блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Точка Копа млин (млин) 2. Є сенс розчехляти МД?

Чому люди вважають старі покинуті млини проклятим місцем? Може тому, що колись на млинах буяло всіма фарбами життя, а тепер лише напівзогнилі колоди та порожні очниці вікон дивляться в небо? А може тому, що духи наводять чари на людей охороняючи скарби, закопані в далекі і смутні часи старим мельником? У будь-якому випадку кожен поважаючий себе шукач повз млина не пройде. Особливо, якщо цей млин вже давним-давно перетворилася на горбок в степу.

Адже шукачі – це народ у своїй більшості не забобонний. І єдина вірна прикмета, коли шукач почне чухатися – це коли в п’ятницю тринадцятого чорна кішка розіб’є дзеркало порожнім відром. А ось в прикмету, що поруч зі старою млином має бути багато цікавих знахідок-ось в цю прикмету шукач запевняє з легкістю. І буде правий. Млини споконвіку були місцем світобудови тих часів поряд з ярмарками, церквами, корчмами. Приїжджаючи до млинів в страду на помел, підводи часто створювали чергу. Під стоянку підведення відводилася майданчик недалеко від млина. Там возничие могли провести навіть не один день. Утворювалася така собі толока, толковище, трактир і заїжджий двір під відкритим небом. А там де кипіло життя, де мужики попивали горілочку-там губилися і гроші і хрестики та інше потрібне. Таке місце відпочинку можна знайти лише одним способом – це прочитавши карту-трехверстовку і зіставлення її з місцевістю, необхідно прикинути: де було б комфортно возницам коротати час жарким літом? Поруч повинен бути (вельми бажаний) Тіньок, загата для лову риби, колодязь тощо.

При пошуку на млині треба враховувати той факт, що млини бувають вітряними і водяними. Вітряки в поле відшукати не складно. Розташовувалися вони природно на найвищих місцях в окрузі або в місцях найбільш високих (це якщо млин в межах населеного пункту). Це аналогічні залишкам будинків (печищ) пагорби з відмінним грунтовим плямою або без. Відмінною особливістю Млинів-вітряків в полі є їх розташування. Вітряки стоять (часто по кілька штук) не по лінії (не рівними рядами, як будинку по вулиці), а хаотично, в шаховому порядку, трикутником і т. д.

Водяну ж млин шукати треба не на прямій ділянці річки, а у поворотів, де часто є ще вир і стародавні колоди-палі дамби (моста) стирчать з води. При пошуку необхідно приділяти особливу увагу цим дамбам (мостам). Зі зрозумілих причин.

Є віровідступники, які стверджують, що робити на млинах нічого і шукати раритети там – порожній номер. Це підкріплюється тим, що типу мельник брав оплату за помел зерном, а розраховувався мельник з усіма борошном. Типу йшов такий собі бартер. Звичайно не без цього, але впевнений я, що гроші ходили у мельника в достатній кількості. Адже борошно збували і на ярмарках. Та й просто люди купували борошно не «підводними» і не «тележными» нормами за дзвінку монету. А чим розраховувався з мельником, наприклад, власник заїжджого двору? Ну не путівками ж в свій трактир!

Хоча копати на місцях самих млинів часто сумно. Сам не раз копав – лізе суцільний шмурдяк залізний. Ну це як копати місце, де раніше було виробництво. Будуть втрачати тільки інструмент. У цій справі, в справі копа по млинах, важливо знайти або будинок мельника або прибудову до комори, де проводилися фінансові розрахунки. А біля самих Млинів необхідно робити упор на пошук скарбу. Мельники, заможні люди, завжди були головним об’єктом при розкуркуленні і при розбої. Тому і ховали мельники своє добро і не далеко, і щоб не втратити і щоб місце тихе і щоб поява там мельника не викликало здивування у випадкових зустрічних.

До того ж, що цікаво, пізніше стали пристосовувати млинове колесо для виконання інших робіт. У свій час працювали паперові млини, порохові млини і т. д. А коли до водяного колеса пристосовували ковальський молот – виходив такий собі «самоков».

А ще біля млинів воювали. З них робили місця укріплень, спостереження, постою, тимчасового (оперативного) штабу і т. д. Особливо цікаві в плані вивчення млини в лісі!

Так що, панове-шукачі. Коли ви побачите на старій карті знак (або знаки) млини, а в безпосередній близькості від цих знаків буде красуватися знак садиби – кидайте все і марш дихати свіжим повітрям під спів свого приладу!

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина