блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Прив’язані 3-х верстовки

Де копати з металошукачем? Один з найважливіших питань не тільки для новачків, але і для копачів з досвідом. Глобально, я для себе розрізняю три категорії крапок копа: ВВВ (Велика Вітчизняна Війна), монети та по старовині. Знахідки ВВВ мені не цікаві, а от монети та по старовині саме воно. Шукаю точку копа за старовинними мапами і базова мапа 3-х верстовка. Стара мапа 19 століття, з усіх старих мап, трехверстовка мені подобається своєю достатньою деталізацією і пристойною точністю.

Як знайти точку копа для пошуку з металошукачем по монетам і старовини з допомогою 3-х верстовки. Якими програмами GPS навігації користуюся і як це все відбувається.

Старі карти для копа

У своєму пошуку з металошукачем застосовую в основному три типи старовинних карт. Базова карта трехверстовка 19 століття.

Старі карти 3-х верстовки для копа з металошукачем

Для свого часу ця стара карта досить детальна і має пристойну точність. Прив’язана така карта, легко виведе на точку копа. Бува похибка 50-100 метрів, але якщо врахувати що тоді це все робилося з землі та в ручну, такі карти можна вважати мега точними.

Стара картка 10 верстовки Стрельбицького 1912 рік для пошуку з металошукачем

В якості оглядових мап застосовую 10 верстовки Стрельбицького 1912 рік. Прив’язувати їх до GPS навігації навіть не пробував ніколи, немає потреби. Використовую їх для глобального огляду місцевості, як йдуть дороги, кордони губерній. Хоча великі корчми і постоялі двори на цій карті теж є. Але більш точно краще дивитися на 3-х верстовке.

Старі карти ПМГ для копа

І в якості локального пошуку, можу (якщо є в наявності) застосовувати карти, Плани Генерального Межування. Старі карти ПМГ, дуже докладна карта, на якій позначалися не тільки будівлі, а й джерела, колодязі, сараї. Спробував якось їх прив’язати, вийшла дуже велика похибка, та більше не став. Простіше співвіднести орієнтири і поставити цю точку копа генштаб і спокійно на неї вийти.

Прив’язка 3-х верстовки

Ще кілька років тому, коли карти 3-х верстовки тільки з’явилися (в продажу, аж ніяк не у вільному доступі як зараз), трехверстовки прив’язував до GPS сам. Перший лист “крутив” чотири дні, поки добився пристойною точності. Принцип був простий, знаходиш спільні точки на трехверстовке і генштабі, брав церкви і перехрестя доріг, і вводиш координати. Проблема була в проекції Пулково та Бонні, береш одну отримуєш точність по краях карти, зате “з’їжджає” у середині і навпаки.

Зараз простіше! Є онлайн сервіс, в якому є певна кількість прив’язаних листів трехверстовок. Цінність його в тому, що можна паралельно дивитися одну і ту ж точку на старій карті і супутникової (або схемою і гібрид). Плюс (мега плюс!) можна скачати готову прив’язку до старої карті.

Этоместо

Заходимо за адресою http://www.etomesto.ru/shubert/ вибираємо требуему губернію.

Прив'язка 3-х верстовки для Ozi Explorer

Вибираємо потрібний лист. Для того щоб карти мали двох колоночный вигляд, вибираємо відповідний режим внизу. У правій карті вибираємо режим, я використовую тип карти гібрид (супутникова карта + позначення доріг і населених пунктів).

Стара карта трехверстовка прив'язана для копа з металошукачем

Ну і найголовніше, можна завантажити прив’язку трехверстовки.

Прив’язка в Ozi Explorer

Готову прив’язку трехверстовки можна відразу використовувати у програмі Ozi Explorer. На копі, задля навігації я використовую два комунікатора з GPS. Один на Windows Mobile і в ньому мобільна версія програми Ozi Explorer. Для нього зображення карти і прив’язку конвертував утилітою img2ozf2. На цьому пристрої ніяких проблем.

А ось другий девайс на Андроїд, тут у мене стоїть програма Androzic. Відмінна програма для растрових карт і яка вміє (вміла) розуміти прив’язки Ozi. Тут і почалися проблеми… Справа в тому, що Androzic не сприймає проекцію Бонні, яку використовують в прив’язці старих карт. Виражається це в тому, що якщо ви зіставляєте карту в бік, отримуєте точку десь посередині карти світу. Якщо її не чіпати і просто їхати по ній, все ок.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина