блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Nokta Impact на перший коп. Кращий металошукач?

Інший блогер Michal Majchrowicz, назвав Nokta Impact кращим металошукачем з існуючих. Мало того, він порадив власникам XP Deus загубитися, і не більше ніколи не плутатися під ногами супер-профі… Чи Так це насправді? Давайте подивимося на цього монстра. Зустрічайте Nokta Impact!

Виробник Nokta дає до своїх металошукачів в комплектації PRO, кейс або рюкзак. Мінімум, на перший час у вас є куди скласти свій детектор, і як детектор привезти на коп.

Аксесуари дійсно хорошої якості, і з ними без проблем можна з’явиться в місті. З рюкзаком Makro я ходжу в фітнес центр. З валізою Nokta катався закордон. Кейс від пінпоінтера відмінно підходить для транспортування електронних пристроїв. Мене такі доповнення радують.

Кейс Nokta Impact заточений під транспортування металошукача. Кожна частина детектора закріплена, і детектор в кейсі не бовтається.

Та сама комплектація Nokta Impact PRO… Перш за все, звичайно ж друга котушка Снайпер. Тільки цією котушкою розширена комплектація на 100% вже виправдовує свою вартість (докладніше про неї нижче). Для другої котушки, в комплекті йде і друга нижня штанга, зі своїм набором кріплення – болт + резинки + гайка. Що в моїй коробці робив третій комплект кріплення – я не знаю. Якщо такий бонус від виробника, спасибі за турботу. Такий запас для копача дуже потрібний.

Моя комплектація Nokta Impact PRO – котушка DD 11, друга котушка 7.5×4 DD, середня стійка, дві нижні штанги, три болта кріплення котушки, чохол на батарейний відсік, чохол на блок керування, кабель USB для перепрошивки детектора, акумулятори АА, зарядка для акумуляторів, дротові навушники, фіксуючий ремінь на підлокітник, запасний кріплення для підлокітника (крутилка), кейс (на фото вище), інструкція з гарантією, і сошки для металошукача.

Мені завжди було цікаво, як у виробників зароджуються ідеї… Іноді здається, я можу на них впливати )) Або просто вгадую тренди. Пишу про яскравих пінпоінтерах, через рік всі виробники випускають яскраві піни. Пишу про металошукачі на ніжках, через рік Nokta випустив фірмовий аксесуар – сошки, універсальна підставка для детектора. Як думаєте, це збіг?

Таку підставку можна додати до будь-якого металошукача. Її сенс в тому, щоб при викопуванні ями, коли ви відкладаєте детектор – не класти прилад в бруд. Верхня частина приладу завжди буде піднята. Плюс, підвищена стійкість на грунті і в траві, металошукач не завалюється набік.

Аксесуар по справжньому легкий, під час пошуку ніжки складаються і не заважають. Відмінний корисний бонус для копача.

Штатна котушка (присутній в обох комплектаціях) – Nokta 11×7 DD. По каталогу виробника, котушка називається IM28 DD. Форма еліпс, тип котушки DD. Розміри в дюймах 11 x 7, в сантиметрах 28 x 18.

Зверніть увагу на дріт котушки… Вас нічого не бентежить? Коли побачив перші фото котушок для Nokta Impact, не міг зрозуміти – Як провід не пружина, дає свободу плавно регулювати висоту металошукача? Адже все ховається всередині штанги, ніяких намотувань немає. Загадка відкрилася, висота регулюється (про це нижче).

Котушка поставляється з знімною пластиковою захистом.

Повна вага котушки (з проводом і захистом) – 464 грами.

Друга котушка з комплектації PRO – Nokta 7.5×4 DD. За внутрішнім каталогом виробника, котушка має позначення IM19 dd. Форма еліпс, тип котушки DD.

Поки не взяв в руки, сприймати котушку Nokta 7.5 DD як снайпер складно. Принаймні, так було зі мною. Я дивувався, навіщо дають другу котушку, в розмірі майже універсальному. Адже була хороша практика, коли друга котушка з розмірами до 6 дюймів. Але це поки не взяв в руки. Котушка Nokta 7.5 DD виявилася реальним Снайпером.

Котушка поставляється з пластиковим захистом (знімною). Вага котушки 369 грам.

запитайте копача – що значить вага і розмір котушки? Більшість почнуть з навантаження на штангу, втому руки, глибини, обсягу грунту. Лише деякі (я з таких), згадають про транспортування, і як цю котушку носити за собою в рюкзаку. Вирушаючи на коп, завжди беру з собою в рюкзак котушку снайпер (якщо така є для поточного детектора). Ось тут і починає працювати вага, ще в рюкзаку.

Прямий як стріла. Конструкція Nokta Impact – рівні штанги з виносною ручкою. Саме такий тип штанги дає можливість заховати провід котушки всередині.

Яка користь в тому, що провід захований всередині штанги? По-перше, це зручно. Провід не чіпляється за гілки. По-друге, такий підхід дозволяє зберегти провід котушки. Від механічних пошкоджень, і головне від впливу сонця. По-третє, легке і плавне регулювання висоти металошукача, без перемотування кабелю (без вільних петель).

Часто міняти висоту детектора, можна звикнути тільки тоді, якщо у вас прилад дозволяє це. З звичайними штангами, де провід обмотаний навколо самої штанги, найчастіше весь коп залишається одна і та ж висота. До неї звикаєш, і не розумієш в чому плюси змінної висоти. А плюс дуже серйозний-менше втомлюється рука. Зі звичайною штангою при незмінній висоті, все компенсується рукою (навантаженням на руку). Якщо ваша штанга регулюється легко, і без втрати часу на перемотування кабелю, вам це сподобається. На схилі або горбах, висоту зменшив. На рівному місці, збільшив (і тим самим збільшив швидкість пошуку).

І як прямий провід котушки без пружини, дає можливість плавно регулювати висоту? Загадка Nokta Impact вирішилася просто. Пружинний провід розташований у верхній штанзі, саме відповідна частина і пружинить.

Більшість сучасних металошукачів формально можуть похвалитися наявністю цангових затискних. А ось хорошими, працюючими як треба-не все (Garrett Привіт). Затискачі на штанзі Nokta Impact працюють як треба, якісні.

На нижній штанзі є розмітка, що показує поточну висоту. Зручно, запам’ятав саме ходове значення, і коп починаєш з нього.

Чохол на батарейний відсік. Виробник Nokta явно приділяє велике значення своїм аксесуарам. Функціональний, м’який, якісний, продуманий в дрібницях.

Підлокітник з плавним регулюванням під довжину руки. Якщо у вас в руках буде цей металошукач – обов’язково спробуйте як це працює на практиці.

особисто я, рідко зраджую значення цього параметру. Але коли твій детектор важить 1,8 кілограма, є сенс знайти краще поєднання балансу всієї конструкції. І я такий баланс отримав – перші 6+ годин копа з Nokta Impact, пройшли для руки непомічені.

Живлення Nokta Impact-4 батареї АА… Скільки металошукач зможе працювати на одному заряді? За моїми спостереженнями, на пару копів точно вистачить. За 6,5 годин роботи детектора, індикатор батареї втратив 1 поділ (всього 6 значень).

Над кришкою батарейного відсіку, гніздо для дротяних навушників (під гумовою заглушкою), і включення з регулюванням гучності.

Мені не соромно в цьому зізнатися, і тим не менш… Я дуже погано ставлюся до збереження металошукачів. Ніколи окремо не купував захисні чохли, і захист на котушку. Кидав металошукачі не розібрані в багажник насипом, потрапляв під дощ, пересипав піском і відкладав детектор в бруд, прав котушки об грунт. Максимум, на що мене вистачало – зняти блок з Minelab X-Tarra 705, і покласти його окремо. Ось так і копав. Можливо, мені просто щастило, або чохли все-таки для зайвих грошей?

Мої перші чохли, з якими я не розлучався – для металошукача Makro Racer. Вони там просто необхідні. Сказати, що вони мене привчили, я не можу. Купити чехол за додаткові гроші, це повинна бути дійсна необхідність. Зовсім інша справа, коли чохол йде в комплекті.

Як раз той випадок. У комплектації Nokta Impact PRO є обидва чохла. І другий, для блоку управління – теж функціональний і якісний. Легко знімається і одягається, кнопки натискаються, екран видно.

Крім чохла на блок, на екрані Nokta Impact виявив захисну плівку. Її товщина і те, як вона щільно прилягає – мені сподобалася. Знімати плівку поки не буду, через неї екран видно добре, нехай служить додатковим захистом (можливо, виробник так і припускав).

На тильній стороні блоку управління є ліхтарик, спрямований на робочу область пошуку (котушку). Дрібниця, але я вже раніше мав можливість оцінити корисність такого доповнення – пошук в ранкових сутінках на пляжі. У поєднанні з підсвічуванням екрану (у Nokta Impact теж є підсвітка екрану, регулювання контрастності і яскравості), плюс в загальну карму.

Був час, коли я лаяв металошукачі з курком. Перш за все за те, що такий курок часто чіпляється і ламається. Свою думку поміняв. І поміняв настільки, що мені вже детектори без курка здаються незручними. Веду пошук зі своїми Garrett AT PRO або Minelab X-Terra 705, хочу включити режим пинпоинт/переналаштувати грунт, а палець не знаходить звичний курок. Тиснеш кнопку, і говориш сам собі – але ж так незручно.

Ось такий він Nokta Impact на перший погляд – потужний, цікавий, перспективний. На другий погляд, металошукач ще більш цікавий. Одна тільки можливість міняти частоту на ходу, вже радує. Плюс, багато незрозумілих програм пошуку. Я вже говорив, на свій перший коп виїхав не прочитавши інструкцію. Стартанути без інструкції звичайно можна, і перші знахідки можна отримати відразу. Але коли на битою точці копа, у програмі GEN я виставив на чутливість 99 (максимум), при цьому металошукач був спокійний, і тобі попадається спис – є привід спробувати розібратися в налаштуваннях. Весь отриманий мій досвід ви побачите першими. Читайте блог МД-Арена. всім вдалого копа!

Інша інформація по Nokta Impact (тут зібрані новини, тести, порівняння, відгуки та думки). Це найкращий блог з пошуку з металошукачем - МД-Арена. Тут справжні копачі і весь світ металошукачів.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина