блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Що таке бутероль? Бажана Знахідка будь-якого копача

Людство виїжджало раніше і їде сьогодні на і за рахунок братів наших менших, за рахунок всього живого світу (звірів, риб, птахів, комах, рослин). Людина їв м’ясо звірів, одягався в їх шкури, використовував кістки звірів в побуті і так далі. Але спасибі своїм братам меншим людина не сказав. Швидше навпаки, насідає людина ще більше на все живе навколо. Однак надрукувалася життєва важливість живої природи в людській підсвідомості. Це видно по деталям. Сьогодні-це автомобілі» Ягуар«, вчора – це танк» Тигр”, а позавчора-це стилізована під птицю-сокола бутероль.

Артефакт бутероль 10-11 століття. Матеріал олов’яниста бронза. Продан 23.10.2017 на аукціоні Виолити за $1091 (у торгах боролися 151 ставки).

Також на цій бутеролі елементи зі згорнутим звіром і пальметтою (рослинним орнаментом). Виходить, що серйозна така звірина складова була в житті наших предків. Адже бутероль – досить важливий предмет матеріальної культури сивої давнини, який до всього ще ніс у собі ряд корисних функцій.

Артефакт Скандинавська бутероль (скандинавського типу). Матеріал бронза. Продан 24.02.2018 на аукціоні Виолити за $381 (в торгах боролися 46 ставки).

Для початку, є два варіанти того, що називають бутеролью. Перший варіант – бутероль – це нижня частина піхов (під холодняк – ніж або меч). Такий елемент зброї багато декорувався, виготовлявся зі слонової кістки, срібла і бронзи. Такі бутеролі часто прикрашалися фігурками диких тварин, що згорнулися, особливо хижаків (зооморфне виконання). Другий варіант – бутероль – це лопать з металу, кістки або інших матеріалів вже на верхній частині піхов клинкової зброї. Служить для кріплення до поясу, є також елементом прикраси.

Артефакт Бутероль КР. Матеріал бронза. Продан 27.11.2017 на аукціоні Виолити за $255 (в торгах боролися 24 ставки).

Холодна зброя в усі часи є візитною карткою будь-якого воїна та й просто справжнього чоловіка. Тому важливість бутеролі важко переоцінити. За допомогою «верхньої ” бутеролі клинкова зброя носиться. За допомогою «нижньої ” бутеролі охороняється від псування найважливіша частина холодняка – вістря і сам клинок. Одночасно від впливу леза і клинка бутеролью оберігаються люди, їх частини тіла, інші речі і предмети. Адже Піхви в своїй більшості виготовлялися зі шкіри та дерева. Тому неважко уявити, що станеться, якщо різко опустити незахищений бутеролью клинок (просто в шкірі) на кам’яну підлогу або ж на частину тіла.

Артефакт Бутероль КР з візерунком і чорнінням. Матеріал олов’яниста бронза. Продан 18.11.2017 на аукціоні Виолити за $489 (в торгах боролися 50 ставки).

Крім усього, піхви часто виступають як частина одягу (особливо святкової). При зберіганні в них (піхвах) особливо цінного і майстерно зробленого зброї піхви можуть бути прикрашені вставками з дорогоцінних металів і каменів, хитромудрої бутеролью, що вже є твором збройового та прикладного мистецтва і несе в собі щось більше, ніж просто запобіжник зброї від впливу навколишнього середовища.

Закінчення піхов меча Київська Русь (бутероль) + бонус. Матеріал олов’яниста бронза. Продан 02.12.2017 на аукціоні Виолити за $73 (в торгах боролися… ніхто не боролися, бутероль продана з однієї ставки).

Слово “бутероль” – це галіцизм. Галлицизм (від лат. gallicus – галльський) – слово або вираз, запозичене або походить від французької мови. Галли-племена кельтської групи, що жили на території Галлії з початку V ст. до н. е. і до римського періоду. Вони говорили однією з континентальних кельтських мов-галльською. Ось звідки прийшла до нас бутероль, цілком можливо.
В одну з поїздок по Бєлгородській області один шукач відкопав скандинавський меч. Меч був з посрібленою рукояткою, а бутероль була з зображенням бога Одіна (ось яке ще важливе призначення було у бутеролі – ікона і оберіг). Меч той, до речі, був знайдений на схилі лісу біля висохлого русла річки. Лежав він на невеликій глибині, буквально відразу під листям. Аська мимо не пройшов би. А може це Аська і була? Неподалік ще знайшли бронзові бляшки, теж скандинавського типу, нашивки і срібні монети. Всім читачам МД-Арена таких сигналів під котушку!

Оновлена інформація. Додано

15.03.2018 на аукціоні Виолилти продали артефакт – дорога Бутероль. Знахідка копача. Матеріал бронза. За продаж билося 148 ставок. Остаточна ціна $2470.

Що таке бутероль? Бажана знахідка будь-якого копальника

Що таке бутероль? Бажана знахідка будь-якого копальника

Що таке бутероль? Бажана знахідка будь-якого копальника

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина