блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Туринська плащаниця виявилася підробкою! Як це розкрилося

Археологічні підробки це цілий світ. За радянських часів вдень я працював експертом в музеї, а вночі патирував камені надстарим вуглецевим нальотом. Простіше кажучи, брав вугілля з золовников віком 2-3 тисячі років, розчиняв і наносив на камінь. Будь-який вуглецевий аналіз рапортував про знахідку часів Ісуса. Тим більше тоді, коли мої вироби потрапляли мені ж на експертизу (с) колишній Вчений Історик, нині живе в Лондоні… В офіційних музеях світу виставлено тонни підробок. Іноді вчені про це знають, частіше є тільки підозри. Головне, що б ви не дізналися. Хоча, репутація музею як сувенірної крамниці, вже давно днище пробито. Принаймні в колах вчених. І от як раз такий випадок – Туринська плащаниця виявилася підробкою. Найцікавіше те, як цю підробку розкрили британські вчені.

Туринська плащаниця виявилася підробкою. Як розкрилося

Фахівці з Університету Ліверпуля (Великобританія) і Комітету з розслідування псевдонаукових тверджень в Італії з’ясували, що сліди крові на туринській плащаниці не могли бути залишені загорнутим у неї тілом. Вважалося, що ця кров належала Розп’ятому Ісусу Христу і витекла з ран на руках і ногах після смерті. Вчені прийшли до висновку, що плащаниця не має ніякого відношення до справжньої страти людини і мала лише художню цінність. Результати роботи опубліковані в Journal of Forensic Sciences, коротко про дослідження розповідає видання Science Alert.

Туринська плащаниця виявилася підробкою. Як розкрилося

Для довідки. Туринська плащаниця (італ. Sindone di Torino) — християнська реліквія, чотириметрове лляне полотно, в яке, за переказами, Йосип з Ариматеї загорнув тіло Ісуса Христа після його хресних страждань і смерті (Мф. 27:59-60). В даний час зберігається в соборі Святого Іоанна Хрестителя в Турині.

Частина віруючих переконана, що на плащаниці — справжні відбитки обличчя і тіла Христа, чому Туринська плащаниця цінується як одна з найважливіших реліквій християнства. Католицька церква офіційно не визнає плащаницю справжньою, проте вважає її важливим нагадуванням про Страсті Христових. Православна церква не має офіційної позиції з питання її справжності; ряд церковних діячів вважає її справжньою.

Туринська плащаниця виявилася підробкою. Як розкрилося

Хоча радіовуглецевий аналіз показав, що туринська плащаниця датується 1260-1390 роками нашої ери і не могла належати Христу, деякі фахівці припускали, що за слідами крові можна визначити подробиці про удари батогом, тортурах і подальшому розп’ятті того, хто був обгорнутий в полотно. Вважалося, що після обмивання тіла кров продовжувала сочитися з ран, які розташовувалися на долонях, передпліччях, спині, ребрах і ногах.

Туринська плащаниця виявилася підробкою. Як розкрилося

Дослідники провели експеримент з використанням манекена та участю живої людини, щоб з’ясувати, як буде текти кров з різних ран. В якості зразків застосовувалася донорська людська кров і рідина з тими ж властивостями. Були перевірені різні пози тіла, в тому числі стоячи і лежачи зі складеними в районі паху руками. Вчені порівняли отримані плями крові з наявними на плащаниці. Цей метод, відомий як аналіз бризок крові і використовується судовими медиками і криміналістами для розслідувань.

Туринська плащаниця виявилася підробкою. Як розкрилося

Виявилося, що плями на плащаниці могли виникнути тільки в тому випадку, якщо кров на тильній стороні долоні і кров вздовж передпліччя текла під різними кутами, що неможливо для лежачого положення. У першому випадку людина повинна була стояти, піднявши руки під кутом 45 градусів, а в другому випадку руки повинні бути підняті вертикально. Крім того, рана, залишена списом, повинна була залишити суцільну криваву пляму, проте на полотні в цьому місці видно сліди від невеликих потоків, що знову ж свідчить про стоячій позі. Деякі сліди, наприклад, «пояс» у нижній частині спини, вченим зовсім не вдалося відтворити, навіть якщо врахувати, що тіло після обмивання могло переміщатися. Моделювання плям на руках, що контактували з дерев’яною поверхнею Хреста, дало неясні результати.

Туринська плащаниця виявилася підробкою. Як розкрилося

Таким чином, картина розподілу плям від різних частин тіла не узгоджуються з гіпотезою, що чоловік був розп’ятий. За словами дослідників, все це вказує на те, що Туринська Плащаниця швидше за все є має художню цінність підробкою XIV століття і використовувалася в якості “ілюстрації” страти Христа.

Туринська плащаниця виявилася підробкою. Як розкрилося

Не пропустіть інший гучний випадок з офіційною археології – Розшифрований вавилонський скрижаль 3700 років. Вчені в шоці. Повірте, це дійсно шок.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина