блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Історія золотого скарбу. Власник був злодій?

Історія одного золотого скарбу, яка здивувала своєю інтригою. Американська сімейна пара випадково виявила банку з золотими монетами. Повернувшись з металошукачами знайшла ще кілька таких же банок. Довго шифрувалися, боячись що на скарб знайдуться спадкоємці-шахраї.

Перевіривши і засвітивши знахідку (а цей скарб у своїй категорії найбільший для Америки!) отримали… підозра що це золото вкрадено у держави, а значить треба віддати.

Незвичайний скарб

Сімейна пара Джон і Мері кілька років тому обзавелися власним ділянкою. Гірський район Сьєрра-Невада, Північній Каліфорнії. Одне тільки історичне минуле повинно було змусити обивателя купити металошукач – півтора століття тому тут гула золота лихоманка. Але Джон і Мері просто гуляли з собакою.

Гуляли і насолоджувалися дрібницями пейзажу… Великий валун у формі сідла, старе дерево з врослої бляшанкою. А якщо від виступу зробити десять кроків у напрямку Полярної Зірки, здасться іржава банку. Як розповідав Джон, їли дотяг банку до бази. Добре що хоч банку по дорозі тріснула, і здалися золоті монети а то б викинув по дорозі.

gold-klad-00

Повернувшись на вже точку копа з металошукачами, вибили ще кілька таких же банок набитими золотими монетами. Разом 8 банок з золотом. Хороший коп й думки правильні – треба схоронится, там видно буде.

Скарб виходить у світ

Але скарб на те і скарб, руки самі перебирають золото… По тихому найняли адвоката і нумізмата. Перший почав розробляти тему, на предмет можливих претензій колишніх власників землі. Другий склав оціночний прайс знахідки… 1427 золотих монет датовані 1847-1894 роками. Пікантність в тому, що монети в абсолютному ідеалі. Саме ця деталь і зіграла ключову роль у подальших подіях.

gold-klad-01

Помучившись Джон і Мері, через рік засвітили свою знахідку… По ходу з’ясувалося, що у своїй категорії (виключаючи піратські барила з моря і давнє золото), це найбільш значимий скарб Америки. Оціночна вартість знайдених золотих монет більше 10 мільйонів доларів.

gold-klad-02

А де мільйони, там і бажаючі допомогти відрубати у збуті знайденого. Першим сплив Амазон (той самий, на якому продається все підряд). З ним укладений ексклюзивний договір на аукціонний продаж всього скарбу. Другими вискочили з-за рогу журналісти…

Претенденти на скарб

Тепер вже відомі шукачі скарбів Джон і Мері, ніяк не очікували, що претендентом на їх скарб може стати держава (адвокатам мінус 50% гонорару, а може вони спеціально це зробили – збільшити свій шматочок). Ключовий момент – на монетах немає подряпин, буквально ідеальний стан.

gold-klad-06

Господаря золота встановити складно… Розпізнавальних записів, по даті монет і станом іржавих бляшанок, з великою ймовірністю спочиває він вже. Є тільки деталі – скарб був прихований (не втрачено), монети складені в хронологічному порядку, всі монети не було в обігу.

Починає працювати логіка слідчих журналістів. Раз монети в ідеальному стані (не були в обігу), значить вони взяті або з банку, або відразу з монетного двору. На деяких монетах відсутній напис “In God We Trust” (монети 1866 року, передбачається, що цей “шлюб” був зроблений працівником монетного двору, в помсту на вбивство Авраама Лінкольна). А такі монети не могли вийти за межі виробництва.

Значить їх винесли з монетного двору. По тим часам, працівник не міг заробити стільки грошей (номінал монет 27980$, дуже велика сума). А якщо не міг – значить вкрав!

Тут же цю версію підігріває нумізмат, який розкопав в підшивках газет того часу відповідну історію. Крадіжка 30000$ золотих з монетного двору Сан-Франциско. Злодія спіймали, але грошей не знайшли…

gold-klad-08

Ха! Ось і припливли Джон і Мері зі своїм скарбом. З державою сперечатися дуже складно. Єдине виправдання – монети були складені в хронологічному порядку, а значить і накопичувалися поступово. Але хто доведе що це не зробили самі закохані?

Скарб вийшов дуже значущим для Америки – отримав своє ім’я Saddle Ridge Hoard і сторінку Вікіпедії. Посилання на копію газетної статті, The bulletin of the American Iron and Steel Association від 1 січня 1900 року (хороша дата!) тут.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина