блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Що означав пояс і браслет в старовину. Історія знахідки

Вийшов в поле поставити паркан житель села Жугару, що на півдні Румунії, і знайшов золотий дакійська браслет, який можна датувати I століттям до н. е. Браслет прикрашений головою крилатого дракона, як і подібні предмети з дакійська фортеці Сармизеджетусы. Це найважчий Золотий дакійський артефакт, знайдений досі на південь і на схід від Карпат. Селянин не зрозумів, що знахідка являє собою велику цінність, пробував мочити браслет в оцті і в кислоті, навіть відламав невеликий шматочок для перевірки. Потім браслет валявся в будинку і з ним грала маленька дочка «щасливчика».

Що значив пояс і браслет в старовину. Історія знахідки

Коли по селу пройшов слух про знахідку, до того селянину нагрянули поліцейські і кілька машин з металодетекторами, які досліджували двір. Нічого не знайшли. Браслет звичайно забрали і передали його на експертизу в Національний музей історії в Бухаресті. Тільки від поліцейських знайшов дізнався, що зберігав у будинку скарб, і тепер над ним сміються сусіди. Адже він з бідняків і часто навіть хліб брав у борг. Якби він повідомив про знахідку в належний термін, то отримав би солідну винагороду, але він просто не знав, до кого звернутися. А згідно із законом Румунії, особа, що понесла артефакт з місця розкопок або пошкодило його, може понести покарання.

Що значив пояс і браслет в старовину. Історія знахідки

Інший древній золотий браслет був знайдений також на власному городі, але вже жителем України. Цей браслет виконаний у формі незамкнутого кільця. Він не має застібки, тому простий у використанні: легко надівається і також легко знімається. Його можна стиснути за розміром зап’ястя. Недолік браслетів незамкнутої форми в тому, що вони часто деформуються і не мають належної зносостійкістю. Знайшов досить успішно продав браслет на аукціоні. Відчуйте різницю між цих двох однакових на вигляд історій! Примхи її величності Фортуни?

Мода завжди теж була примхливою дамою щодо ювелірних прикрас. Хоча прикрасою браслет став далеко не відразу. Перші браслети з’явилися ще з часів Палеоліту і носили практичний і містичний характер. Незважаючи на назву, що має відношення саме до зап’ястя, браслети носили на ногах зовсім не для краси, а в якості оберега. Такі традиції носіння браслетів не втрачені у деяких корінних африканських народів і донині, вражаючи уяву дивовижним мистецтвом майструвати прикраси з підручних матеріалів.

Що значив пояс і браслет в старовину. Історія знахідки

Починаючи з мідних і бронзових виробів, браслет знайшов своє втілення в сріблі та золоті, і це була справжня революція в світі ювелірних прикрас. Як тільки людина впізнала метал, браслет знайшов і своє естетичне призначення, став служити для демонстрації свого соціального стану. Браслети із золота носили тоді і зараз носять найчастіше для того, щоб позначити своє походження і соціальний статус, підкреслити свою індивідуальність та харизму.

Стародавні греки і римляни часто носили браслети не тільки в якості захисту від зла і символів доблесті, але і як прикраси. Стародавні модниці воліли хизуватися з браслетами, що надягають на плече. З вікторіанської Англії прийшла традиція використовувати в оформленні браслетів смислові і містичні знаки. У деяких народів, як, наприклад, в Індії, браслет набув статусу шлюбної атрибутики. Будучи символом заміжжя, браслети були відсутні тільки на руках вдів. Особливий браслет одягався жінці і при вагітності, знімаючись тільки на момент настання пологів, як символ звільнення. Якщо ж дівчина видавалася заміж, то її ручки просто обвішувалися дзвінкими браслетами. У країнах Сходу браслети вважалися обов’язковими атрибутами в арсеналі зваблювання будь-якої красуні. У Древній Елладі і на Русі золоті і срібні браслети підкреслювали приналежність до знатного стану, високе положення в суспільстві. У давньоруських текстах браслет називався зап’ястям («те, що знаходиться за пястьем, тобто за тильною стороною долоні). Словом кайданки називався широкий браслет, що закріплював рукава одягу. Також зустрічається назва обручі (»те, що оперізує руку”).

Що значив пояс і браслет в старовину. Історія знахідки

Значить браслет – це той ж пояс. Пояс в одязі – це стрічка, обв’язка, смуга тканини, шнурів або іншого матеріалу, яка зав’язується, як правило, по талії або стегнах людини, підтримує одяг або не дає розкритися одязі. Тонкий поясок у вигляді шнурка або мотузки, часто з пензликами на кінцях, називався опояска. Широкий з довгого широкого шматка матерії або шнурів пояс називався кушак. Пояс для кімоно називається обі. Пояс, забезпечений застібкою-пряжкою – ремінь.

Пояс – найдавніший з аксесуарів або елементів, завжди мав не тільки чисто функціональне, але і декоративне значення. Пояс також вважався символом честі і гідності. При посвяченні в лицарі посвящаемому пов’язували пояс як знак його нового статусу. На Русі було в давнину прийнято, щоб нижня жіноча сорочка завжди була підперезана; навіть новонародженій дівчинці пов’язували поясок (опоясочку). Ходити без опояски вважалося гріхом. Вираз «розперезатися» в російській мові означає «знахабніти», «забути про правила пристойності». Зірвати з когось пояс при людях було тяжким, те саме ляпас, образою .

Крім усього учнівські рівні (кю) в деяких бойових мистецтвах зазвичай позначаються кольором пояси: червоний, синій, зелений і так далі. Майстерні рівні бійців (дані) за кольором поясів не поділяються, колір пояса майстра-чорний. До того ж пояс-це свого роду межа, межа, обмеження. Про важливість цього елементу одягу говорять такі фразеологізми і стійкі сполучення, наприклад: голий по пояс, заткнути за пояс, затягнути пояс, зодіакальний пояс кланятися в пояс, по пояс, пояс астероїдів, часовий пояс, удар нижче пояса, гірський пояс і так далі.

Браслет і пояс – близнюки-брати. Хто з них нам більш цінний?

Що значив пояс і браслет в старовину. Історія знахідки

На фото знахідка Золотий Браслет, датований до 900 року. Вага 61 грам. Продано на аукціоні Віоліті 01.01.2018 за $ 2577 (204 ставки). За словами автора знахідки, підняв артефакт в городі.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина