блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Лопата Fiskars

Лопата для копа, другий інструмент який слід придбати після металошукача (або отримати в подарунок до металошукача).

Особисто на практиці перепробував всі види лопат, від пластикового совка до повного багнета. Включаючи саперні лопати радянського виробництва, натовські американські та німецькі (трохи відрізняються) і навіть була якийсь час фрицевская саперка часів ВВВ. Загалом досвід великий, яким у загальному збираюся поділиться, плюс окремий акцент на лопати Fiskars.

Лопату для копа краще вибирати в залежності від того, де ви будете копати. Грунт буває різний. На пляжі сипучий пісок, і тут краще всього підійде взагалі пластиковий совок. На добре пропаханном поле впорається і саперка. Дерен порослий травою може вилитися у великий труд навіть з повно штиковою лопатою. Найпоширеніші і надійні лопати для копа в Україні, вважаються (я підтримую по надійності, але зручність спірно), лопати Fiskars. Яку лопату Фискар краще взяти на коп з металошукачем і як вона буде себе вести.

Лопата для копа

Лопата для копу з металошукачем

Вибираючи лопату на коп з металошукачем, бажано заздалегідь враховувати її параметри, або як я пробувати все підряд. Глобально я ділю лопати на два параметра, розмір і надійність.

Розмір лопати. Чим більше розмір, тим легше копати важкий грунт, але велику лопату в рюкзак не засунеш і тягати її за собою важко.

Саперна лопата

Мінімальний розмір лопати це складна саперка. За ціною складних саперок найдоступніші китайські і Милтек (може теж Китай, не знаю). Дуже слабкі, при активному копе вийдуть з ладу швидко і гарантовано. Дуже давно, була у мене ще й радянська саперна лопата, у якої складалося лезо до черешку. Надійність вище, але не для активного копа теж.

Далі за ціною йдуть натовські саперні лопати. Складаються в три частини, компактні і легкі. Надійність так собі, зручності на копі ніяке. Єдине достоїнство який оцінив таку лопатку можна перетворити на мотику (буквою Р). Це зручно на добре зораному полі, стрімкі ділянки грунту. Натовську саперну лопату можна перетворити з похідний стільчик. Кому це треба на копі?

З практики копа. Всі складні саперні лопати засмічуються складного механізму. Особливо це відчувається на піщаному грунті, пісок забивається і не дає її скласти. Бувало при складанні доводилося таку лопату буквально “забивати” в транспортне положення.

Не розбірні саперні лопати. Для паханного поля і не складного лісового грунту саме воно. Відмінно лежить в руці, малий розмір, з нею легко пробиратися в заростях (не чіпляється). Виділю малу саперну радянського виробництва, та яка з ялинками. Дуже гарна лопата! У мене вона з дуже давніх часів і до цих пір її не вбив. Крім ваги і розміру, додам що вона легко точиться напилком і навіть просто об бордюр. Але… на трав’яному дерне з нею важко. Там де навіть укороченим Fiskars просто загнав і вийняв грудку, з саперкою доводиться “вирубувати” квадрат по чотирьом сторонам і тільки потім виймати ком. Для поля і ліси.

Штикова лопата

Штикова лопата ділиться на два типи, укорочена і повний багнет. Укорочену лопату ще можна помістити в рюкзак для металошукача (спеціалізований), повно штикову возити тільки в багажнику свого копомобиля.

Лопати Fiskars (а ми за великим рахунком говоримо про них), є й скорочені і повні. Причому повні є з телескопічним (полегшеним) черешком. Дуже надійні, справжні екскаватори. Але носити таку лопату за собою досить чутливо, і не тільки руки, а й для металошукача. При гарній чутливості і великий котушці металошукача, від вашої лопати з великою ймовірністю ви отримаєте перешкоди (у лопат Fiskars держак теж металевий). Її місце в режимі пошуку на вашому плечі.

Лопати Fiskars

Fiskars спочатку фінський виробник різного інструменту для садових робіт, в тому числі і лопат. Надалі з’явилися лопати польського виробництва (польська саперка) і російські лопати Fiskars. Ще варто звернути увагу на те, що буває лезо до держателя черешка повністю приварене шовно, і є точкове кріплення (чотири зварні точки). Асортимент лопат Fiskars великий, але для копа реально підходять всього чотири, дві укорочені та дві штикові.

Fiskars Ergo 2500

Лопата Fiskars Ergo 2500

Укорочена лопата Fiskars (саперка), її ще називають польською саперкою. Один з моїх робочих варіантів лопати для копа. Зараз в багажнику лежить така і радянська саперна лопатка (ялинка). Офіційна назва цієї лопати Fiskars Ergo 2500. Розмір 80 сантиметрів, вага 1350 грам (до кінця копа здається, що набагато більше). Її плюс, повний розмір леза яке легко заженуть ногою і поміщається в рюкзак.

Fiskars Ergo Mobile

Лопата Fiskars Ergo Mobile

Практично така ж як і польська саперка, але була трохи довша. Справа в тому, що останнім часом я її в продажу як то не зустрічаю, і пишу по пам’яті. Точно були чисто фінські та російського виробництва. І по моєму, у російських фискарей було точкове кріплення леза, а у фінських шовні.

Штикова лопата Fiskar

Штыковая лопата Fiskar

Сама надійна і ефективна лопата, яку брав з собою на коп! Але важка й незручна в транспортуванні, тоскани за собою. Але якщо ви на свій металошукач причепили велику котушку (та збираєтеся брати знахідки на глибині), без такої лопати не обійтися.

Телескопічна лопата Fiskar

Телескопическая лопата Fiskar

За розміром як повна штикова лопата, але розмір (висоту) живця можна регулювати. Плюс сам держак полегшений (не просто труба сталева як у всіх вище описаних Fiskars). Дорога і на мій погляд держак при важкому копе може не витримати. Але з приводу надійності це моя особиста думка, мій колега з такою лопатою ходить третій рік і каже, що тільки наростив шов на лезі для спокою.

Резюме по лопатам Fiskars

Лопаты Fiskars огляд лопат

Я однозначно не брав на облік лопати з заокругленим лезом. Це лопати для м’яко грунту і їх важко заганяти у важкий грунт. Не брав на облік лопати з алюмінієвим лезами (супер полегшені). Коп з металошукачем це важка праця, і інструмент повинен бути відповідним.

Укорочений Fiskars має повний розмір леза, можна заганяти ногою, надійна. Але найбільший плюс такий лопати, укорочену можна помістити в рюкзак, що і робить її мега популярною у середовищі пошуковців України.

Повний розмір лопати Fiskars, легше копати великі ями на важкому грунті, надійна. Але розміри і вага такої лопати відповідають тільки багажнику копомобиля. До того ж, з такою лопатою досить важко керуватися в заростях.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина