блог металошукачі, пошук

Minelab Explorer SE або Garrett AT PRO

Порівняння Minelab Explorer SE з металошукачем Garrett AT PRO. Минелб Експлорер товариша, Прохор мій основний металошукач. І всі мене не відпускає цей Explorer SE, мало того, зародив думка що пора Garrett AT PRO і змінити.

Моє порівняння Minelab Explorer SE і Garrett AT PRO в полі. Що краще в металошукачі Explorer SE, ніж в існуючому AT PRO. Варто та різниця в ціні між цими металошукачами. І що мене зупиняє купити Minelab Explorer SE прямо зараз.

Minelab Explorer SE проти Garrett AT PRO

Металошукачі Minelab Explorer SE проти Garrett AT PRO

Я вже писав про те, що мій товариш купив металошукач Minelab Explorer SE (б/у). І регулярно маю можливість тримати цей металодетектор в руках. І важливо те, що я його дуржу в поле і можу спокійно крутити скільки треба (товариш у цей час ходить з моїм Garrett AT PRO, і як він говорить відпочиває головою від заумної пісні Minelab Explorer SE, хоча про те що купив Explorer SE не шкодує).

І з такими виходами у мене накопичилися претензії до Garrett AT PRO плюси металошукача Minelab Explorer SE.

Конструкція

Minelab Explorer SE і Garrett AT PRO конструкція

Металошукачі Minelab Explorer SE і Garrett AT PRO, який за своєю конструкцією однакові (якщо не вважати те, що харчування в Explorer SE винесено на кінець штанги окремим блоком). Та ж S-подібна стійка, і те ж розташування блоку з панеллю управління детектором.

Але Minelab Explorer SE приємніше тримати. Причому до якості Garrett AT PRO (складання, пластику, котушка) у мене претензії немає. Але в Minelab Explorer SE все краще. Навіть м’яка захисна рукоять приємніше.

Плюс Minelab Explorer SE

Великий плюс Minelab Explorer SE в тому, що дріт котушки захований всередині. Цей плюс для мене не в тому, що він захищений всередині (це зрозуміло само собою)… Тут свобода швидкої зміни висоти металошукача. Просто відпустив затиск, упер котушку в грунт і натиснув, зафіксував. Потрібна висота готова. Хто часто блукає різнорідної місцевості і в пошуках точки переїжджає з місця на місце (металошукач в зібраному вигляді не розбирається, а кидається або в багажник, або в салон машини), дуже швидко це оцінить.

В полі я віддаю перевагу подалі висунути котушку (за рахунок амплітуди помаху швидше ведеться пошук, краще видно котушку), в кущах і лісі доводиться робити зачіски. З Minelab Explorer SE робити таку підгонку висоти одне задоволення. З металошукачем Garrett AT PRO, така операція пов’язана з перемотуванням кабелю навколо штанги, поки не притисне – зайвий раз не хочеться возитися.

І транспортування між точками копа… Звичайна моя висота Garrett AT PRO, це впритул по діагоналі в багажнику, як розпірка. Весь час боюся що рюкзак штовхне металошукач. Або в салоні на задньому сидінні практично у вільному стані (бовтається).

З Minelab Explorer SE чудно. Послабив, натиснув, зафіксував, котушку паралельно штанзі. Легко помістився (зауважте! в робочому стані) і в багажнику, і в будь-якій частині салону автомобіля.

Котушка

Minelab Explorer SE і Garrett AT PRO котушки

У металошукачі Minelab Explorer SE і Garrett AT PRO, в описі пишуть що в обох котушки 11 дюймів… Але Explorer SE котушка кругла, AT PRO еліпс. По ідеї пошукова котушка повинна мати краще точність в режимі Пинпоинт, а як раз з цим Garrett AT PRO є маленька проблема (особливості пошуку з металошукачем Garrett AT PRO). А кругла котушка Minelab Explorer SE по ходу обробляє за раз більший обсяг грунту, і як наслідок збільшується швидкість пошуку.

До речі Пинпоинт, варто відзначити що він Minelab Explorer SE теж має деяку похибка на дрібних знахідки. Принаймні на монетах, раз з трьох, ямку доводиться розширювати. В цьому відношенні я наводжу приклад Garrett ACE 250, ось у кого точний пинпоинт (я кажу про рідну котушку, поставте велику і почнуться проблеми).

Minelab Explorer SE і Garrett AT PRO захист на котушку

Знову ж таки, в металошукачі Minelab Explorer SE захист котушки йде в комплекті. Начебто дрібниця, але її можна оцінити з часом – по суті, захист з подряпинами, а котушка в ідеалі.

Немає сенсу в подробицях описувати різницю в глибині між цими двома детекторами (хоча я досить ретельно намагався провести це змагання). Коротко так… В грунті глибина Minelab Explorer SE трохи більше Garrett AT PRO, буквально 1-1,5 сантиметра. Але це “плюс” проявляється тільки якщо накрутити чутливість на Explorer SE. Якщо все залишити в автоматі за замовчуванням, глибина буде навіть менше ))

інше

Пробуючи поперемінно (буквально один за іншим) обидва металошукача, один типовий середнячок, другий професіонал. Ще раз переконуюся в думки – ціна металошукача не в кількості знахідок, а в якості і комфорті пошуку.

Знахідки приносять абсолютно всі металошукачі. Питання в тому, скільки ви викопали ям в яких ви знайшли не те, що очікували. І яке при цьому у вас залишилося враження від цього копа з металошукачем.

Теж саме і в цьому випадку. Обидва металошукача, Minelab Explorer SE і Garrett AT PRO приносили знахідки. В обох траплялися в ямах гільзи ВВВ замість очікуваного п’ятака СРСР, або медичний ковпачок приймався за натільний хрестик. Але все-таки з металошукачем Minelab Explorer SE, таких “помилок” значно менше.

Чому не купив прямо зараз

Чому не купив Minelab Explorer SE прямо зараз

Саме такий хороший Minelab Explorer SE, чому не купив його прямо зараз? Однозначно питання не в ціні. При активному пошуку, за літо будь аська 250 “набомбит” вартість професійного металошукача легко (я кажу про монети, але товариш який ходить по ВВВ, говорить теж саме).

Питання в достатній складності розуміння Minelab Explorer SE… В моїй компанії мене вважають досить досвідченою людиною, перепробовавшим купу металошукачів. Перші налаштування Minelab Explorer SE я товаришеві допоміг зробити (наколотити маску на монети, відбудувати грунт і накрутити чутливість). Зміг пояснити перші відгуки. І все… Далі починається “занурення” в тонкощі цього детектора. Місцями пісня Minelab Explorer SE така, що я її не можу зрозуміти.

Звикання до 2-х мірною шкалою дискримінатора (спробуй після горизонтальної шкали швидко зметикувати, курсор у зоні чорного металу зверху/знизу, в чому різниця). Той же подвійний VDI (провідність і індуктивність). Меню з великими наборами регулювань… Загалом Minelab Explorer SE зажадає від вас достатньої уваги, і до цього треба бути готовим.

Minelab Explorer SE в полі копа

Перечитав останні абзаци і засумнівався… А не злякав я складністю Minelab Explorer SE? Насправді п’ят виходів з цим металошукачем, легко призводить мізки в порядок. Я страждав більше не від складності приладу, а від того що не пам’ятав де це в меню і які можливості (інструкцію звичайно ж навіть не відкривав). Мій товариш перейшов з Garrett ACE 250, і вже досить впевнено махає Экспом (його перші враження, відразу після переходу). І поточної трудністю-завданням є зрозуміти тонкість налаштування порогового сигналу ))

Металлоискатель Nokta Makro купить Украина