блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Краща лопата для копа фото

Як на мене, універсально підходять 2 лопати. Причому вони не взаємозамінні а один одного доповнюють. Польська Fiskars саперка і стара (ще совдепівська) мала саперна лопатка. Обидві лопати лежать в багажнику і виймаються у порядку відповідності грунту. Іноді (за часом року як зараз), в роботі обидві – одна копає, інша її чистить ))

Цей вибір склався вже багато років тому, і зарекомендував себе як найкращий. Фото мого копарского інструменту, і їх плюси на копі з металошукачем.

lopata-dlya-kopa-01

Перепробував дуже багато лопат. Дешман звичайні штикові садові – ламаються на першому ж копе, не витримують навантажень. Розбірні (розкладні) дуже швидко забиваються в місцях кріплення і складання, розхитуються. У кращому випадку починають погано розбиратися-збиратися, в гіршому ламаються. Не витримують і натовські саперні лопатки (пробував американські та німецькі, однаково), результат той же. З самого початку копів, була зі мною ще мала саперна лопата – вона жива до цих пір! Потім прижилася (і не зламалася) саперка Фіскарс. Ось такий набір і копає вже кілька років.

Саперка Fiskars

Як це не сумно, є слух що в 2014 році лопату Fiskars Ergo 2500 зняли з виробництва. Лопата супер, для Копачів з мд вибрати гідну заміну складно.

fiskars-saperka

Не один я вважаю цю лопату, однією з кращих для копа з металошукачем. Найпоширеніша лопата в полі (серед пошуковиків). Популярність заслужена. Можливості на важкому грунті майже як у штикової (лезо теж, держак укорочений).

fiskars-saperka2

Достатня ступінь “неубиваемости” (хоча я зустрічав зламані Фискарсы). Легка і можна розмістити на рюкзаку разом з детектором (спеціальні рюкзаки, якщо в ньому передбачена лопат – розмір практикується під цей польський Фіскарс).

Є у мене до цієї саперке маленька “претензія”… Коли-то були лопати Фіскарс такого ж розміру, але помаранчевої верхньою ручкою (це був російський Fiskars?). Це було дуже зручно! На полі відклав металошукач, застромив лопату вертикально і ходи навколо – цей кольоровий маяк видно здалеку, і завжди можна швидко повернуться до свого приладу (те ж саме в лісі).

fiskars-saperka3

На цій лопаті залишилися тільки дві помаранчеві точки, що ніяк не працює. Ще багатьох бентежить питання – чи треба точити Fiskars? Якщо треба, то як і під яким кутом? Точиться Фіскарс дуже погано, сталь не пускає. До того ж є побоювання при заточуванні такий лопати на верстаті – перегріти робочу кромку, і як наслідок втрата яких-небудь властивостей. Я з цим не переймаюся – копає і добре. Зате малу саперну лопатку я точу до стану чик по горлу і в колодязь ножа.

Мала саперна лопатка (ялинка)

sapernaya-lopata-01

Мега річ! Використовую її на легкому грунті, на разровненных посівних полях, піску і дуже часто в лісі (дуже добре рубає коріння і гілки). “Ялинкою” називають з-за характерного клейма.

sapernaya-lopata-02

Компактна, легка і надійна. За весь час були тільки вкручені саморізи (слабо пам’ятаю, але по моєму на їх місці були прості цвяхи?).

sapernaya-lopata-03

І з цієї саперкою, відчуваєш що в руці у тебе пристойну зброю (слава Йоулопуки, на копі до цього ніколи не доходило… але при вигляді собак з нею мені спокійно).

Класика

Ще польської саперкою зручно швидко очистити гавно бруд з ніг. А це важливо! Ви в полі, на ногах по кілограму, якщо час від часу не чистити – так можна і залишитися на місці ))

lopata-01

Ну і мега класика жанру звітів в темі металошукачів – фото мд на лопаті Fiskars… Так, десь я вже це бачив ))

lopata-02

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина