блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Полтина Петра I — $14479. Коли срібло дорожче золота

Якось одним погожим днем прогулювався один шановний в наукових колах археолог по лісі. І тут його погляд привернув один дивний предмет, підвішений кимось недбало на сук дерева. Коли він підійшов ближче, то очам своїм не повірив. На дереві висіло Срібна прикраса, намиста якоїсь давньої культури (не буду брехати, не пам’ятаю якої саме культури). Вигляд ці намиста мали не сильно схожий на дорогоцінну річ. Тільки фахівець оцінив би. Недалеко від цих бус була погано закопана ямка невдалого шукача. Викопавши артефакт, той, видно, не зрозумів, що в руках у нього щось цінне і повісив буси на сук. Про що це я? Ах так. Шукачеві треба розуміти, що не все те золото, що блищить. Вірніше ,все, що не блищить, може бути сріблом. А іноді срібло дорожче золота. І мідь іноді дорожче срібла. Про це йдеться.

Полтина Петра I - $14479. Коли срібло багато дорожче золота

Прохід на аукціоні срібною полтиники Петра I 1725 року «Портрет в латах» виробництва СПБ за $14500 відверто радує і надихає на подвиги. Адже кожен простий шукач може копнути раз – і ось тобі грошей КамАЗ. Імперські монети завжди викликають інтерес. Чому? Імперії привабливі в першу чергу своєю величчю і силою. Кожен, хто тримає в руках шматочок сильної і могутньої імперії (чи то у вигляді монети або ще якогось предмета матеріальної культури), екстраполює велич і силу цієї імперії на себе коханого. Звідси кайф. Відчуй себе імператором! Кому б не хотілося хоча б ненадовго стати повелителем великої імперії? Деякі наші сучасні властолюбці навіть картини малюють про себе в одязі римських правителів. Їм мало їх жалюгідною, якщо порівнювати, владі.

Полтина Петра I - $14479. Коли срібло багато дорожче золота

Імперії, як і люди, мають свій характер. Особливо імпонують імперії з позитивною кармою. Як відрізняються імперії? Навести приклад:

Перший спосіб виникнення імперій сумний, м’яко кажучи. Британська чи Іспанська або Османська імперії будувалися методом простого прямого домінування; говорячи звичайною мовою – силою зброї. Колоністи просто завойовували країну, всіх незадоволених – під ніж, поліцейський режим для місцевого населення, паралельно йде робота з виявлення, ослаблення і знищення сил місцевого опору. Просте населення завойованих територій завжди нижче простого населення країни-завойовника як клас. Йде банальна викачування колоністом (він цвіте) ресурсів колонії (вона чахне). А ви думаєте, за рахунок чого ось уже яке століття купається в розкоші Велика Британія наприклад? За рахунок своїх колоній. У тому числі і за наш з вами рахунок.

Полтина Петра I - $14479. Коли срібло багато дорожче золота

Інший спосіб виникнення імперій більш позитивний. Полягає він у тому, що домінуюча країна приростає територією (не безкровно звичайно, завжди будуть незадоволені в подібних випадках) і далі завойоване населення отримує практично всі права і свободи населення країни-завойовника. На завойовані території такі колоністи привносять всі блага своєї цивілізації. Просте населення таких колоній здатне домогтися того, чого може домогтися просте населення колоніста, маючи з ним абсолютно рівні права. Йде гармонійний спільний розвиток колоніста і його колонії в рамках однієї держави. Яскравими прикладами такого типу імперій є римська і Російська імперії.

Полтина Петра I - $14479. Коли срібло багато дорожче золота

Важливо для ціни предмета матеріальної культури (монети) і те, який імператор (особистість) перебував у той час при владі. Скільки він прожив (скільки наштампував монет), яка його доля, що він зробив (або не зробив) за час свого правління. І Петро I в цьому плані дасть фору багатьом у своїх справах і звершень. Один лише той факт чого вартий, що ряд дослідників минулого вважають, що справжній Петро I був викрадений в момент свого чергового вояжу в заморську державу. Замість викраденого імператора Росії був наданий дуже схожий зовні, але дуже протилежний внутрішньо (практично антипод) осіб. Цього Петра Великого спіткала страшна доля бути закутим в залізну маску і доживати свій вік в ув’язненні, інкогніто. Щось у цьому є… Петро, інкогніто … Хм … історія повторюється у вигляді фарсу?…

Ось ті деякі моменти, які (на мій скромний погляд), в сукупності з іншими, не менш важливими факторами (які ми розглядали раніше), пояснюють таку велику різницю в ціні між монетою полтина Петра I 1725 року «Портрет в обладунках» і золотим візантійським хрестом з гранатом. Практично десятиразовий розрив в ціні! На превеликий жаль не можна зв’язати цей шикарний золотий хрест з будь-якої видатної особистістю або відрізком часу. Цей гранат, на жаль, поки просто красивий старовинний гранат родом з Візантії. Та вже, нічого собі просто!!!…

Полтина Петра I - $14479. Коли срібло багато дорожче золота

Але в цих двох історіях дуже позитивний той факт, що і розкішна монета Петра Великого і розкішний Візантійський хрест (невелика частинка Візантійської імперії, яка, в свою чергу, є осколком Великої Римської імперії) є знахідками простих шукачів, романтиків з полів і лісів, морів і річок, з гір і ущелин. Шукайте, і обрящете, толците, і отверзется вам!

Монета Полтина Петра I. Портрет в латах, над головою трилисник, гурт шнур вліво. Матеріал срібло. Монета була продана 02.02.2018 на аукціоні Виолити. Стартова ціна $36, в торгах брали участь 401 ставки, остаточна вартість монети склала $14479.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина