блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Котушки Nel. Особливості

Як-то я іронізував з приводу неправильно прикрученою котушки у презентації інтернет магазину (Металошукачі Розетка). Прийшов і мій час… Не так грубо, але все ж. На своєму фото звіті неправильно прикрутив котушки Nel до ACE 250.

Котушки Nel мають кілька особливостей, які треба враховувати в пошуку з ними. Всі котушки крім Nel Sharp орієнтовані так, щоб вихід котушки був праворуч. Плюс, треба обов’язково фіксувати кабель котушки до штанги. Висока чутливість і заваді може стати навіть вібрація кабелю.

Це котушка Nel прикручена (мною, каюсь) неправильно. Вихід котушки повинен бути праворуч по ходу пошуку з металошукачем.

nel-coils

Типу так. Якщо б на вухах всіх котушок був спереду борт (як на прикладі знизу), або хоча б шилдки не були приліплені дзеркально – помилки при установці котушки не було. А так… Якщо у котушки немає чітко виражених “маячків”, у мене котушка в руку лягає на автоматі, і також автоматом прикручується, не замислюючись. Врахуємо ))

new-nel-osobennosti-01

Це правило відноситься до всіх котушок Nel, крім котушки снайпер Nel Sharp – у неї якраз вихід має бути зліва (все по ходу пошуку). У деяких моделей Nel є спереду борт, їх точно неправильно складно використовувати – якщо бортик буде ззаду, він буде заважати виставити правильний кут до горизонту грунту.

У перший раз бачу щоб до котушки в комплекті давали стяжку на провід! Стяжка річ не унікальна, і у деяких виробників 1-2 є з металошукачем (Minelab, Fisher, Teknetics, а в коробках Garrett не бачив). Але це з металошукачем… А з котушкою крім Nel, ніхто більше стяжки не дає (я не бачив, якщо хтось знає приклади – пишіть в коментах).

new-nel-osobennosti-02

Інше питання, на практиці пошуку з котушками Nel ця стяжка прикраса недостатня. Виробник сам рекомендує прибрати найменші можливості вібрації кабелю. Якщо кабель буде тремтіти, можливі помилкові сигнали (фантоми). Максимально зафіксувати провід можна ізолентою. У мене вийшло десь так:

new-nel-osobennosti-03

Виробник Nel пояснює це вимога щодо фіксації супер чутливістю котушок. Можливо так воно і є.

А навіщо тоді потрібна стяжка? Особисто я, ніколи не звертав увагу на вібрації кабелю котушки, ні в своїх поточних Гаретах, ні у всіх інших приладах що у мене побували. Стяжки в комплектах з металошукачами вважав як певним зручністю. Внизу прихопити щоб не було великої петлі, і зручніше далі накручувати дріт навколо штанги. Вгорі прихопити щоб поки вставляєш роз’єм, “змія” не розкрутилася назад ))

Додано: в буржуйських прикладах, коли прості Аськи 150-250 вибивають золоті монети, є фото Garrett ACE 250 з котушкою Нел. Так на фото англієць ізолентою нічого не мотав.

Я спробував у полі всі 3 варіанти – з ізоляційною стрічкою, зі стяжкою і без нічого – Garrett ACE 250 з котушкою Nel Tornado. Все працює стабільно ))

Кумедний факт – це фото ACE 250 з нерідний котушкою, виклав у своєму Фейсбуці Garrett.

garrett-ace-250-gold-01

Можливо такі стяжки і оберігають від якоїсь непотрібної “метушні” або рухливості дроти по штанзі. Але у мене є свій власний багаторічний досвід, в якому я ніколи їх не використовував – і все працювало без них.

В продовження дослідів, спробував використовувати пластикову стяжку. Тримає добре, але по-перше їх треба кілька і по-друге це одноразовий варіант. Якщо треба зняти котушку, стяжки доведеться зрізати.

nel-coils-true2

Ізолента теж одноразовий варіант, але в порівнянні з пластиковими стяжками дешевше і мені здається зручніше.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина