блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Коли міняти металошукач. Золоті правила копа

У книзі Золоті Правила Копа (друга назва, 100 правил Золотого Копа), є хороший рада – як і коли міняти металошукач. Про це ніколи на розповідають Порываевы (тим більше Пориваєв)… Зробіть так, щоб ваш металошукач верещав як сучка на собачій весіллі!

Коли міняти. Правило #22

Будь металошукач приносить знахідки. Якщо у вас знахідок немає, починайте спочатку. На першому місці точка копа. На другому місці, досвід з вашим металошукачем. І тільки на третьому місці, власне ваш пошуковий прилад. Ви можете змінювати металошукачі нескінченно, але якщо не враховуєте попередні два пункти – знахідок у вас буде завжди мало.

Залишимо проблеми точки копа. Перейдемо до технічної частини. Чим відрізняється дорогий металошукач від дешевого? Все просто! У кількості виритих ям, в яких виявилося зовсім не те, що очікували.

Рити ями велику працю, сили на копі обмежені. Викопавши 100 порожніх ям, будь-яка нормальна людина втратить мотивацію. А тепер уявіть, що на 69 ямі вам попалася одна з цих знахідок… Далі будете рити 100, 200, 1000 ям, і вдень і вночі, і в холод і в спеку.

Дорогий металошукач допоможе зберегти ваші сили до тієї ями, в якій лежить батарейка на роки копа вперед. І тут включається другий пункт, досвід свого приладу. Приклад…

Один копач купив Minelab E-Trac. Зібрався принизити всіх своїх конкурентів по полю в нуль. Через 3 дні приходить до мене, і мнеться як на прийомі у палацового венеролога… Зганьбився на копі. Конкурент саморобним металошукачем підняв срібний рубль, і почали мерятся різними детекторами в глибину – Minelab E-Trac програв. По ходу розгляду причина знайшлася. Справа в автоматичній настройці чутливості, занижувала глибину виявлення монети на 5-7 сантиметрів.

Знати свій металошукач, набагато важливіше який ваш металошукач. Саме з цієї причини є випадки, коли слідом за дорогими приладами, дешманами піднімаються срібні динарії. Цей приклад не прикрашення, випадок стався на моїх очах після дорого Minelab E-Trac, дешевий Garrett ACE 250 приніс своєму господареві 2 срібні динарії.

naxodka-gigantskaya-zolotaya-grivna-schaste-kopatelya-01

Правило золотого копа #22. Змінювати металошукач варто тільки тоді, коли у вас є точки копа (або ви здатні їх визначати). Плюс, ви готові вчитися мові свого нового металошукача. Якщо всього цього у вас немає, ви отримаєте колишній результат (або навіть ще гірше).

як змінювати. Правило #74

kopal-ne-pervyj-dolgo-gluboko-nashel-zoloto-01

Книга Золоті Правила Копа цікава тим, що в ній описано те, що ніколи не розповість продавець металошукачів. Книга нічого не продає, і їй без різниці хто з виробників тягне гроші з вашої кишені, це просто книга. Моє улюблене правило – #74. Там про верещать сучок…

їдьте на Вашу найулюбленішу точку копа. Налаштуйте металошукач так, щоб він верещав як дрібна сучка на собачій весілля. Накрутіть все що зможете, чутливість, баланс грунту, дискримінацію. А тепер опустіть котушку на землю, щоб лягла всією поверхнею… І не піднімайте котушку до вечора. Возите як ганчіркою, рубайте траву і грудки землі, зітріть її до проводів. До вечора, ви або передумаєте про заміну, або будете готові поміняти свій металошукач на 100%

Правило золотого копа #74 відкриває поняття що на що міняти. Після такого копа, у вас ніколи не виникне думки міняти Garrett ACE 250 на Garrett ACE 300i. Ваш новий металошукач повинен приносити знахідок більше ніж старий!

naxodka-aureus-soloniny-6713-zolotaya-osen-2016-4

Комфорт і надійність. Ви коли-небудь пробували металошукач без підлокітника? Тримали в руках детектор, який важить 3 кілограми? Мали досвід з котушкою, що протікає від ранкової роси?

У виборі нового металошукача, для мене на першому місці стоять комфорт і надійність. Нерозумно приїхати на коп, і за годину витратити всі сили. Не менш нерозумно, приїхати на коп і зіткнуться з технічними проблемами.

koshel-zolota-01

Частота. Особисто я визнаю тільки 2 категорії частот – висока і низька. Для мене не існує середньої частоти в діапазоні 6-10 кГц. Занадто багато відходив з Garrett ACE 250. І не тільки я. Більшість недорогих детекторів працюють на середній частоті. А більшість копачів ходять саме з недорогими детекторами. Вийшовши на биту точку з частотою 15-22 кГц, є хороший шанс добрати свою порцію знахідок.

Теж саме з низькою частотою. Сама по собі частота в 3-4 кГц далеко не універсальна. Ходити з нею весь час шкідливо (будете пропускати дрібні знахідки). Але для остаточної добивання точки копа в нуль – опція мега корисна.

Якщо ваш старий металошукач працював на середній частоті, міняти треба однозначно на високу. В ідеалі, якщо ваш новий металошукач буде підтримувати роботу і на низькій частоті (XP Deus, Nokta Impact, Minelab CTX 3030, Minelab X-Terra 505-705).

naxodka-prostogo-kopatelya-07

Точність дискримінації. Мій улюблений приклад, закопайте на граничній глибині золоте кільце і перевірте своїм металошукачем… Може тому ви досі не порадували себе золотими знахідками?

Чарівних металошукачів, здатних супер точно визначити знахідку, поки не придумали. Але є детектори, у яких це виходить трохи краще ніж у інших.

На копательских форумах часто повторюють банальність – Кращий дискримінатор це лопата. МД продавці люблять цією фразою маскувати слабкі властивості продаваних металошукачів. Частково це правда, але вище стоїть інша банальність – Кращий дискримінатор це ваш Досвід з конкретним детектором.

coiltek-15-dd-38

Додаткові властивості і котушка. якщо у вашому металошукачі немає балансу грунту, ви спочатку в позиції знизу. Якщо ваш металошукач оснащений котушкою 7-9 дюймів (за винятком металошукачів XP і Golden Mask), ви хочете залишати знахідки іншим. Кращий розмір котушки для універсального пошуку 11-13 дюймів.

Коли міняти металошукач. Золоті правила копа

Все інше дрібниці, ніяк не впливають на кількість знахідок у ваших кишенях. Вдалого вибору і класного копа всім!

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина