блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Монета кольцевік. Знаєте що це таке?

В 1824 році, купець Попов спалився на важких монетах. Переплавити свої монети в багнети, і везти продавати за кордоном з прибутком 100%. Нормальний бізнес? Але… Виявляється, якщо це робить приватник, він прирівняний до фальшивомонетників. Я цього не знав. Дивимося відео, кольцевік 5 копійок 1803 року, одна з останніх важких монет. Цікавий факт, монет було випущено багато, але якщо попадеться – ціна скупки вас обрадує.

Монети Кольцевики Олександра I: чому ці монети так рідко зустрічаються? До даного типу відносяться тільки мідні монети п’яти номіналів: п’ять копійок, дві копійки, копійка, деньга і полушка. Всі вони були викарбувані під час царювання Олександра I на двох монетних дворах – Єкатеринбурзькому ЇМ і Сузунский КМ.

Монета кольцевік

Характерною особливістю цих монет є те, що вони мають по краях свого поля малюнок у вигляді кілець. Гроші з таким незвичайним дизайном випускалися в період з початку вступу на престол імператора (1801г) до 1810р. Причому в окремі роки ті чи інші номінали не виготовлялися зовсім.

Чому ці монети так рідко зустрічаються? Олександр І правил без малого 25 років, за цей час було не мало важливих подій і реформ, в кінцевому підсумку і наклали відбиток на характер грошового обігу у той час. Після Павла I новому імператору дісталася країна в жалюгідному стані. Безперервні війни, що змінювали одна іншу, послабили Росію на стільки, що треба було в найкоротші терміни проводити масштабну фінансову реформу.

Він хотів скоротити все зростаючий борг скарбниці. Для цього видав укази про збільшення деяких податків і появи нових. Але ці заходи не змогли виправити ситуацію і, незабаром, економіку країни довелося знову накачувати паперовими грошима. Але вони в свою чергу потребували забезпечення, їм і стали мідні монети. Багато хто з них відразу з монетного двору відправлялися в державний банк. Це перша причина їх рідкості.

У перші роки правління імператор не став кардинально змінювати усталену монетну систему, як і за Павла 1 їх продовжували виготовляти з пуда 16 рублів, єдине змінився лише їх зовнішній вигляд. Крім того, грошові одиниці мали обіг при Катерині II і Павла I продовжували бути в обігу. З цієї причини не було потреби замінювати їх в масовому порядку.

Третьою причиною є той факт, що починаючи з 1810р повністю змінився дизайн монет, що випускаються, тому в наступні роки гроші перших років карбування виводилися із обороту і пускалися на переплавку.

Війна 1812г теж внесла свою лепту в цю історію. Всі внутрішні сили країни були спрямовані на боротьбу. Торгівля була зведена до мінімуму. Нові гроші надходили у великих обсягах тільки там де розташовувалися військові частини, ось тому в таких місцях нерідко знаходять кольцевики в хорошому стані.

Після закінчення війни ситуація в економіці була далеко не найкращою, потрібно було відбудовувати розорені наполеонівськими військами території. У такій ситуації кожна монета була на рахунку. Ці ж пояснюється той факт, що в центральних районах знайти такі монети дійсно дуже складно. Більше історій монет зібрано тут.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина