блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Точка копа Ярмарок. Знайти таку і копати все літо!

Блакитна мрія (в хорошому сенсі цього слова) будь-якого шукача – місце старої ярмарки. Взагалі межа всіх мрій, якщо цей ярмарок не зворушена нашим братом. З усіх об’єктів часів Російської імперії ярмарки-найзагадковіші і важкодоступні в плані їх визначення. Це пояснюється тим, що ярмарки проходили на так званих ярмаркових площах без різних капітальних будівель. Торгівля йшла, що називається, з коліс (з воза). Тому визначити, що ти копаєш ярмарок, можна лише по знахідках. Візуально на місцевості за допомогою елементів ландшафту або рельєфу зрозуміти де була колись ярмарок нереально. А як же тоді?

Почнемо з того, як зрозуміти, що ти таки на ярмарку. Найбільш явна ознака-це величезна кількість монет. Відмітна особливість ярмарку від інших об’єктів (корчма, церква, дім) це велика кількість монет дрібного номіналу (деньга, полушка, ¼ копійки, ½ копійки, копійка). Також на ярмарках дуже широкий перелік монет по періоду їх карбування. В основному це монети від Івана Грозного і до наших днів. Так-так. Ярмарки люблять свідомо людні місця, багато з яких не змінювалися вже не одну сотню років! Влада змінюються, а ярмарки залишаються (існують при будь-якій владі). Ще одна особливість – на ярмарках багато свинцевих (найчастіше орлових) пломб.

Як же знайти ярмарок? Ну ясна річ, що недалеко, в крокової доступності повинен бути джерело води (конячок без води ніяк). Також явна ознака – жваве місце. Тобто центр села, церква повинні бути по сусідству. І, як вже було сказано, необхідна наявність достатньої щодо рівної площі-майданчика під торгові точки. Торгували на ярмарках прямо з возів або зі спеціальних дерев’яних лавок. Іноді, наприклад у Катеринославі, кількість приїжджих торговців було настільки велике, що за браком місця на ярмарковій площі вози встановлювалися біля огорожі всім відомого Севастопольського кладовища.

У вигляді такої складності пошуку ярмарків на місцевості, найефективнішим способом їх виявлення та визначення є робота з літературою в архівах. На жаль ярмарки дуже рідко позначалися на картах буквою “я”. Особисто я не зустрічав «Я» взагалі в своєму регіоні. Інформацію по ” Я “я черпав з таких старих книг, як, наприклад,” Пам’ятна книжка такої-то губернії ” (щорічне видання). У книзі висвітлюються статистичні відомості про губернії: кількісна інформація про чисельність населення, будівлях, заводах і фабриках, виданих торгових свідоцтва про обороти на ярмарках, казенних землях і т. д. Дуже цікава інформація з часу проведення ярмарків. Стає зрозуміло коли, в який сезон і в якому населеному пункті і що продавали/купували.

Також дуже корисним буде «Військово-статистичний огляд Російської імперії» департаменту Генерального Штабу по губерніях. У тому ж ряду «Списки населених місць Російської імперії», складені і видаються Центральним статистичним комітетом МВС РІ. Багато корисної інформації в будь-який періодиці, в газетах, журналах тих років. Ще порекомендую книгу» Ярмарки ” 1911 року випуску видавництва СПБ. Також багато корисної інформації у звітах повітових земських управ і в церковних книгах, єпархіальних відомостях. Церква тоді знала все про всіх і навіть більше, ретельно все фіксуючи в амбарних книгах.

Друковані видання – єдина реклама наших прадідів. Інтернету, бігбордів і лайтбоксів тоді не було. Тому вивудити корисне для шукача зерно можна і потрібно з будь-якого ресурсу, хоч і доведеться читати мовою першоджерела. Тут доведеться трохи попітніти. Без праці не витягнеш рибку зі ставка. Потрібно набратися інформації по-максимуму, зрозуміти що є ярмарок тих часів, екстраполювати ці свої знання на сьогоднішній день і на знання свого краю і на наявний картографічний матеріал. І успіх забезпечений!

А для затравки невелика витримка:

«На Катеринославських ярмарках торгували як місцеві купці, так і приїжджі з Харкова, Полтави, Одеси, Курська, Москви, Петербурга, гості з Польщі, Туреччини, Криму.

Головними предметами торгівлі на Катеринославських ярмарках сільськогосподарська продукція, шерсть, худоба, коні, мануфактура, горнозаводские вироби. Ця продукція вироблялася в Катеринославському, Верхньодніпровському, Новомосковському повітах. У Катеринослав за шерстю приїжджали купці з Москви, Санкт-Петербурга, Одеси, Полтави, а також з Туреччини та Польщі.

Торгівлю мануфактурою і гірничозаводськими виробами забезпечували на ярмарку місцеві купці-Бодяків, Єфанов, Зайцев, Чернявський, Туфбаба та інші. Велика кількість товарів привозилася з інших міст України, Росії, Польщі, Криму.

З Польщі везли полотно Жерардовской фабрики, зшиту сукню, срібло. З Москви везли срібні та золоті предмети з дорогоцінним камінням. Московські купці Бакуменко, Попов, Андрєєв, привозили чай. На ярмарку можна було купити цукор заводів Семиренко і Яхненка. Харківські купці вели торгівлю оселедцем, осетрами, баликами, ікрою. З Курської та Харківської губерній поставлялися пенька, цибуля, мед, сало, хутра, взуття, шкіряні товари. Чумаки везли сіль з Криму, олійні фарби привозили з Одеси.

Під час проведення ярмарків на Ярмарковій площі організовувалися торгові ряди – Червоний, Панський, Бакалійний, Шкіряний, Посудна та інші. До уваги відвідувачів пропонувалися “парчеві і шовкові матерії, англійські сукна, ситці, китайки, набійки, срібні, золоті й алмазні речі, сірі та чорні кримські смушки”. Тут же торгували шкіряними і металевими виробами, порцеляновим, фаянсовим і скляним посудом, екіпажами, возами, колесами, пісчею папером, картинами, цукром. На Катеринославських ярмарках були також широко представлені і так звані колоніальні товари – апельсини, лимони, рахат-лукум, фініки, перець, чай, кава і т. д. Ця група товарів становила до 20% товарообігу ярмарки.»

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина