блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Грудка масла віком 2000 років. Незвичайні знахідки

Якщо відкопати масло, ви зрозумієте що це за знахідка? А коли зрозумієте, пробувати будете? Виявляється у світі є сміливці, які скуштували і більш старих продуктів – британський кухар спробував масло, яким було 4000 років. Каже, нормально, смачне (жерсть). Хочете побачити знахідку, ритуальний ком масла віком 2 тисячі років? За словами археологів, це масло теж їстівне (але спробувати ніхто не захотів). Я навіть не міг уявити собі, як воно має виглядати.

kom-masla-vozrastom-2000-let-neobychnye-naxodki-01

Ком вершкового масла, вагою до 10 кілограмів, був знайдений в торф’яному болоті ірландського графства Міт. Археологи відзначають, масло все ще їстівне. Імовірно, продукт був жертвою, яку стародавні жителі Ірландії принесли богам.

Іноді кулі з олії ховали в болота про запас, приховуючи від набігів. Упаковували в дерев’яні кошики або шкури. Деколи продукти приносили в жертву богам. Наш продукт явно призначався для релігійних цілей, так як знайдений ком не був ні в що упакований.

Знахідка передана в Національний музей Ірландії, і зарахована в дуже цінні артефакти. Працівники музею дають коментарі – Масло все ще пахне сиром і зберігає пухку структуру. Це масло напевно їстівне, але сміливців, які спробують його, буде знайти непросто.

kom-masla-vozrastom-2000-let-neobychnye-naxodki-02

Це не перший шматок стародавнього масла, знайдений на території Великобританії. У 2014 році місцевий шеф-кухар Кевін Торнтон спробував зразок подібного продукту, вік якого оцінили у 4 тисячі років. За словами Торнтона, масло мала чудовий смак.

Джерело bbc.co.uk

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина