блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Монета за мільйон. Рекорд Виолити!

Махнув лопатою, вже багатий… Для кого-то в житті трапляється і так. Заздрите? Я так точно )) На копательском аукціоні Виолити, під нічого не говорить ім’ям Талер, спустили мега монету. Ціна символічна – мільйон. Викупили практично без торгів, 2 ставки і готуйте тарілочку. Дивимося супер фото, рекорд Виолити, монета за мільйон. Дивимося, і заряджаємося силами на свої майбутні копи. Плюс, просвещаемся в чому особливість дорогого Талера.

moneta-za-million-rekord-violiti-01

Скромну назву лота Талер, і аж ніяк не скромні 1000000 гривень ($38462), за просту монету 17-го століття.

moneta-za-million-rekord-violiti-02

Талер з гербом Речі Посполитої був проданий за бліц ціною, а все тому, що монета ця надзвичайно рідкісна. Відома нумізматичному спобществу всього в декількох примірниках. Володіти нею, мрія будь-якого колекціонера (і це не просто слова).

Вперше зображення талера з’явилося в каталозі зборах Радзивілла в 1869 році французькою мовою, а вже в 1889, Курнатовский на польському дав монеті своє тлумачення.

moneta-za-million-rekord-violiti-10

Каталог стверджував, що ці монети були викарбувані в 1612 році як плата солдатам, які повернулися з військового походу і вимагають платню. Але королю стало прикро, що талер вийшов безіменним, і він наказав вилучити їх всі і переплавити. Тому ми і маємо зараз так мало екземплярів цієї історичної монети.

Але, сучасні дослідники в пух і прах розносять теорію Курнатовського, роблячи її не життєздатною. Так в чому ж тоді цінність цього талера Речі Посполитої?

Вага, герб, якість виготовлення монети розповіли експертам про те, що була вона виготовлена за межами Польщі, князями з прикордонних зон (наприклад, Молдавії), можливо навіть Татарами, які хотіли і могли карбувати такі складні монети, але не мали прав. У підтвердження цього, на талере немає ні року карбування, ні монетного двору.

moneta-za-million-rekord-violiti-03

Так який же король допустить випуск монет без свого портрета? Зрозуміло, що ніякої.

moneta-za-million-rekord-violiti-04

Експерти прийшли до висновку, що ці талери карбувалися в 1632 році під час так званого безкоролевья. А короля тоді в Речі Посполитій не було тому, що старий (Сигізмунд 3) помер, а новий (Владислав 4) ще не заступив на трон. Безкоролевье тривало всього 6,5 місяці, але за цей час тямущі живилы (вони були у всі часи), випустили в світ унікальну монету, яка в наші дні коштує більше ніж мільйон.

Ось такі бувають мега знахідки. Кому мало знахідок – дивимося тут. Вистачить зарядиться на будь-який, навіть відчайдушно зимовий коп ))

Дякую коментаторам Агроном і Молодий Шукач!

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина