блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Супутникові карти. Перемикаємо різні джерела

Вибираючи місце для копа на старій карті, завжди варто перевірити що там зараз. Скільки разів бачив сумні для ока пошуковика картини… На місці наливайчика 19 століття стоїть заправка (символічно) або автобаза, на місці поштової станції зараз розташувався дачне селище.

Швидше за все перевірити передбачуване місце копа можна поглянувши на сучасні супутникові карти. Але більшість користувачів дивляться ці знімки тільки від Google. Звичка або небажання щось шукати ще, розумію. Є інструмент, в якому супутникові карти (знімки) можна перемикати дуже легко. І так само легко вибрати за якістю (виявляється знімки Гугла не завжди кращі, деякі райони копа в інших можна знайти якісніше!).

У цьому легко переконається… Ось кілька супутникових карт одного і того ж копательского місця. Перший від Google.

sat-map-01

Другий знімок від Яндекс Карти… Як на мене він має кращу деталізацію і більш інформативний. На полі видно світлі плями і є ймовірність що будівлі стояли саме там (чого на Гугл знімках видно не було).

sat-map-02

Третій знімок від Бінга (Bing Maps). Якість середня, але світле пляма потрапило в кадр дуже манить. При локалізації на місцевості, в цьому полі я почав би пошук саме з нього!

sat-map-03

Причому побачивши це пляма на карті Бінга, можна розглянути його ж і на Гугловський. Але не маючи “зачіпки”, навряд чи недосвідчений око помітило б пляма на Гуглі ))

А тепер найголовніше! На порівняння різних супутникових карт (з різних картографічних джерел), у мене пішло менше 5 секунд. І це залежить тільки від швидкості, з якою ви рухаєте мишу по екрану ))

Всі карти завантажуються в одній програмі – SAS.Планета, про яку я вже розповідав (прив’язані 10 верстовки). Програма безкоштовна, не вимагає установки, проста в обігу. Ось так виглядає перемикання між картами:

sat-map-04

У цій же програмі можна зберігати вибрані ділянки (і вибрані карти і складені шари) у формат карт для Ozi Explorer (і для Andrizic, як використовувати старі карти в смартфоні). Це дуже зручно, хоча і потребує невеликого мозку занурення в налаштування і тонкощі SASPlanet.

Качаємо програму тут (вибираємо останню стабільну версію), розпаковуємо (не вимагає установки) і запускаємо… Далі все просто. Є 2 шари карт, які ми може вибрати та скласти. На картинці вище я вибрав в першому шарі супутникові карти Яндекс.

Програма SASPlanet відмінна, для пошукача з мд спеціалізується по старовині корисність очевидна, але… Як мені не вистачає в розділі Історичні Карти – трехверстовки! При умінні крутити і накладати різні карти, зберігати і експортувати в Озі Експлорер, 3-х верстовка була б щастям )) Але Україна представлена тільки 10-ти верстовкой. Користуюся цією програмою давно і зсуву в цю сторону немає.

А конкуренти на місці не стоять, зробили проект старі карти – Кольорова Трехверстовка (дивовижні картинки для пошукача!).

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина