блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Порівняння Makro Racer і Minelab X-Terra 705

Ви коли-небудь пробували вести одночасний пошук парою металошукачів? Убоге заняття з низькою ефективністю. Але… В процесі таких експериментів, вилазять на світ забавні дрібниці. Ось навіщо Minelab на своїй Терра 705, зробив дзеркало на панелі управління? А раніше його не помічав.

Minelab X-Terra 705 я знаю з тих пір, коли вона називалася X-Terra 70. З Makro Racer відкопав 4 місяці. Обидва металошукача особисті, і можу про них говорити як є. Порівняння Makro Racer і Minelab X-Terra 705.

Minelab X-Terra в цьому році виповнилося 10 років. Свою пізнаваність, не поступається Garrett ACE. І свою результативність, Терка підтвердила давно. Про турецькому металошукачі Makro Racer, ми дізналися в минулому році (2014), свою репутацію йому ще треба заслужити.

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-00

Конструкція

Обидва металошукача побудовані на класиці ґрунтового пошуку, трехсоставной S-подібної штанзі з верхнім розташуванням блоку. Провід поверх штанги, з’єднання штанг кнопкове, плюс цанги. Відмінність, Minelab X-Terra 705 один блок на виносний ручці, Makro Racer блоків два – основний з екраном і управлінням, другий блок з харчуванням. Є відмінності і в підлокітниках.

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-01

Якщо порівнювати не з чим, до підлокітника Minelab X-Terra 705 немає ніяких претензій. Простий підлокітник, свою функцію утримувати руку, виконує. Ламається, як і інші. Звичайний підлокітник.

Але є підлокітники краще, Makro Racer такий приклад. Рука в ньому фіксується надійніше. Однаково комфортно, як з голою рукою, так і в зимовій куртці (в товстій куртці, підлокітник X-Terra для мене вже на межі).

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-02

Зверніть увагу, підлокітник Makro Racer двухсоставной, і закріплений на стійці двома пластиковими болтами. Ці болти аналогічні тому, що кріпить котушку. Якщо у вас на копі зламається болт котушки, є запасний (підлокітник Racer на одному болте тримається нормально).

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-03

Підлокітники Makro Racer хороший, а батарейний відсік під ним, з особливістю… Відкладаючи металошукач під час викопування ям, нижня частина постійно брудниться. А там решітка динаміка і кришка батарейного відсіку. При копе в гряземес, все набагато сумніше – використовувати Makro Racer без чохла на цей блок, не варто (у мене він є, комплектація PRO).

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-04

На практиці, обидві ручки комфортні, претензій немає. Але якщо взяти в руки обидва металошукача, ручка Minelab X-Terra 705 мені подобається більше – покриття, товщина. Але тільки сама ручка, принцип виносної ручки – ні. Хоча б тому, що поряд з нею є петля проводу (вхід проводу котушки в блок металошукача).

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-05

Знову ж таки, металошукач з виносною ручкою повинні мати хороший баланс, інакше під час помахів, детектор починає розгойдуватися (дрібниці, швидко до них звикаєш). Якщо брати реальну практику – обидві ручки хороші.

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-06

Важлива примітка. У Makro Racer зручне управління детектором однією рукою, в який тримаєш металошукач. Але зручність розраховане тільки для правшів.

Штанги детекторів з цанговими затискачами, що виключають люфт. В обох цанги з обмежувачами (привіт Garrett AT PRO, цанги якого легко скрутити до хрускоту).

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-07

Однакові нижнє штанги. Місце кріплення котушки стандартне, на пластиковому болте.

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-08

Для пошуку в темний час, обидва металошукача мають підсвічування екрану. У Makro Racer підсвічування екрана регулюється (настроюється яскравість підсвічування), плюс – на задній частині блоку управління є ліхтарик.

Ще рік тому, я іронізував з приводу китайських металошукачів з ліхтариками. Покопавши з Makro Racer, в ранкових сутінках на морських пляжах – іронію притушил, такий ліхтарик зайвим не буде (і підсвітка екрану, обом металошукачів в реальний плюс).

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-09

А ще в Makro Racer є вібро відгук, безшумний режим пошуку. Виробник Makro, єдиний хто виробляє детектори, з якими можуть вести пошук і глухонімі (принаймні, інших не знаю). І відеоуроки у них є з сурдо перекладом. Факт, гідний поваги!

Помітна відмінність Makro Racer від Minelab X-Terra 705 – курок. І знову той випадок, коли з практикою змінюєш свою думку. Кілька років тому, я не розумів власників Fisher F75/Teknetics T2, з їхніми курками. Тепер знаходжу це рішення дуже зручним. Натиснув на себе – режим пинпоинт. Від себе налаштовуєш баланс грунт.

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-10

Режим пинпоинт і баланс грунту в Minelab X-Terra 705 теж є, вони запускаються з окремих кнопок на панелі управління. Курок Makro Racer дозволяє користуватися цими функціями ще простіше (спробував пояснити, але… хто не працював з курком на тривалій практиці цього не зрозуміє).

Обидва металошукача харчуються батареями АА, 4 штуки. Особливих вимог до харчування не помічені, працюють від акумуляторів. Важлива примітка, Makro Racer свої налаштування при виключенні не зберігає (X-Terra 705 зберігає). Вже звик, вимикаю металошукач рідко, і навчився налаштування Racer виставляти за півхвилини.

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-11

Йду я по полю з двома металошукачами, Makro Racer і Minelab X-Terra 705. Махаю по черзі, перевіряючи одні і ті ж відгуки. І щось мені заважає, а що саме – зрозуміти не можу… Явно пов’язано з зміною приладів. І тут бумшоколад! X-Terra 705 своєю панеллю управління, пускає мені в обличчя сонячні зайчики. Навіщо Minelab зробив панель світлою, отсвечивающей? А раніше цього не помічав ))

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-12

Як працюють… насправді, порівняти Makro Racer і Minelab X-Terra 705 в роботі, дуже не просто. Багато принципових відмінностей, поєднання яких дає як плюс, так і мінус. Але я спробую виділити головні моменти…

Частота

Запитай мене, чого не вистачає в металошукачі Makro Racer? Перше що я відповім – другий, низької частоти. Makro Racer працює тільки на одній частоті – 14 кГц. Minelab X-Terra 705 може працювати на трьох (3 7.5 і 18.75 кГц). Правда це перемикання коштує великих грошей (для кожної частоти знадобиться інша котушка). Але сам факт низької частоти в Терра, дозволяє їй в теорії добивати свої точки копа чистіше.

VDI

У металошукачі Makro Racer класичний VDI, від 0 до 99. З ним все зрозуміло, значення до 40 це чорні метали, далі кольорові. Класика полягає в тому, що ці цифри однакові і для інших детекторів, що показують VDI в цьому діапазоні. Наприклад, після Garrett AT PRO, мені було легко розуміти VDI в Makro Racer.

Значення VDI в Minelab X-Terra 705 свої. Діапазон від 8 до 48. Негативні значення свідчать чорне залізо, позитивні – кольорові.

В порівнянні з класикою, діапазон VDI в Minelab X-Terra, в теорії менше. Наприклад, для кольорових 48 проти 60, для чорних 8 проти 40. Але практичну різницю помітити складно, неважливо який буде VDI, 77 або 79, все одно треба копати. Легко звикаєш до обрезанному VDI Терри, і нормально виймаєш свої знахідки.

Дискримінація

Істотна відмінність! Minelab X-Terra 705 дозволяє створювати маску пошуку в будь-якому поєднанні. Просто вибираєте потрібні вам сегменти на графічній шкалою, включаєте-вимикаєте їх. У теорії, це дозволяє ігнорувати небажані відгуки всередині кольорових відгуків (наприклад, пробки, дріт).

Makro Racer так не вміє. Його маска пошуку, це послідовне відсікання груп металів. Створюючи свою маску, ви просто підвищуєте значення VDI, і все що нижче – виключається.

Особисто мене, тип дискримінації Makro Racer повністю влаштовує. На своїй практиці переконався, спроби ігнорувати пробки і дріт – пропуски реальних знахідок. Якщо я включаю режим дискримінації, це просто відсікання чорного заліза. А копати чи не копати – рішення приймаю вже за значенням VDI і звуковому відгуку.

Звуковий відгук

Обидва металошукача мають настроювання тону звукового відгуку. Але є один момент… Зміна тону Makro Racer, це реально різні програми пошуку. Наприклад, 3 тони – менш галаслива програма (менше випадкових відгуків). Якщо вибрати режим 2 тони, Makro Racer допускає попискивание, і при цьому його швидкість відгуку підвищується в рази. Майже завжди, з Makro Racer я ходжу в 2 тонах, і тут Minelab X-Terra 705 не завжди може похвалитися такою ж швидкістю.

Швидкість відгуку

Реальна перевага Makro Racer над Minelab X-Terra 705 – швидкість відгуку. Тут пояснювати не треба, в кого є з чим порівнювати, зрозуміє це сама.

Minelab X-Terra 705

Makro Racer

Те, як поруч лежать цілі нарізає Makro Racer, вражає. Чому також чітко не виходить у X-Terra 705, я не знаю. Може процесор Racer швидше, може котушка вдала.

Котушки

У штатній комплектації, Minelab X-Terra 705 оснащується котушкою Minelab X-TERRA 10,5 DD. Універсальна котушка, з достатньою для свого розміру, глибиною. Для рядового пошуку, на перший час її вистачить з головою. Стійка до перешкод, тобто чутливість на дріб’язок, прийнятно відпрацьовує різні типи металів.

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-13

Штатна котушка Makro Racer – 11×7 DD (RC29 DD). З мого досвіду, котушка відмінно поєднується з металошукачем. Дрібниця бачить (капсуль від патрона, або лусочка, адже це дрібниця?), глибина впевнена – більше ніж на штатній котушці Minelab X-Terra 705. А ще ця котушка прекрасно працювала на солоному піску (з в тандемі з металошукачем звичайно ж).

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-14

Обидві котушки, в стандартній комплектації йдуть з захистом. Можливо, це для когось в плюс. Але для мене це ні про що. Яка не була б доброю і корисною захист, в ній теж є мінуси. Наприклад, під неї набивається бруд або пісок, потрапляє вода. Ось так це виглядає котушка Makro Racer після пошуку на пляжі…

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-15

А захист котушки в Racer реальна, сидить щільно, спробуй ще зніми її. Захист котушки X-Terra 705 простіше, і бруд з водою під неї потрапляє швидше.

краще?

sravnenie-makro-racer-i-minelab x-terra-705-15

Якщо хтось мучиться вибором між Makro Racer і Minelab X-Terra 705, заспокою – в обох варіантах вибір не розчарує. Обидва металошукача відпрацюють свої гроші, і дадуть вам знахідки.

Дрібниці, що додають або знижують комфорт пошуку, про них ви все одно не дізнаєтеся (якщо звичайно не почнете поперемінний пошук, то з одним детектором, то з іншим). Про пропущені знахідки теж переживати не варто. Настане день, і ви прийдете на це місце з оновленим XP Deus )) Всім вдало пошуку!

Оновлена інформація. Додано

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина