блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Металошукач з рук як перевірити

Металошукач з рук завжди вигідний ціною, але і є ймовірність взяти “наречену”, яка крім проблем вам нічого не дасть (ви ж у неї не перший).

Мій товариш вирішив купити БУ металошукач, і досить дорогий, Minelab Explorer SE. Попросив мене бути присутнім і по можливості перевірити детектор, на предмет працездатності і відсутності “підводних каменів”. Для такої ситуації, у мене є декілька обов’язкових пунктів (а скоріше навіть план перевірки), що і в якій послідовності треба перевірити в новому металошукачі на практичному прикладі.

як перевірити металошукач БУ (Б/У)

Котушка

перевірка котушки БУ

У металошукачіне новий, перше, на що я дивлюся, це пошукова котушка. Одна з найдорожчих частин детектора. Для новачків найчастіше відкриття, коли дізнаються скільки коштує котушка на металошукач. І хоча котушку на металошукач замінити найпростіше, детектор з котушкою або без неї, це абсолютно різна ціна (на недорогих металошукачі різниця х2).

Поверхня котушки

Перевіряємо поверхню котушки. Навіть 1-2 виходу на коп, залишать на робочій (нижній) поверхні котушки помітні сліди. І чим більше їх, тим більше цей металошукач побував на копі. Дивимося щоб не було відколів і тріщин. Якщо такі є, велика ймовірність того, що котушка разгерметизирована і всередину може потрапляти волога (як наслідок глюки в роботі).

металошукачне новий перевірка котушки

У нашому випадку металошукач Minelab Explorer SE, який продавався з захистом на котушку (відмінна штука!). Захист має сліди пошуку, під нею поверхня ідеальна. Що говорить про те, що ця котушка була в пошуку завжди з захистом.

Перевіряємо вуха

Якщо у пошукової котушки відламалися вушка (місце кріплення до штанги), на жаль… з великою ймовірністю плюс/мінус по часу (наскільки у вас вистачить терпіння шаманити і ремонтувати), але вам доведеться купувати нову котушку.

Вуха котушки можуть зламатися в двох випадках. Механічне пошкодження, наприклад сильнийне новийковий удар. І розтріскування пластику від перепаду температури (прийшли з зимового пошуку і відразу помили котушку теплою водою).

металошукачне новий перевірка кріплення котушки

Перевіряємо вуха котушки на предмет цілісності і відсутність тріщин. Звертаємо увагу на присутність гумових ущільнювачів! Саме вони дають котушки свободу зміни кута відносно до поверхні, при цьому котушка нене новийвтається. Окремо купити ущільнювачі можна, і коштують вони не дорого, але пошукати їх доведеться. Тому краще, якщо вони будуть цілими.

Дріт котушки

Половина можливих глюків в металошукачі, виникає із-за проблеми з проводом котушки. Найчастіше тому, що є “петля” в самій котушці і вона розхитує сам вихід дроту з котушки (розгерметизація). На іншому кінці дроту роз’єм до блоку, який дуже часто приєднується/роз’єднується. До того ж сам провід всередині може мати пошкодження.

металошукачне новий перевірка проводу котушки металошукача

За 5 хвилин перевірки, повністю перевірити провід не можна. В моєму варіанті, я оглядаю місце входу проводу в котушку (щоб все було ціле і без патьоків) і сам роз’єм.

Блок металошукача

металошукачне новий перевірка блоку металошукача

Найбільшими проблемами в блоці металошукача, можуть бути дві: вода всередині блоку і екран. Перша пов’язана з самим пошуком, наприклад покопав господар металошукача під дощем. Друга може бути як наслідок першої причини, проблемою електроніки або просто банальне механічне пошкодження (наприклад, в рюкзаку лопата продавила екран).

Тому перевіряємо блок на цілісність, наявність патьоків. Кнопки з непошкодженою плівкою.

Екран

металошукачне новий перевірка екрану у вимкненому стані

Екран металошукачане новий спочатку розглядаю у вимкненому приладі. Він повинен бути рівного кольору, без плям. Потім включаємо і перевіряємо висновок картинки.

Дискримінатор

металошукачне новий перевірка як працює дискримінатор металошукача

Одним з обов’язкових пунктів перевірки металошукачане новий, буде працездатність дискримінатора металу. То що металошукач при включенні пищить, і коли мета заносять під котушку що показує… Це ще не про що не говорить.

Коли котушка глючить, металошукач теж пищить. І при попаданні води в блок електроніки, теж “додає” писку такого металошукачу. Важливо щоб прилад давав відгук по справі!

Включаємо будь-яку програму дискримінації, яка відсікає залізо… Заносимо під котушку мета кольорову, потім чорну. Якщо все відповідає вашим очікуванням, значить все в порядку. Більше ви все одно за 5 хвилин не перевірите, тим більше якщо ви тримаєте в руках такий металошукач перший раз.

Для того, щоб швидко перевірити металошукачне новий, зовсім не обов’язково збирати весь детектор. Досить просто приєднати котушку до блоку і перевіряти. Слідкуйте тільки, щоб виток дроту не опускався близько до котушку.

Харчування

Ще я перевіряю батарейний відсік металошукача. Тут нічого військового, головне щоб він нормально відкривався/закривався і був без патьоків від старих батарей, акумуляторів.

Все інше

металошукачне новий перевірка штанги і конструкції металошукача

В процесі перевірки металошукачане новий, варто придивитися до штанги приладу. Головне щоб вона була ціла і фіксатори працювали як треба. Зламана штанга (або фіксатори) проблема звичайна… Був випадок, коли металошукач на копі переїжджали машиною. Купити штангу можна, але навряд чи коли ви купуєте Б/У металошукач, вам ще й хочеться витратити час на покупку штанги.

Ну а далі вже на ваш розсуд. Якщо ви купуєте металошукач з рук і господар стоїть поруч, попросіть, щоб він зібрав сам і продемонстрував роботу приладу. По-перше подивіться як простіше всього збирати ваш новий (в сенсі “не новий”) металошукач, по друге господар сам продемонструє роботу дискримінатора, і вам не доведеться самостійно на ходу “встромляти” що зараз на екрані металошукача.

Бажаю вдало купити металошукач, і заходите до мене ще… Обговоримо переваги вашої нареченої ))

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина