блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Секрети Nokta Impact. Прошивка і головні Налаштування

Відеоблогер Борсук, при виході з налаштування баланс грунту Nokta Impact, відзначав невелику затримку. При цьому, Борсук завжди підкреслює – він любитель підкрутити баланс грунту в ручну… Круто. Виробник Nokta спеціально додав цю затримку для Борсука!

Невидима інформаційна панель

Секрети Nokta Impact. Прошивка і кращі налаштування

Кожен бачить на екрані металошукача те, що йому хочеться бачити. Я люблю (і хочу) спостерігати VDI від 80 і вище. Можу ще подивитися на заряд батарей. Оцінити адекватність цифр перенастроювання балансу грунту. І все… Якщо металошукач працює як треба, більше на екрані дивитися не на що?

У металошукачі Nokta Impact є інформаційна панель, яку ніхто не бачить – в самому низу. На ній виводяться значення-проблема з котушкою, перевантаження, вказівка качати котушкою (при балансі грунту), робота режиму відстеження грунту. Якщо ви не помічаєте цю панель (особливо перше попередження), значить ваш протікає добре.

автономний час роботи

Секрети Nokta Impact. Прошивка і кращі налаштування

Металошукач Nokta Impact підпорядкований законам фізики. Сюрприз? І тут працюють такі правила – вище частота, більше час роботи/нижче частота, менше час роботи.

Про нібито ненажерливість Nokta Impact-такого не помічено. Я вже говорив, 6+ годин безперервного копа на частоті 5 кГц, металошукач втратив в індикаторі батареї 1 значення (всього 6).

Баланс грунту

Секрети Nokta Impact. Прошивка і кращі налаштування

Є три варіанти налаштування балансу грунту-автоматична, ручна, відстеження. Перший варіант використовується найчастіше. Алгоритм такий же, як і інших металошукачів: включаєте режим, качаєте котушкою, отримуєте авто настройку, і… Тут в металошукачі Nokta Impact йде пауза, про яку говорив Борсук. Особисто я, ніколи над цією паузою не замислювався. Просто, коротке натискання курка на себе, і я вже в пошуку. Виявляється, у паузи є призначення.

Після автоматичної настройки балансу ґрунту, металошукач тримає невелику паузу щоб копач міг вручну підкрутити баланс грунту. Саме те, про що завжди говорив Борсук (любитель накрутити БГ вгору). Якщо вам цього не потрібно, або дочекайтеся автоматичного виходу з настройки, або тисніть курок на себе і вже давайте піднімати знахідки.

Зверніть увагу. Якщо на металошукачі не виходить налаштувати баланс грунту-змініть місце, перейдіть на пару кроків. А якщо ви використовуєте режим iSAT, загрубите його. Для відбудови грунту потрібне місце чисте, без відгуків… Хоча, зовсім ігнорувати такі ситуації не можна. Пам’ятаєте, як копач намагався налаштувати баланс грунту на скарбі? Повчальна історія.

Якщо все-таки автоматична настройка на грунт не працює. Відключили iSAT, перейшли на інше місце, качаєте і грунт не визначається (і не знаєте, яке виставити значення вручну). Таке може бути при зовсім низьких цифрах значення БГ. Як варіант, переходите в режим COG (грунт високої провідності), проведіть автоматичне налаштування на грунт в цьому режимі, запам’ятовуєте значення, повертаєтеся в потрібну програму пошуку, виставляєте значення в ручну.

Про режим стеження за станом грунту-Track. Особисто я цей режим ніколи не включаю (знаком по металошукачеві Makro Racer 2). Функція реально специфічна, і робота з нею вимагає реальної необхідності і досвіду.

За моїми спостереженнями за 4 копа, Nokta Impact чудово відбудовував баланс грунту в автоматичному режимі. Жодного разу не зіткнувся з труднощами (хоча місце непросте, Горіле болото, начебто і Прісноводне, а за складністю як морський пісок). І головне, при кожному перемиканні частоти, рекомендується заново налаштувати баланс грунту. У Nokta Impact це легко.

що таке COG?

Особлива програма пошуку Nokta Impact, призначена для так званого грунту високої провідності. Простіше кажучи, звичайна програма для пляжного пошуку з солоним середовищем (морський пляж). Застосовувати програму COG треба тільки за необхідності, глибина виявлення просідає, швидкість відгуку Середня.

що таке DI2/DI3/DI/DI99?

DI2, DI3, DI4, DI99 – стандартні програми пошуку, цифра в кінці позначає кількість тонів. І не думайте, що ці програми відрізняються тільки тональністю. У металошукачі Nokta Impact кожна програма зі своїм набором властивостей. Наприклад, у програм різна швидкість відновлення відгуку (тести на поділ, знаєте?)

що означає (D)?

В різних режимах пошуку приставка (D), так званий дельта режим, позначає режим дискримінації – чорні метали з низьким резонансом, кольорові з високим.

що таке STA?

Програма STA – повноцінний статичний режим. Відповідно STA(D), статичний режим пошуку з дискримінацією металів. Можете уявити собі, як таке працює на практиці? Хоча, чого я питаю… аськи рулять ))

Навіщо потрібен режим GEN?

Особливий режим пошуку Nokta Impact, в якому задіяна функція порогового тону (пороговий сигнал, трешхолд).

Звернути увагу. Для програми GEN є прихована функція посилення слабких відгуків. Посилення має п’ять значень b1-b5. За замовчуванням, програма запускається на найнижчому утраті. Міняти посилення – одночасне натискання курка і копка – (мінус).

Навіщо потрібна функція iSAT

Програми пошуку GEN і GEN(D) заточені під роботу з пороговим тоном. Функція iSAT і є інтелектуальний автоматичний регульований пороговий тон. Є 10 рівнів, які дозволяють змінити ступінь порога. Функція також працює в режимах STA і STA(D).

Що таке Tone Break

Контрольна точка тональності сигналу, стандартна і проста функція металошукачів Makro і Nokta. Дозволяє змінити точку, в якій сигнал буде змінюватися, з низького на високий. Наприклад, якщо ваш Tone Break стоїть на значенні 40, всі відгуки з VDI нижче 40 будуть пофарбовані низьким тоном, вище – високим (кольоровий відгук).

Що таке Fe Vol?

Функція регулююча гучність відгуків від заліза. Їй можна знизити інтенсивність звучання заліза, або відключити зовсім, при цьому значення будуть відображатися (VDI). На сумнівних відгуках – корисна і зручна функція.

дискримінація в Nokta Impact

Питання непросте, і для розуміння знадобиться час… У металошукачі 2 типу шкали дискримінації. Перший, залізо в діапазоні VDI 0-15. За замовчуванням цей тип працює в програмах DI2, DI3, DI4, DI99, і в COG.

Другий тип дискримінації, залізо в діапазоні VDI 0-40. Цей тип за замовчуванням працює в програмах GEN, GEN(D), STA, STA(D), DEEP, VLX1, і VLX2.

Перемикання між різними варіантами шкали дискримінації, проводиться одночасним натисканням курка і кнопки + (плюс). SD – стандартна шкала дискримінації. NO – уніфікована шкала дискримінації.

Як працює фільтр виключення NOTCH

За фактом, в металошукачі Nokta Impact є два типи Налаштування дискримінації-вкладені одна в іншу. Перша, стандартна лінійна дискримінація. З її допомогою ви може відсікати непотрібні сигнали від 0 і вище.

З функцією NOTCH, дискримінувати можна всередині шкали. Наприклад, ви вибрали дискримінацію 40 (відсікання чорного металу), плюс прибрали сегменти 55-60. Ваша дискримінація буде працювати по діапазону 41-54 і 61-99. Фільтр, NOTCH не працює в діапазоні, вирізаному стандартної дискримінації. Продублювати вирізку не вийде.

Як працює підсвічування

Як працює підсвічування

У металошукачі Nokta Impact є підсвічування екрану-10 режимів роботи. 0 це повне відключення підсвічування, режими 1-4 включають підсвітку на короткий (цифри відповідають яскравості підсвічування). Наприклад, під час навігації по меню, або під час отриманого сигналу. Режими C1-C5, підсвічування включена постійно, цифри відповідають яскравості.

Прошивка Nokta Impact

Прошивка Nokta Impact

Як перевірити номер поточної прошивки? При вимкненому металошукачі, одночасно затисніть кнопку ‘плюс’ і ‘мінус’, і включіть детектор – великими цифрами (на місці VDI) вказана основна версія прошивки, у вікні балансу ґрунту вказана допоміжна версія.

Але є питання крутіше. Спробуйте знайти, де у металошукача роз’єм для підключення до комп’ютера? Цей роз’єм знаходиться в батарейному відсіку. До речі, в інструкції цього немає (не було).

Прошивка Nokta Impact

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина