блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Налаштування грунту на скарб. Байки копачів (+фото)

Зібрався новачок в поле отстроится від грунту. Куди не тицьне котушку, скрізь його АКА фонить. Що робити? Вирішив вибити невеликий п’ятачок, і вже на чистому виставлятися по грунту. Копнув перший сигнал… А там монета. Копнув другий, знову монета. Це навколо були не фантоми. Це всі монети! Краєзнавець надіслав свою копательскую байку – Відбудував від грунту, або історія мого першого скарбу. Треба вводити новий термін на удачу. Типу, а зараз я буду робити комору відбудову ґрунту ))

nastrojka-grunta-na-klad-bajki-kopatelej-4

Тоді я, ще початківець пошуковик, придбав свій перший прилад – АКА Сорекс ПРО і мріючи знайти хоч одну царську монету щодня обкатував на “залізному коні” типу Аіст всі навколишні поля свого невеликого містечка. Про супутникової навігації, прив’язці карт, та й взагалі про місця, де найкраще щось шукати я і гадки не мав, але в мені сидів нестримний дух авантюризму і якогось азарту, романтики і спраги пригод. Так, повертаючись додому з чергової пошукової експедиції” я проїжджав повз одного поля, на якому під променями минає сонця переливалися стиглі колоски пшениці. “Походити б тут з приладом, коли зберуть урожай …” – подумав тоді я.

Тяглися спекотні літні дні, і погода навіть не намагалася відступати ні на градус, прогріваючи навіть в тіні повітря до 30 градусів. Але я продовжував борознити і освоювати простори полів. Десь вдавалося знайти пару радянських монет післявоєнного періоду, а десь навіть траплялися гудзики з царським орлом, але на імперські монети мені як і раніше не щастило і як я не намагався задобрити Земляного Діда, з кожним разом результат був одним і тим же. Але будь-яка, навіть сама проста і банальна знахідка, поддавала мені ще більше азарту і розпалювала пристрасть цього пошуковика.

Виїхавши в черговий раз на розкопки, я проїжджав повз того самого поля, на якому нещодавно росла пшениця і побачивши, що вона скошена, від щастя кинувся в його бік. Величезні розміри поля поділяли посаджені вузьким поруч дерева горобини і кущі бузку, а дали виднівся сосновий пролісок. Оскільки погода була дуже спекотною я вирішив піти під дерева і залишити там свій велосипед зі спорядженням. Зібравши прилад і расчехлив лопату, я вирішив цього разу не задобрювати ніякого Земляного Діда, а просто помолитися. Прочитавши молитву і перехрестившись 3 рази, я включив апарат і почав відбудовувати її від грунту. Але тут почалися дивні речі, апарат видавав незрозумілі сигнали, і я ніяк не міг знайти чисте місце для відбудови балансу. Відійшов метр в сторону – знову не відбудовується, відійшов ще далі – знову та ж історія. “Ну АКА так АКА! Хто придумав цей безглуздий баланс грунту!” – подумав я. Походивши близько 5 хвилин в пошуку чистого місця і не знайшовши його, мене здолало обурення і злість. “Ну все! Зараз викопаю цю штуковину, що заважає мені отстроится від грунту! Чи там щось лежить або від спеки у мене апарат глючить” – подумав я і з усієї сили всадив лопату в землю на багнет. Подковырнув ногою і відкинувши шматок дерну, я раптом помітив, що з нього вилетів великий зелений круглий предмет.

nastrojka-grunta-na-klad-bajki-kopatelej-1

Нахилившись ближче і взявши в руки предмет, я побачив, що це якась велика монета. І не було меж радості і щастя, коли я розгледів на монеті вензель Катерини другої і дату 1787. Тут мене почали долати думки: “А що, якщо мені отстроится від грунту не давали ще монети!”.

nastrojka-grunta-na-klad-bajki-kopatelej-2

І тут же відступивши на метр убік і провівши приладом над землею на екрані я побачив пряму лінію і цифру 87. В черговий раз встромивши лопату в землю я дістав ще одну п’ятикопійчану монету часів Катерини.

nastrojka-grunta-na-klad-bajki-kopatelej-3

“Скарб!!! … Не може бути!! Я не вірю в таке!!” – крутилися від радості в моїй голові думки, – “Ну гаразд, якщо ще одну монету таку ж дістану, то тоді точно повірю в скарб!”. Третя монета не змусила себе довго чекати. Присівши від радості і не вірячи своєму щастю, я дістав телефон і вирішив набрати свого друга і товариша по приборному пошуку. “Олег! Я знайшов скарб! Приїжджай сюди, швидше!” – кричав я одного в трубку. “Та що ти вигадуєш! Це ти спеціально так кажеш, щоб я в таку спеку поперся з тобою копати” – скептичним і лінивим голосом відповів друг. “Так я тобі кажу, приїжджай сюди, мені потрібна твоя допомога! І попити з собою чого-небудь захопи, а то у мене вода закінчилася” – продовжив я розмову. Десь через пів години я побачив вдалині силует Олега, який рухався в моєму напрямку. До цього моменту в пакеті у мене вже лежало близько 30 великих круглих, злегка позеленілих монет. “Попити! Приніс попити!” – накинувся я на Олега. “Так, ось, тримай” – сказав один і простягнув мені пляшку нагрітого під променями палючого сонця пива. “Пиво! Та ти що, здурів! Яке пиво, спека плюс 40 градусів, вода закінчилася, а він з пивом приперся! – став панікувати я. “Без пива немає копа!” – відповів вже знаходиться трохи під шафе Олег. Далі ми продовжили копати і дістали з землі ще близько 20 монет. Копаючи за 10 хвилин і ховаючись від спеки під кущами, ми вирішили відкласти розкопки до наступного дня і повернуться на місце рано вранці з новими силами, коли сонце буде не так активно.

Всю ніч я не міг заснути. То і справа в голову лізли думки: “А раптом хтось прийде і викопає скарб”, “скільки ж там монет ще”, “що ж було на цьому місці, що там скарб монет”.
На наступний день ми покликали ще одного товариша і вже втрьох на машині, з достатніми запасами води і сил рушили на місце. Приїхавши спорядили прилади і расчехлив лопати вирішили знайти епіцентр скарбу. Зібравши з поверхні всі сигнали і вкопавшись у глибші шари землі нам це вдалося.

nastrojka-grunta-na-klad-bajki-kopatelej-6

В епіцентрі опинилися осколки колись глиняного горщика і судячи за розміром дна від горщика, він був досить великих розмірів.

До кінця дня прошурфив місце і зібравши всі чутні сигнали ми підрахували, що в цілому знайшли 110 монет. Всі монети номіналом 5 копійок і карбувалися в часи правління Катерини другої і Єлизавети Петрівни. Багато монети виявилися перечеканами з монет Петра третього. Монетні двори були так само різноманітні, починаючи від Е. М. і закінчуючи К. М. М. М.

nastrojka-grunta-na-klad-bajki-kopatelej-5

Пізніше я з’ясував, що на місці поля, де був знайдений скарб, колись стояв старовинний хутір, що складається всього з 7 будинків.

Ось така історія мого першого скарбу. З тих пір пройшло досить багато часу і було знайдено не один скарб. Але перший скарб ніколи не забувається. До слова сказати, після першого скарбу я більше ніколи не задабриваю Земляного Діда, а завжди перед копом читаю молитву. І ще я зрозумів одне, що без жаги пригод і внутрішнього авантюризму в нашій справі ніяк не можна, адже не знаходить той, хто мріє, а той, хто шукає. Всім удачі під котушку =)

Спасибі Краєзнавець! Будуть скарби ще – показуйте, сили для копа потрібні завжди. У Краєзнавця є свій копо канал відео.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина