блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Точка копа — Сейшели. З металошукачем за піратами

Біля південно-східного берега Африканського континенту розкинувся Сейшельський архіпелаг. Понад сто островів – гранітних і коралових, невеликих і поменше, малесеньких і просто крихітних, яких не знайти навіть на самій великій карті! Їх ізольованість від континенту зробила кожен острів окремо воістину унікальним вогнетривким сейфом для незчисленних скарбів піратів. Стало бути знайомство з ним для справжнього шукача-авантюриста обіцяє багато приємних бонусів. На островах Фаркуар, Альдабра, Провіденс, Мае давним-давно ведуться пошуки скарбів французьких корсарів. Але кожен пошуковик знає, що завжди є надія і шанс. Адже за переказами Сейшельські острови прямо-таки напхані піратськими скарбами (в 1975 році поштове відомство Сейшел навіть випустило марку, на якій зображені пірати, закопують в землю кований скриню з коштовностями). До того ж дрібним островам зазвичай приділяють незаслужено мало уваги. Пам’ятаєте, в минулій моїй статті я побіжно згадав про знайдених там нашим земляком піратських келихах XVII століття? Спеціально для читачів МД-Арена фото цих артефактів, подробиці виявлення знахідки і… А ви їздили на коп на вітрильних катамаранах?

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Історія і подвиги Піратів Карибського моря і Атлантики описані досить добре. Піратам ж Індійського океану пощастило куди менше. Між тим Мадагаскар, Маврикій, Реюньйон, Сейшели та інші, більш дрібні острова західній частині Індійського океану довгі роки служили притулком морських розбійників — причому зовсім не легендарних, а цілком реальних. Вони грабували суду, перехоплюючи худобу і провіант, висаджувалися на островах і материку, спалювали там поселення, вбиваючи їх мешканців. До кінця XVII століття весь морський простір від Червоного моря до південного заходу Індії перебувало під контролем близько півтори тисячі піратів. Більшість базувалися на острові Святої Марії поруч з Мадагаскаром. Там навіть утворилася піратська Республіка Ліберталія! Надалі острова Сейшельського архіпелагу стали останнім притулком піратів, таким піратським будинком престарілих, де ті, що вижили в жорстоких сутичках корсари доживали свій вік серед своїх багатств і рабів у райському куточку. І їх вже ніхто не турбував.

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

У бухті Вікторії лежить крихітний острівець Одуля. Його назва нагадує про те, що Сейшели були базою знаменитого пірата Жана-Франсуа Одуля, одного з найуспішніших корсарів (нащадки цього пірата і досі живуть на Сейшелах). Сюди, в гавань Вікторії, Одуль наводив на лагодження свій невеликий, швидкий корабель «Аполлон», який був грозою всіх, крім французьких, судів на величезному просторі від берегів Африки до Яви. Він оборознив всю західну частину Індійського океану, і чимало місць в цьому районі нині носить його ім’я. Провівши в океані багато років, ця людина знала Сейшельські острови як ніхто інший. Після укладення союзу з Францією, він міг без перешкод атакувати Британські судна з багатим товаром. Пізніше Одуль перестав займатися піратством, осів на острові Мае і навіть заслужив повагу місцевого населення. Помер він мирно, у власному ліжку. В Бель Ейр на кладовищі можна побачити його надгробок.

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Інша доля у не менш відомого французького пірата Олів’є Левассера. У 1721 році Джон Тейлор на кораблі «Вікторія» і Левассер на «Кассандрі», що діяли в парі, зустріли в океані сильно пошкоджене штормом португальське судно «Вьерж дю Камп». Більшість гармат португальці викинули під час шторму, щоб полегшити корабель. Піратам без особливих зусиль вдалося захопити корабель. Видобуток перевершила всі очікування: золоті та срібні злитки, скрині, що ломилися від золота, купи перлів, мішки алмазів, шовк. На кожного члена команди припало по 5 тисяч золотих і по 42 алмази. Левассер свою здобич десь сховав. В 1730 році, після бою з французьким судном «Медуза» Левассер був узятий в полон. Суд був коротким, і Левассера повісили. Згідно з легендою, перед смертю Олів’є Левассер кинув у натовп листок паперу, списаний різними знаками. «Можете забрати мої скарби, якщо зможете це прочитати!» — крикнув він у натовп.

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Тепер про наших келихах. Сейшельські острови — справжній рай на землі. І щорічно водить туди походи одна туристична фірма. Йдуть на невеликих надувних парусних яхтах – катамаранах Дакки-19, відвідуючи безліч населених і ледь населених островів. А там – ідилічні пляжі, гранітні скелі, тропічна рослинність. Похід починається на острові Мае. Потім перехід на сусідній острів в групі Сейшельських-силует, який теж зберігає стійку репутацію острова скарбів. Фактом залишається поки тільки те, що з нього вивозили копру, але копра — це не так романтично, як золото, яке цілком могло бути тут зарито, коли пірати чистили і смолили свої судна у цих неглибоких водах. Силует знаходиться в 30 км на північний захід від Мае. Зупинка і розбивка базового табору в закритій піратській бухті входить в програму туру. Високі пагорби висотою 800 метрів, покриті тропічними деревами, оазис кокосових пальм на пляжі, незрівнянні гранітні скелі, величезні мангрові краби, ананаси, банани, хлібне дерево і величезний горіх «КОКО де МЕР» – здається, що кожний куточок цього острова ввібрав в себе унікальну природу відразу всіх Сейшельських островів. А руїни піратського села Ансе Мондо, густо зарослі джунглями, не залишать байдужим жодного шукача!

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Завжди люди мандрівники досліджували острів. Так було і того разу на Силуеті у наших земляків. Вирішили вони зробити кілька трекінгів по гірських стежках вглиб острова, розбрелися хто куди. Потрапили в цей висотний тропічний ліс з його соковитою і яскравою рослинністю. Наш колега, колишній спецназівець, легендарний людина, запримітив печерку з ознаками людської діяльності і в руках у нього опинилися, дослівно: «Два келихи і кружка з відбитою ручкою. Я знайшов їх на острові випадково в одному місці з ознаками якогось старовинного рукотворного зміни рельєфу (незначного терасування під житло)». За всіма ознаками келихи з неармованого товстого скла були виготовлені в XVII столітті. Може пора туди нагрянути з металодетектором на піратський диво-коп?
Ось ці піратські келихи! Йо-хо-хо, де ж пляшка рому?!?!

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Один великий знавець Сейшельських островів чимало часу витратив на перевірку легенд про скарби, зариті на архіпелазі. Йому показували золоті прикраси і старовинні монети, знайдені на острові Мае, виявлені в піску. Жителі острова з глибокою переконаністю тлумачать про таяться в піску золотих дублонах і коштовностях. Але вони переконані, що щасливчики, що знайшли скарби, ніколи не поширюються про це і продають свої знахідки обережно, не поспішаючи, з допомогою вміють зберігати таємницю індійських і арабських моряків. Щорічно на Сейшели приїжджають шукачі скарбів в надії вирити старі скрині із золотом. Треба сказати, іноді комусь дійсно вдається знайти скарб. Правда, “знайти” – це половина справи. За сейшельськими законами щасливчик не може претендувати більше ніж на 25%, та й то лише в тому випадку, якщо знахідку порахують не має історичної цінності. Одна сім’я знайшла старі карти і розкопала по них злитки золота. Уряд оголосила їх історичною спадщиною і віджав собі.

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

Слід також зазначити, що крім звичайних морських небезпек (там акули, скати, шторму), на Сейшелах є одна, здавалося б вже давно забута небезпека – це сучасні пірати. Так-так, сомалійські пірати добираються і до цих місць. Природа має в своєму розпорядженні. В особливо піратонебезпечних місцях чергують загони озброєної народної Сейшельської дружини. Одного разу вони заарештували наших мандрівників, прийнявши їх за піратів. Зі слів керівника експедиції: «Розташувалися на нічліг в одній красивій бухті. Я ліг спати на катамарані біля самого берега. М’який шелест хвиль заколисував, над головою розкинулося Південне небо з мільярдами зірок, запахи моря і зелені п’янили, легкий теплий бриз створював відчуття польоту … різкий брязкіт заліза пересмикуваного затвора автомата у самого вуха і гучні крики чужою мовою вмить обірвав всю ідилію”. Потім звичайно у всьому розібралися, але осад залишився… Ось тільки зараз подумалося – а раптом вже сучасні пірати там теж залишили скарбів? І сторож їх. Хоча кому я це все розповідаю? Будь шукачів можуть зупинити пірати, коли на горизонті маячить мрія родом з дитинства?

Точка копа - Сейшели. З металошукачем за піратами

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина