блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Прив’язані карти 10 верстовки

Ще один приклад застосування старої карти для пошуку місця копа з металошукачем. 10-ти верстовка Стрельбицького, 1882 року. З одного боку, ця карта досить велика і її можна використовувати скоріше для пошуку великих точок і як оглядову (трьох верстовка звичайно рулить!). Але в моєму випадку є можливість накласти на стару карту сучасну, вірніше навіть не одну, а різні і краще працює з векторними картами масками від Google і Яндекс.

І ще один плюс. Цю 10-ти верстовку легко зберегти у форматі прив’язки для програми Ozi Explorer. Залив на телефони і подорожуючи в пошуках місця, завжди бачиш “картинку” 19 століття. Прив’язані 10-ти верстовки Стрельбицького.

10-верстовка Стрельбицького

Особисто я знаю дві версії старої карти 10-ти верстовки Стрельбицого Російської Імперії. Одна дійсно стара, редакція до 1882 року. Друга карта “сучасна”, 1912 рік.

10-верстовка Стрельбицького

На такій старій карті є всі великі корми, хутори, позначені основні дороги. І ще вона (на відміну від 3-х верстовок) має колір, дрібниця але обозрять дали приємно.

Масштаб на межі, в одному сантиметрі трохи більше 4 кілометрів (4,2 км по моєму). У рідному обчисленні, 10 верст на одному дюймі. Якщо використовувати таку карту з навігатором, абсолютно точно виїхати на місце не вийде, треба підключати трьох верстовку. Але як і говорив, глобальний пошук місць і загальний огляд.

Навігація по 10-верстовке

Я вже писав про сервісі Простоместо, де є прив’язані трехвестовки. Ще один інструмент у моєму запасі по роботі з картами, програма SASPlanet (САС Планета).

Для мене особисто, переваги SASPlanet:

  • Величезний вибір різних джерел карт;
  • Можливість накласти одну карту на іншу;
  • Зберегти потрібну ділянку у форматі прив’язки для Ozi Explorer (Androzic);

Качаємо і встановлюємо SASPlanet звідси (я брав стабільну версію). Далі додаємо в корінь програми (розпаковуємо архів як є прямо в папку програми) кеша 10-ти верстовки Стрельбицького. Качаємо тут (Вся Європейська частина Росії, включаючи Україну. Я качав другий варіант, для сучасних версій).

І ось як це виглядає… 10 верстовка до 1882 року, з накладеною маскою карти Google (Гібрид):

Навігація по 10-верстовке

Можна виділити потрібну область і зберегти прив’язку для GPS навігатора (там є різні формати, але я використовую тільки Ozi Explorer і Androzic).

Важлива примітка за SASPlanet. Вірніше навіть не примітка а граблі, про які спіткнувся. Не використовуйте дозвільно завантаження зображень супутникових карт від Google!

Захотів я зробити собі цілу Харківську область супутникових карт деталізації 18 (практично максимум деталізації з супутникових знімків). Виділив область і почав закачувати собі кеш… І в якийсь момент закачування припинилася. Скасував і спробував далі подивитися що там в гостях і де можна покопати. А не тут-то було! Супутникові знімки з Google не вантажаться… Вже потім прочитав що на сервісі Гугл є обмеження 1000 тайтлов з однієї IP і потім бан на добу. Як обійти це, рішення поки не знайшов.

Тобто, якщо вам треба деталізований шматок місцевості з супутникових знімків і прив’язкою, зручніше зробити з програми SASPlanet, але розмірами цієї території зловживати не варто. Для прикладу, через пару днів зробив 1/5 частина цієї (Харківської) області в масштабі 17, все скачалось без проблем.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина