блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Пошук з металошукачем на пляжі. Особливості

На відміну пошуку по старовині, пляжний пошук має мега плюс – тут знахідки поповнюються щороку. Причому очікувані цінні знахідки з розряду ювелірних потеряшек. Якщо ви з металошукачем на прісному пляжі, особливості нехитрі – підберіть ніж копати і не втопіть детектор. Але якщо ви вийшли на солоний морський пляж, будьте готові до боротьби вашого приладу з впливом мінералізації.

Особливості пляжного пошуку з металошукачем, і на що треба звернути увагу при пошуку на морському пляжі.

Чим копати

lopata

Сухий пісок на пляжі дуже погано перелопачується лопатою (каламбур).він просто зсипається з лопати, плюс яма сама по собі ще “затягується”. У моєму арсеналі вибору лопат, маленька саперна без варіантів. Але її ефективність на такому піску була ніяка, доводилося розгрібати ногою і руками. До того будь-яка лопата при заході в воду вище коліна, взагалі сумнівна як інструмент.

Знахідки в піску лежать неглибоко, пісок легкий – з таким завданням справляється пластиковий совок. Коштує недорого, вибирати варто ширше (більше обсягу). Плюс такого інструменту – пластиковий совок невидимий для металошукача. При викопуванні знахідки, пісок можна набирати і відразу підносити по котушку.

scoop

Професійним інструментом для пляжного пошуку з металошукачем, є Скуб. Совок великого обсягу, особливість якого у “дірчастою” робочої поверхні. При заборі пісок просіюється крізь ці отвори а знахідка залишається в скубі.

scub2

Скуби для пляжного пошуку бувають з короткою ручкою і довгим. Коротка ручка зручна на поверхневому пошуку, неглибоко у воді або пошуку з повним зануренням. Довга ручка потрібна при середньому підводному пошуку (рівень води від пояса до шиї), але і при поверхневому пошуку її теж можна використовувати.

scub

Зустрічаються варіанти універсальних скубов, у яких є і ручка і тримач для черешка. Якщо скуб виконаний з металу, бажано щоб цей метал не магнитился.

Вплив солей

Найбільшою проблемою при морському пляжному пошуку з металошукачем, є морська сіль. Це середовище високої мінералізації і вона дуже сильно “тисне” детектор. Проявляється це у випадкових (фантомних) сигналах, неможливість правильно визначиться з типом знахідки (дискримінація), втрата глибини виявлення.

poisk-s-metalloiskatelem-na-plyazhe-01

Чим вище вологість морського піску, тим вище цей вплив. Наприклад, можна отстроится на сухому піску, вести пошук а при наближенні до краю води (або при неглибокому зануренні котушки) отримати нову, ще більшу дозу фантомом.

Але якою-би це не було проблемою, пошук на морському пляжі можливий навіть з недорогим Garrett ACE 250. У ньому просто загрубляется чутливість до зникнення фантомів. При зниженні чутливості безумовно падає глибина виявлення, але пляжні знахідки в більшості випадків лежать неглибоко і навіть з таким налаштуванням вони бачаться.

poisk-s-metalloiskatelem-na-plyazhe-02

Краще якщо металошукач має більш широкі налаштування (деякі моделі мають заявлену компенсацію впливу морської солі). З моїм поточним детектором Garrett AT PRO на Кримському пляжі проблем не було. Відбудова на грунт і потім подальше зниження чутливості. Особливість в тому, що рівень мінералізації змінюється і при підході до води доводилося це повторювати знову.

Захист на котушку

coil-cover

Корисна штука Захист на Котушку, але… У пляжному пошуку, такий захист може зіграти в мінус ефективності. При зануренні котушки металошукача, і якщо на цій котушці є захист – вода потрапить всередину. Вода солена і при висиханні сіль залишається всередині. А зайва сіль це ще додаткове навантаження на баланс стійкості вашого детектора.

Цей момент був краще відчути нашим товаришем на практиці. Вів він пошук на морському пляжі (в тому числі і заходив у воду). Приїхав додому, залишив детектор сохнути на балконі. На наступний день поїхав покопати в степу, і… Перші декілька хвилин він думав що його прилад “здувся” і треба згадати де лежить гарантийка. При своїх стандартних налаштуваннях для цієї місцевості, його детектор співав пісні навіть у повітрі (а це дуже погана ознака). Розум переміг цю загадку – знявши захист побачив красивий сольовий наліт, розподілений по всій робочій поверхні котушки. А під захистом його не було видно.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина