блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Що можна знайти пошуковим магнітом? Секрети копа

В першу чергу це будуть предмети з заліза і чавуну. Вода приховує в своїх глибинах безліч пам’яток історії. Найчастіше з дна водойм піднімають зброю. Пошуковим магнітом з легкістю можна витягнути заховані скарби в колодязях і помийних ямах, якщо для кращого збереження вони були поміщені в металеву коробку.

Що можна знайти пошуковим магнітом? Секрети копа

Найкраще себе зарекомендували пошукові магніти в пошуку виробів і артефактів часів Першої і Другої світових воєн. Ще з допомогою неодимових пошукових магнітів неодноразово витягали козацькі шашки з Дніпра, на ладозькому озері було піднято безліч артефактів. Абсолютно всі вироби, виготовлені з заліза або містять в складі феромагнітні метали, притягуються неодимовим магнітом.

Конструкція пошукового магніту

Що можна знайти пошуковим магнітом? Секрети копа

Конструкція пошукового магніту дуже проста і практична. В середині знаходиться дуже крихкий сплав рідкоземельних металів, бору і заліза, який укладений в корпус з нержавіючої сталі або алюмінію, а можливо просто покриття магніту нікелем. Весь вільний простір заповнюється епоксидною смолою, через що його не рекомендується нагрівати понад 60 градусів. Зверху або збоку в магніт вкручується рем-болт для кріплення мотузки або троса. При вертикальному кріпленні рем-болта магніт простіше відірвати від поверхні. Просто вкручуєте цей болт за допомогою важеля, і шпилька сама буде відривати магніт від поверхні.

Увага! При нагріванні понад 80 градусів неодимовий магніт втрачає свої властивості.

метали які притягує пошуковий магніт

Що можна знайти пошуковим магнітом? Секрети копа

Золото

В першу чергу всіх пошуковиків цікавить золото. Відразу скажу: чисте золото не магнітиться до пошукового магніту! Однак в більшість ювелірних виробів додають лігатуру. Лігатура – це метали, які додають в золото з метою збільшення міцності та стійкості до механічних і температурних впливів.

Наприклад, у золоті відомої 585 проби є лише 58.5% чистого золота, а все інше – 41,5% – це інші метали, одним з яких є нікель. Ось якраз завдяки вмісту нікелю ювелірні вироби і» чіпляються ” на магніт. Але сильно на це сподіватися не варто, так як зміст нікелю дуже маленьке і на неодимовий магніт прикраси притягуються не сильно. Для цього необхідно дотик магнітної поверхні безпосередньо до ювелірного виробу.

Срібло

Другий важливий пошуковий метал — срібло. У срібла також два різновиди: яке магнітиться і яке не магнітиться ))

Варто зауважити, що деякі старовинні срібні сервізи і набори столових предметів іноді були зроблені зі срібла, яке береться на магніт (з додаванням лігатури).

Нержавіюча сталь

Нержавійка в залежності від сплавів і домішок магнітиться в різному ступені. Є тільки кілька її видів, які дуже слабо контактують. Інша ж частина липне досить добре з тієї причини, що в її складі знаходиться від 12 до 20% хрому. Зовсім не електризується:

● Алюміній
● Латунь та бронза
● Олово
● Свинець
● Мідь

Що можна знайти пошуковим магнітом? Секрети копа

Важливо! Пошукові неодимові магніти дуже сильно бояться корозії. Особливу увагу слід приділяти захисному покриттю. При пошкодженні покриття його негайно слід відновити за допомогою епоксидної смоли або фарби. Якщо магніт почав окислюватися, його характеристики можуть впасти більш ніж в 10 разів, тобто з 600 кг до 50!

Ми розібралися, які метали притягує пошуковий магніт. Однак не слід забувати, що під час Другої світової війни німецькі солдати завжди носили при собі металевий герметичний циліндр, в якому зберігали найцінніші речі. Саме ці циліндри можна знайти пошуковим магнітом.

Що можна знайти пошуковим магнітом? Секрети копа

пошукові магніти за своїми можливостями діляться на три групи:

1. Односторонній. Відмінно підійдуть для стрімкого пошуку (з пірсів, мостів і човна).

2. Двосторонній. Універсальні пошукові магніти. Відмінно підходять практично для будь-яких умов. Справа в тому, що при проводці магніту по замуленому дну односторонній магніт невідомою стороною йде по дну, а ось двосторонній буде захоплювати об’єкти як з верхньої, так і з нижньої площини.

3. Магніти-трали. Вони найбільш підходять для проводок по дну. Але слід враховувати той факт, що магніт вагою понад 1.5 кг буде важко тягати за собою на надувному гумовому човні з допомогою весел.
Важливо! При сильних ударах і невеликих деформаціях магніти втрачають свої властивості. При з’єднанні однакових магнітів їх притягує потужність збільшується не в два рази, як хотілося б, а зростає лише на 30%.

переваги та недоліки дуже потужних пошукових магнітів

Що можна знайти пошуковим магнітом? Секрети копа

Потужні (особливо двосторонні) магніти для пошуку, як вже ясно з вищевикладеного матеріалу, для пошуків куди більш цікаві. Їх головна перевага — це потужність. Дістати більш цінну знахідку (особливо якщо говорити про дорогоцінних металах які електризується) з його допомогою багато вище.

Однак у потужних магнітів є свої недоліки:

1. Дуже потужний магніт (на 500 кг і більше) буде важко закидати на велику відстань, так як він важить більше 4 кілограмів.

2. Відривна навантаження при якісному зачепленні набагато більше фізичних можливостей людини.

3. Якість мотузки має бути на висоті і мати 2-ух кратний запас міцності. Це необхідно для того, щоб була можливість висмикнути зачепився пошуковий магніт із затопленого дерева або ущелини.

4. Дуже стомлює перенесення важкого предмета тривалий час.

За типом кріплення рем-болта діляться на два типи: з вертикальним кріпленням і бічним.
Для помірних результатів цілком достатньо двостороннього магніту на 140-200кг сили тяжіння і бічним кріпленням рем-болта. Такий магніт цілком реально протягати цілий день, хоча не виключено що на наступний день ви відчуєте невеликий біль в м’язах (без спеціальної підготовки).

Використання пошукових магнітів при пошуку з металошукачем

Що можна знайти пошуковим магнітом? Секрети копа

Багато людей користуються металошукачами, але менше половини використовують пинпоинтер. Всім знайома ситуація, коли є чіткий сигнал від викопаного грунту, але не видно мети. Навіть пінпоінтером можна водити по грунту, чути мету, і нічого не знаходити. Тут відмінно допомагає неодимовий магніт для пошуків: якщо мета магнітиться, вона миттєво прилипне на поверхню. Для таких випадків достатньо використання магніту на 40-80 кг

Увага! Дуже зручно використовувати мішечок з тканини. На магніт не налипає металеве сміття, якого багато в землі. А також тканина врятує від механічних пошкоджень і виключить можливість виникнення небезпечної корозії.

Явні переваги неодимових магнітів в порівнянні з пінпоінтером:

1. У них не сідають батарейки, і їх не забуваєш постійно вимикати
2. Безшумність (у випадках, коли не варто афішувати вашу присутність)
3. Малі габарити. Зручне транспортування. Можна носити просто в кишені.
4. Мета сама чіпляється на поверхню.
5. Ціна. Можна взяти 5 магнітів за ціною одного пинпоинтера.
6. Стійкість до механічних пошкоджень і вологи.
7. Довгий термін експлуатації при дотриманні елементарних правил.

Важливо! Пошукові неодимові магніти втрачають намагніченість приблизно від 0.1% до 2% в 10 років! Далі який вибрати пошуковий магніт вирішувати вам, можна лише порадити перевірений бренд, який не обманює із заявленою потужністю – «Світ Магнітів» (дивіться бренд в описі до магніту).

Пошук цінних монет

Список монет, які знаходяться за допомогою пошукового магніту, досить значний. Не беруться на магніт дешева царська дрібниця, а ось монети середнього номіналу виготовлялися з додаванням нікелю і хрому, що відразу говорить про магнітні властивості цих монет. Найдорожчі монети великого номіналу, виготовлені із золота і срібла, з допомогою пошукового магніту не підняти, вони взаємодіють з магнітом, але дуже слабо.

Як відрізнити підроблену монету від оригіналу за допомогою пошукового магніту

Для цього необхідно поставити неодимовий магніт під кутом в 45 градусів, прикласти до його поверхні оригінал монети (в якій ви повністю впевнені) і відпустити. При цьому вона повинна плавно спуститися вниз. Підробка, на відміну від оригіналу, буде спускатися дуже швидко. Це стосується практично всіх монет, які не беруться на магніт.

Важливо! При перевірці краще використовувати целофан або поліетилен для покриття магніту, адже монети виключного колекційного стану є шанс пошкодити.

Придбання неодимового магніту – хороша інвестиція

Головною проблемою пошукових магнітів є ціна, швидко подпрыгнувшая з 2009 року: 95 % рідкоземельних металів витягується і обробляється в Піднебесній, і вони використовуються для потреб автомобільного виробництва. Ця країна ввела додаткові мита на вивезення магнітів зі своєї території. Протягом 2011 року неодим злетів в ціні в 5 разів! Неодим на біржах подорожчав не менше ніж на 50% всього за 2017 рік!

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина