блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Правила копа взимку. Все просто

Котить на санках Йоулупуккі. Вчора на копі земля вже ледве порпалася. А в минулому році копав ще на 1 січня ))

Я не фанат балету, взимку з киркою довбати мерзлу землю не ходжу. Для морозів у мене давно склалося кілька правил, за якими і живу… Є ті, які обломают вам коп без вашої згоди. А є інші, з-за яких ви самі втечете з такого зимового копа. Читаємо мої і додаємо у коментаря свої.

коп треба приїхати і виїхати

pravila-kopa-zimoj-01

Як-то взимку став плюс, і вирішили ми поїхати покопати… До поля не доїхали, застрягли. Буксували, кидали палиці і каміння під колеса, ходили в село шукати тракториста. Як раз під вечір і вытащились. От після цього “копа” я і вирішив – Якщо є шанс не доїхати чи не виїхати, я пас.

Ще якщо велика бруд, звичайно, будуть проблеми з налипанням. На ногах по кілограму, на лопаті стільки ж. Іноді доводиться копати двома лопатами – однієї копаєш, інший чистиш першу. Але тут вже все залежить від особистих мотиваторів, хто і як сильно хоче копати. У мене знайомий після трьох десятків монет за один коп, сказав що буде копати в будь гряземес ))

Сигнал є, а викопати не можеш

pravila-kopa-zimoj-02

Було і таке. Приїхали на поле, мороз з сонцем, відчуття супер. Перший позитивний сигнал приземлив… Земля замерзла і довбати її неможливо. Вже на третій ямці я склав металошукач і пішов збирати дрова для пікніка. Зате отримав переконання – Якщо земля не копається, ламати лопату і ноги сенсу немає.

до Речі, помічений такий момент… Буває що поле коштує як кам’яне, а в лісі ще земля копається. Напевно листя і дерен уповільнюють її замерзання.

Холодна лопата

pravila-kopa-zimoj-03

Той хто копав в холод, знає що першими замерзають руки. Причому прості рукавиці, які зазвичай використовують на копі не рятують. Доходить до того, що крізь них лопата тримати неможливо. Знову ж таки, волога і вітер посилюють це. Для зимового копа треба 2 пари рукавичок, одні зверху непромокальні, інші усередині.

Знову ж той хто копав взимку, знає що другими замерзають ноги. Ніби ходиш, і долбишь черевиком лопату, це не рятує. Холодно все одно. Взуття повинна бути теплою.

Третє за рахунком замерзає голова. Ну тут все простіше. Я на зимовий коп беру 2 в’язані шапки. Якщо жарко – одну зніму, холодно – одягну обидві.

Далі куртка і брюки. На зимовий коп я одягаю все тепле. Не так звичайно як зимові рибалки, рухатися все-таки доведеться. Але плащові штани з утепленням і зимова куртка в зобов.

Працює металошукач в мороз

pravila-kopa-zimoj-05

Новачки цікавлячись про зимовий коп, першим питанням запитують про те, як металошукач працює при мінусовій температурі. Новачки )) Ви спочатку дістаньтеся до точки копа, потім спробуйте копнути, протримаєтеся на копі хвилин 30-40.

Я ще жодного разу не стикався з ситуацією, коли мороз (до-5-7) гасив металошукач (я говорю про серйозні виробників Garrett/Minelab/Fisher/XP/Whites). Так, харчування сідає швидше. На деяких моделях детекторів дисплей як-би гальмує. Але все працює. Мало того, невеликий мороз дасть прибавку в глибині (невелику, на око не помітите).

А як хочеться щоб зима була ласкавіше… Ось моє фото з минулої зими. Це перше 1 січня 2014 року! А ми з сином погнали на полі. Ось таке бажання копати ))

pravila-kopa-zimoj-07

Про металошукачі в мороз. Дивимося минулорічне відео, коли виробник котушок робив краш тести – як працює котушка покрита льодом. Показово і вражає, головне відповідає на питання новачків ))

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина