блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Містика незліченного скарбу боратинок з горщиком- $ 2168

Боратинки, буратінка, бородинки, соліди, шеляги, массоны… Такі слова одного разу почув один початківець копач від своїх досвідчених камрадів і, подумавши що потрапив в секту, зомлів. Він був недалекий від істини. Ще та секта, покрита ореолом романтики, містики. Особливо багато містики чомусь проявляється в момент підняття скарбу. А може це не містика, а просто банальний заміс фортуни, збігів і банального криміналу? Судіть самі.

Містика незліченної скарбу боратинок з горщиком - $2168

Западная Україна, Всі Регіони. Ліс. Просіка і рідкісні дерева на старій і покинутій, колись давним-давно жвавій дорозі. Туман. Варто гробова тиша, яку лише зрідка прорізає крик величезного чорного ворона. Сонце невблаганно хилиться до горизонту. Химерні дерева відкидають все довші і зловісні тіні. Смеркается. Але на все це не звертає уваги один чоловік з металодетектором, чий гучний сигнал змусив того зупинитися і увігнати лопату в м’яку землю, щедро вкриту опалим листям. Ось лопата дзенькнула об щось тверде і на поверхню здався глечик, доверху набитий боратинками. Зверху глечик був накритий, точно запечатаний, великими срібними монетами. “Скарб! Скарб!» – обізвалось луною у воронячому крику якесь зловісне торжество.

Містика незліченної скарбу боратинок з горщиком - $2168

Чому монети назвали боратинками-буратинками? Та тому що в далекому 1658 році італійський вчений Тит Боратині (Буратини) взяв в оренду державний монетний двір Речі Посполитої і протягом десятиліття згоди Сейму карбував мідні соліди (шеляги) за курсом билонного соліди (тобто прирівняні до 1/3 срібного гроша, але мали набагато меншу реальну вартість). Це була кредитна монета Польщі та Великого князівства Литовського, реальна вартість якої становила лише 15% номінальної. Іншими словами-взяв уряд Речі Посполитої міді на 15 грошей, а продав цю ж мідь за 100 грошей. Нічого не нагадує?

Містика незліченної скарбу боратинок з горщиком - $2168

Випуск боратинок був обумовлений важким становищем, в який потрапила річ Посполита в роки війни зі Швецією і Росією. Адже треба було і з найманими військами розплатитися і інші військові витрати нести. Нагальні проблеми країна вирішила таки, але в кінцевому підсумку така кількість боратинок (більше 1 мільярда монет!) призвело до розладу фінансової системи. Та й якість монет було не дуже – контроль за карбуванням монет був відсутній. Деякі фальшивки були якіснішими справжніх оригінальних монет!

Містика незліченної скарбу боратинок з горщиком - $2168

Чомусь я впевнений, що батька Тіто Буратини звали Папа Карло. І на горизонті були тоді і ось тепер обов’язково повинні з’явитися Лисиця Аліса і Кіт Базиліо. Йдемо далі!

Містика незліченної скарбу боратинок з горщиком - $2168

І ось виставив щасливчик, начебто непогана людина (як по спілкуванню на форумі), свій скарб-глечик з боратинками в кількості 7300 монет – на аукціон! І дали за нього 60716 грн ($2168)! Начебто і непогана сума начебто, але це 8,3 грн ($0.3) за монету. Але ж зовсім недавно скарб боратинок з 590 монет пішов по 15,3 (0.57) грн за монету! Практично вдвічі дорожче! Але і на цьому казочці ще не кінець! Продавець, як порядний, відправив лот покупцеві. І тут очікуваний грім серед ясного неба – не викуп! Що робив покупець з цим скарбом, отримавши його? Може він його перебрав, вибрав собі рарики, а натомість закинув в глечик припасені заздалегідь обмилки монет-боратинок? І тепер (по факту!) по другому колу продається вже не зовсім той скарб? Або навіть вже зовсім не той скарб? А можливо там вже спочатку були обмилки і покупець не так вже й не правий. Аж надто спокійний і байдужий до не викупу продавець, як на мене. А раптом це взагалі невдалий розгін лота? Та хіба мало що це могло бути. Та ба. По фото і по листуванню в темі цього достовірно не зрозуміти. У будь-якому випадку обов’язково треба максимально убезпечити угоду на велику суму фотографіями, особистою зустріччю та іншим. У чому ще містика? На даний момент по других торгах за цей скарб дають близько 12% від ціни скарбу по першому аукціону. У цій статті вже говорилося, що десь щось коштувало 15% від номіналу? Думаєте, ціна другого аукціону перевалить ці 15%? Може це карма кредитних грошей Речі Посполитої?

Містика незліченної скарбу боратинок з горщиком - $2168

Щоб людині отримати нагороду в житті – потрібна чиста карма! Не закопав ямку – мінус 10 одиниць чистоти з карми! Але ж це ще не все! Якщо в ямці загине їжачок – ще мінус 20! Якщо кабан зламає ногу і загине – ще мінус 50 з карми! І живе людина і не знає, звідки на нього валяться всі його нещастя? А це ямка не закопана «працює». Це образно. Але ось питання: знайти скарб-це нагорода або покарання? Про це пізніше.

Містика незліченної скарбу боратинок з горщиком - $2168

Вчора був на копі. В голові крутився макет цієї статті про скарб боратинок. Раптом у відвалі чиєїсь незакопанной ямки чую хороший монетний сигнал. Думав спершу, що це хтось викопав, але потім скинув в цю ж ямку шмурдяк. Але сигнал був занадто хороший. Вирішив колупнути відвал. Хвилина справи – і в руці невелика мідна монета. Таких раніше не копав. Шкода затерта сильно. Ямки я закопую. І навіть чужі. Ось і спрацювала карма не закопаних ямок і для мене і для того хлопця. Але далі, коли я вдома вже помив монету, то сильно здивувався. Здається це вбита вхлам, але моя перша боратинка! Містика?

Містика незліченної скарбу боратинок з горщиком - $2168

Скарб боратинок продан 14.12.2017 на аукціоні Виолити. 148 ставок, ціна $2168. На сьогодні відомо, угода не відбулася. З невідомої причини, покупець лот не викупив. Цікавий факт, спочатку продавець навіть не намагався порахувати монети. Виставив на обговорення з бажанням продати, оголосивши тільки вагу скарбу, близько 10 кілограм. Просто повідомив, в скарбі кілька тисяч монет. І навіть коли автор знахідки спробував порахувати, скарб цілком в його голові не помістився. Так і продавався з цифрою – 7300 шт +\- 20. Таке враження, що число монет взяли з розрахунку ваги. Знайди такий скарб ви, порахували б кількостей монет, або продавали як ковбасу на вагу?

Містика незліченної скарбу боратинок з горщиком - $2168

Містика незліченної скарбу боратинок з горщиком - $2168

Оновлена інформація. Додано

У знахідку відзначився металошукач Minelab X-Terra 705. Глибина залягання скарбу невелика. Важливе доповнення від АНАРХОТУРИСТ. Покупниця забанена за невыкуп. Причому рейтинг у неї був за 600! Хто не в курсі-сума її продажів на Віоліті склала більше 60 000 000 гривень!

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина