блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Капелюх Наполеона з останнього бою за $325 000. Історія знахідки

Як вам справжній історичний артефакт, Капелюх Наполеона, втрачена в останньому бою? Насправді, капелюхів у Наполеона було багато, за собою імператор возив їх десятками. І за кожну колекціонери готові платити сотні тисяч доларів і євро. Та що там капелюхи, в минулому році золотий лавровий лист вагою 10 грамів з корони Наполеона, зробленої для церемонії його коронації в 1804 році, був проданий на аукціоні за €625 000… Всього 10 грам золота за 625 тисяч євро! Ось такими дорогими бувають історичні артефакти.

Капелюх Наполеона з останнього бою за $325 000. Історія знахідки

На аукціоні у французькому місті Ліоні була продана непоказна чорна капелюх. Стверджується, що капелюх колись належав імператору Наполеону Бонапарту. Історичний артефакт проданий з молотка за 280 тисяч євро (на момент продажу сума еквівалентна 325 тисяч доларів). Є припущення, що саме в цій капелюсі-двууголке імператор Франції зазнав поразки в битві при Ватерлоо, яка і стала його останнім боєм в житті. Капелюх підібрав на полі бою капітан голландської армії барон Арноут Жак ван Зейлен ван Нейевельт.

Капелюх Наполеона з останнього бою за $325 000. Історія знахідки

З тих пір капелюх переходила з рук в руки. Її попередній власник, приватний колекціонер, купив її в 1986 році.

Наполеон носив капелюха не вздовж, як інші французькі офіцери, а поперек голови — так, щоб кути були направлені в сторони. Так його було легше дізнатися здалеку.

Капелюх Наполеона з останнього бою за $325 000. Історія знахідки

Як повідомляє BBC, до наших днів збереглися всього 19 з належали Наполеону капелюхів. В цілому за 15 років перебування при владі їх у нього було не менше 120. Одночасно у нього було 12 капелюхів, кожна з яких служила по три роки. Щорічно Наполеон викидав чотири капелюхи і набував замість них нові. Спочатку їх розношували його слуги.

У 2014 році трикутний капелюх Наполеона з колекції княжої сім’ї Монако було продано засновнику і голові ради директорів південнокорейського харчового холдингу Harim за 1,9 мільйона євро. Вона була в кращому стані ніж та, що продали в Ліоні.

Минулого року золотий лавровий лист вагою 10 грамів з корони Наполеона, зробленої для церемонії його коронації в 1804 році, був проданий на аукціоні за 625 тисяч євро.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина