блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Minelab X-Terra 305 або Garrett ACE 250

Не знаю скільки ще пам’ятає людей, але ще 4-5 років тому, ці два металошукача були конкурентами. Garrett ACE 250 коштував близько 350$ і а Minelab X-Terra 30 (попередник існуючого Minelab X-Terra 305) продавали близько 400$.

Мій товариш по копу, вийшов в перший раз зі своїм новеньким детектором в полі. А я не забув потримати Терру 305 в руках і сфотографувати з колишнім конкурентом. До речі, коли я купував цей Garrett ACE 250, роздумував над Терой 30, але тоді пошкодував грошей. Ось вони і зустрілися. Фото звіт порівняння металошукачів, і плюс мої коментарі.

У виробника Minelab немає металошукачів початкового рівня, він так себе позиціонує. Найдешевший Minelab X-Terra 305 (я принаймні інших, більш дешевих Minelab не знаю). Це металошукач дійсно середнього рівня, або як його називають у продажу – напівпрофесійний металошукач.

Металошукачі Minelab X-Terra 305 на тлі Garrett ACE 250

Виробник Garrett навпаки зробив мега ставку на недорогі металошукачі. І схоже гребе гроші лопатою не прогадав. Я підтримую зв’язок з деякими магазинами, і всі стверджують що на будь проданий металошукач, будь-якого виробника припадає 5-10 штук ACE 250 (в Україні, у Росії стверджують, що такої гегемонії Аськи немає).

Конструкція

І хоча ці металошукачі трохи відрізняються, в каталогах обидва заявлені як грунтові металошукачі класичної S-подібної конструкції, з 3-х складовою (розбірний) штангою. Відмінність в ручці. В ACE 250-це частина штанги, в X-Terra 305 це виносної штир на якому сидить блок. На практиці обидва варіанти ручки зручні і ніяк не проявляють переваг однієї перед іншою.

Конструкція металошукачів

На перший погляд абсолютно однакові підлокітники (в комплекті з X-Terra 305 йде ремінь фіксації, просто товариш не користується ними, і на фото його немає). Але відмінності є, металошукачі X-Terra 305 підлокітник можна регулювати – рухати по штанзі (отвори з фіксацією болтом). Зі своїм Garrett ACR 250, так і з AT PRO теж, я ніколи не замислювався що мені це треба. Але спробувавши, оцінив що таке регулювання буде корисна (особливо жінкам з металошукачем).

Ще одним важливим плюсом в X-Terra 350 я є цангові затискачі на стиках штанг, яких в ACE 250 немає.

Цангові затискачі X-Terra 305

Варто розповісти один недолік ACE 250, який дуже часто є у списку претензій власників. Це з’являється з часом експлуатації, “перестук”.

Легкий люфт в штангах, при махании всіх конструкцією детектора дає такий ефект. Викликаний нещільним з’єднання (лише кнопкова фіксація). Ніяк на цілісність конструкції ACE 250 не впливає, тим більше на якість пошуку. Особисто я його в процесі не помічаю, але якщо параноїти концентруватися на ньому – виразно відчувається.

Такого люфту не було, якби в ACE 250 були цангові затискачі. Які є в “конкурента” X-Terra 305 (до речі, вони вже є і в більш новому моєму Garrett AT PRO).

Блок управління

Як і належить більш дорогому X-Terra 305, екран більше і не те, що-б інформативніше (тут з ACE 250, з її простотою позмагатися важко)… А скоріше більш професійно. Потрібні показники великих розмірів, все на своєму місці й у потрібний момент.

Блок управління металошукача

А ось керувати великим пальцем (як звик до Garrett), в X-Terra 305 нормально можна тільки режимом Пинпоинт і перемикання в Усі Метали. Що-то більше, а особливо швидко увімкнути-вимкнути металошукач, для цього треба підключати другу руку (в якій лопата).

І ще плюс X-Terra 305, немає козирка (ACE 250 в режимі пинпоинт, при деякому положенні він у мене закриває шкалу). Немає “корита” на панелі детектора, в якому у ACE 250 на копі збирається дрібне сміття. Аналогова панель кнопок, її протер і особа металошукача “чисте”.

Ззаду у блоків все однаково, роз’єм котушки з закручивающееся гайкою фіксатором. Гніздо для навушників.

Роз'єми на блоці управління

Але як і належить, у більш дорогого X-Terra 305 є плюси в порівнянні з ACE 250. Роз’єм для навушників X-Terra 305 закритий заглушкою. Дрібниця, але відчувається що виробник хоче виправдати вартість проявити турботу.

Котушка

Котушки металошукачів

комплектації Minelab X-Terra 305, котушка не найкраща (що є для X-Terra в запасах Minelab). Проста кругла котушка, розміром 9 дюймів, частота 7,5 кГц (X-Terra 305 може працювати на 2-х частотах), тип котушки Моно.

Чому не “найкраща”? Адже в ACE 250 приблизна така сама котушка (за своїм практичним результатам). Та все тому, що якраз перед цим я потримав одночасно 2 котушки з комплектації X-Terra 305 і X-Terra 705. І чесно кажучи, захотілося б шукати саме з котушкою з комплектації X-Terra 705 (10,5 дюймів DD). Ось фото, з якою котушкою для X-Terra ви хочете піти на коп?

Порівняння котушок Minelab X-Terra 305 і Minelab X-Terra 705

Зате в стандартному комплекті X-Terra 305 на котушку йде захист. Дуже корисна штука. Я зроблю фото своєї котушки на Garrett AT PRO (з якої шукаю без захисту), і ви відразу зрозумієте про що я кажу Річ потрібна!

Захист на котушку

Котушка середня, або як кажуть продавці металошукачів універсальна (так воно і є насправді). І по свій суті (крім форми, одна еліпс, інша кругла) практично однакові, навіть в глибині.

Порівняння котушок X-Terra 305 і ACE 250

Але товариш, що купив цей Minelab X-Terra 305 (до речі, перейшов з металошукачів Fisher F2) особливої глибини не очікує. Він хоче в першу чергу набити кишені монетами поліпшить свою якість пошуку. Перехід на більш професійний рівень. У цьому я його підтримую, і думаю, у нього це вийде (якщо буде їздити на коп з нами-кабанами).

Металошукач Minelab X-Terra 305 на копі

Так… Якщо хтось сумнівається що дідок Garrett ACE 250 на щось здатний. Знахідку оцініть… Вірніше її оцінили вже до вас – 25000$ за знайдену монету металошукачем Garrett ACE! Щось я про такі подвиги X-Terra не зустрічав ще. Може мого товариша чекають такі ж? ))

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина