блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Металошукач з VDI та без нього

Є металошукачі з VDI, а є без нього. Для новачків в пошуку, ця функція мало зрозуміла але в розряді переваг детектора. Для тих хто вже випробував VDI на практиці, корисність очевидна. Але і стає зрозумілим що сам по собі VDI, не супер можливість, без якої не можна шукати.

В моїх руках побувало багато різних приладів, і мені легко розділити поняття металошукач з VDI, і без. І зараз у мене робочі два металошукача. Основний Garrett AT PRO, в якому VDI є. Запасний Garrett ACE 250, в якому VDI немає. Що таке VDI в металошукачі, і що він дає в практичному пошуку.

Що таке VDI

Металошукач з VDI
Металошукач з дискримінатором, має кілька каналів видачі інформації про цілі. Звуковий відгук різної тональності (низький звук для заліза, високий для кольорового металу). Графічна шкала розділення металів. І значення VDI.

Термін VDI може ще мати друга назва – Target ID. Все одне і те ж, тільки по різному називається.

VDI в металошукачі, це деякі цифри які співіснують певної групи металів. І це значення VDI, має значно розширити інформацію про знахідку під котушкою вашого металошукача. Діапазон і значення VDI у різних виробників може відрізнятися.

Класичний VDI

Значення VDI знаходяться в діапазоні від 0 до 99. Маленькі цифри (від 0 до 35-40) відповідають групі знахідок містять чорний метал. Далі по наростаючій до срібла.

VDI з мінусом

Значення VDI, в діапазоні якого є негативні цифри. Цифри з мінусом позначають групу чорних металів. Позитивне значення VDI позначає знахідки з вмістом кольорових металів.

Подвійний VDI

У звичайному VDI використовується параметр провідності металу. У більш дорогих металошукачів, такі виміри проводяться за двома точками: провідність і індуктивність. Звідси і подвійне значення VDI, перша цифра показує провідність (тобто звичайний VDI), друга доповнює картину ще й індуктивністю металу в знахідку.

Діапазон і значення VDI у різних виробників може відрізнятися

Пошук з VDI і без

Вийшовши на правильне місце копа, неважливо з VDI ваш металошукач або без. Якщо ваш металошукач вміє розділяти метали – Знахідки будуть в обох варіантах. Але з VDI трохи легше шукати. “Легше” це означає менше викопувати ям, в яких будуть знахідки не ті, які ви очікували побачити.

Ось типовий приклад набору знахідок. Металошукач Garrett ACE 250 без VDI. Металошукач Garrett AT PRO з VDI. Є велика різниця?

Металошукач Garrett ACE 250 та Garrett AT PRO

Різниця в комфорті пошуку. VDI значно точніше показує до якої групи металів відноситься ваша знахідка. Показує ще до її викопування, а це значно знижує “помилкових” ям.

При великій графічної шкалою дискримінації (наприклад як у мене зараз на Garrett AT PRO), значення VDI металошукача використовується як уточнююче – спочатку дивишся на шкалу, потім на VDI і приймаєш рішення “копати чи не копати”.

Якщо у металошукача шкала маленька (менше 10 сегментів), значення VDI буде основним аргументом ткнути лопату в грунт, або пропустити цю знахідку.

Проблеми з VDI

Металошукач з VDI це ще не запорука того, що ви парою ямок набъете собі повну кишеню монетами… Помиляється VDI також само як і графічна шкала. І проблеми з ним бувають, навіть гірше ніж просто з графічної шкали.

Пригающій VDI. Типова проблема для металошукача, у якого є дискримінатор. При проведенні котушки над передбачуваної метою, в одну сторону металошукач “говорить” що треба копати, в іншу що це металевий сміття.

Таке трапляється найчастіше на окислених металах, знахідки з різним складом металу або на цьому місці висока концентрація цілей, і ви одночасно “чіпляєте” дві або більше мети.

Занижений VDI. Є така особливість, яку треба завжди тримати в голові. Велика за розміром знахідка може давати трохи завищене значення VDI. Дрібна знахідка (в грунті), дасть трохи занижене значення.

Типовий приклад з моєї практики. Знахідка срібна монета 5 копійок 1890 року. В ґрунті був відгук з значенням VDI (на Garrett AT PRO) 65. Витягнув на поверхню і перевірив, чистий відгук 85.

На середніх монетах і великих, це може бути не так помітно. Але при достатній глибині (від 25 сантиметрів), таке “заниження” VDI буде відчуватися.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина