засіванням” наконечників скіфських стріл. Приїжджаю на це місце вже третій рік, і дуже йому радий.

Відкиньмо ілюзії що ми найрозумніші. Зараз візьмемо прив’язані трехверстовки і поїдемо копати по найближчих корчмах. На жаль, на трактирах вершків (монети повними трьох літровими банками) ви вже не зберете.

В Україні є три основні види пошуку. Знахідки по старовині, знахідки ВВВ і пляжний пошук. Пошук з металошукачем по старовині (це те, що я віддаю перевагу), дає дуже широкий спектр знахідок, від скіфів і до початку 20 століття. Скіфів збираю все підряд. Пізніше тільки монети, хрестики, ладанки. Конину, годинникові механізми, кухонний інвентар і інший додаток не беру, мені це не цікаво.

Знахідки ВВВ специфічне напрям пошуку з металошукачем, військові артефакти не всі корисні для людини (у різних аспектах). Нижче наведу реальний приклад, як я був на гостьовому копе за ВВВ.

Пляжний пошук. Місця копа, які щороку поповнюються знахідками. Не скажу що у мене великий досвід копа на пляжах, але золоті годинники середини радянської епохи є (трохи пізніше викладу фото).

І все ж я люблю копати по старовині, а за кількістю (у співвідношенні) знахідок, можна сказати що я застряг в царату.

Як я шукаю своє місце копа. Основний мій інструмент це старовинні карти. Трьох верстовка 1860-1890 років, два види 10 верстовок Стрельбицького (1912 рік) і Шуберта (1826 рік), і ще (не часто, тільки для приватної звірки) плани генерального межування (ПМГ).

Трьох верстовка 1860-1890 років

Детальна карта 19 століття. Мені завжди було дивно, як можна було скласти такі карти Російської імперії не маючи даних аерофотозйомки! Найчастіше вибираю місце саме по цій карті.

Потенційні точки копа на такій карті. Трактири (ганделыки, наливайчики), дуже дивне місце. Перші люди з металошукачем, потрапляючи на таке місце, несли монети трьох літровими банками. Поштові станції і митні пости, не поступаються за кількістю знахідок корчмах. Села і хутори, особливо місця колишніх церков і ярмарків.

Деякі люди з металошукачем раджу інші точки копа, наприклад Млини. Ну по-перше, на мукомольнях розраховувалися з мельником борошном (гроші не ходили з рук в руки). По-друге, особисто я не зміг знайти на реальній млини жодної монети. Припускав що “потеряшкі” можуть бути в місцях відпочинку приїжджих, де чекали поки будуть молоти їх урожай. Виходив вздовж і впоперек два дні, купа цвяхів, конини і ні однієї монети. Вже краще тоді переправи через річки перевіряти, тут знахідки трапляються.

Ну ось обрали собі місце на трьох верстовке. Далі треба перевірити що зараз знаходиться на цій точці. Сумно, але є випадки коли на місці корчми зараз стоїть заправка або розташовані дачні ділянки.

Далі треба перевірити що зараз знаходиться на цій точці

Перевіряємо це місце на сучасних картах. Можна це робити в “ручну”, відкриваються паралельно стара карта і сучасна (військовий генштаб километровка, якщо є підлозі километровка) або супутникові знімки (Google, Yandex). Аналізуємо місцевість на предмет загальних орієнтирів. Повороти річок (за 100-150 років можуть зміниться навіть русла, але все ж якщо є збіги можна їх приймати), яри та байраки, перехрестя доріг (частіше всього якщо є такий перехрестя, він приблизно збігається).

Якщо є вже прив’язана 3 верстовка, цей процес набагато простіше. Перемикаємося на генштаб або супутникові знімки і дивимося що зараз на “вашій” точці. Поле, ліс або яр? Беремо металошукач і їдемо на точку.

Беремо металошукач і їдемо на точку

Яка не була б точною прив’язка (а швидше за все “точність” це +/- 50-150 метрів), перш ніж заглибитися в пошук треба отримати непряме підтвердження того, що ви потрапили в потрібне місце. Таким підтвердженням буде бита цегла, осколки порцеляни і глиняного посуду.

Якщо ви бачите це у себе під ногами, ось тут і стане в нагоді ваш металошукач. Лопату не забули?

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина