блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Сребреник Володимира- $ 5661. Історія дорогої монети

У не вміє руки не болять (с) Чистильник Монет. Коли у вас вискочить монета з ціною в $ 5661, будете чистить самі, або віддасте в професійні чужі руки? Як ви ставитеся до порад по відновленню монет, дощовою водою і паличками з кістки моржа?

Сребреник Володимира тип I підтип IV- $ 5661

Срібляник Володимира тип I підтип IV - $5661

Знахідка монета Сребреник Володимира. Формально, матеріал срібло. Але в ті часи дорогоцінні метали були дійсно дорогоцінні, і його не вистачало. Для карбування цих монет використовувалися арабські срібні монети. У спробах зробити побільше монет, срібло чинився з помітною кількістю домішок — вісмуту, свинцю, цинку, і навіть золота. Вміст срібла коливався, від 35% до 95%.

Перші срібники з’явилися в кінці X століття. З тих пір пройшло більше 1000 років. При малому утриманні срібла, шансів збережеться у монети небагато. Відомі випадки, коли монети розсипалася вже через кілька годин після підняття. А ламані (кришиться) краю, без цих дефектів у експертів виникнуть питання про справжність, змиріться і продавайте як є.

Срібляник Володимира тип I підтип IV - $5661

Виготовлялися срібники незвичайним способом. Спочатку відливалися гуртки, а вже після на гуртках карбувався штемпель. Монети були настільки тонкі, що зустрічаються незвичайні дефекти. Наприклад, можна зустріти відбиток на срібнику іншої монети. І це не перечекан, просто монети були разом і притиснулися. Чи відомі випадки, коли на срібники виявлялися відбитки тканини, полотняного мішечка, в якому зберігалися монети.

Рідкість монети обумовлена не тільки віком 1000 років. Існують динарії, вік яких набагато старше, але коштують вони помітно менше. Справа в тому, що срібняків було викарбувано мало. На всіх копачів не вистачить.

Скарб срібняків

Скарб срібняків

У перекладному євангелії є сюжет, де Юда зрадив Христа за 30 срібняків. Чому саме срібники? Адже це повинні бути тетрадрахми або шекелі.

А в 2006 році в Чернігівській області відкопали скарб срібняків. Спочатку була виявлена одинична монета, прямо на поверхні. На глибині 20 см, ще 4 штуки… Максимальна глибина інших монет становила 60-70 см. більшість монет на перший погляд перебували в гнітючому стані. 2 монети розсипалися. 15 монет в одній суцільній залипусі (комі).

Цікаво було те, що монети ближче до поверхні збереглися краще нижніх. Отмылись і відновилися всі, крім однієї. У скарбі був рідкісний срібник, власнику якого (вже новому покупцеві) наполегливо порадили не проводити очищення. На той час, монета була єдиним доказом існування даного типу.

За підсумком, скарб склав 31 монету. Майже за євангелією. Доля монет така ж, як і по Писанню – всі знайдені монети розійшлися по приватних колекціях, і кожна коштувала дорого.

В процесі копа скарбу срібняків, виявилося отвір набите золою. Нормальна версія, вогнище тих часів. Незвичайна версія, це була лисяча нора і мисливці викурювали звіра. А перед цим, коли лисиця рила нору – лапою одну монету і викинула на поверхню. Вам яка версія здається правдивою?

Монета відноситься до типу I, і підтипу IV. Знахідка продана 14.05.2017 на аукціоні Віоліті. Стартова ціна $2038. 61 ставка, і остаточна ціна $5661.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина