блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Як я знайшов свою першу точку КР. Секрети копа

Хто не закопує ями – лошари копа. І не тому, що вони залишають за собою місячний пейзаж. Ями палять точку копа. Але ще більше лошари копа ті, хто яму не закопує і кидає поруч з ямою шмурдяк… Завдяки такому поєднанню, я знайшов свою першу точку копа по Київській Русі.

Як я знайшов свою першу точку КР. Секрети копа

Спробувавши копати знахідки середніх віків і старше, вас більше не будуть радувати царі молодше 17 століття. Повірте, це так і є. Що там у тебе? Та знову цей Ніколашка виліз, дістав вже. Або… Що там у тебе? Є! Фібула! Ну зараз піде спека!

Знайти середньовічну точку копа складно. І не тому, що тоді не було детальних карт. Головні проблеми дві. Перше, в ті часи на Землі було на порядок менше людей. Друге, у людей було на два порядки менше металу. Як відшукати таку точку? Зазвичай радять брати річки або висохлі річки, йти по північній стороні, шукати піднесення, повороти, злучки з іншими річками, тераси. В теорії все правильно, на практиці не зовсім так.

Чому Річка. Існувало три типи поселень біля річок. Перші вибрали це місце тому, що їм була важлива близькість води. Але якщо води навколо багато, торгівлі немає, і в окрузі відносно спокійно – поселення могло розташуватися і не біля річки.

Другий тип – безпека. Злучка або вигин річки, дозволяли використовувати природний ландшафт як рубіж захисту. Зазвичай цей фактор ставився вище комфорту, таке поселення могло ігнорувати сторони світу (південь, північ, схід, захід). Але чим старше поселення (і далі на півночі, лісистість), тим менше було людей. Мало людей, мало нападів. В такий період люди могли віддавати перевагу комфорту – північна або східна сторона, пологий спуск.

Третій тип – торгівля. За старих часів головними дорогами були річки. Навіть взимку воліли рухатися по замерзлих річках. Поселення обслуговуючі торгівлю ставили в главу фактор зручність.

Чому північна або східна сторона. За старих часів холод був реальною проблемою. Площа житла могла становити всього 10-15 квадратних метрів, таке легше зігріти. Північна і східна сторона краще обігрівалися сонцем, і була краще. При виборі місця також враховувався фактор захищеності від вітру.

І все? Бери річку, і просто по ній бреди з металошукачем… Довго-довго бреди. Як я вже сказав, людей було мало. Більш менш великі поселення того часу вже виявлені, і застолблены археологами. Простому Копачеві залишилися тільки дійсно важкі точки копа.

Важкі у виявленні, важкі-за багатосотлітнього сміття, важкі-за конкуренції з іншими копачами. Коли я ще ходив з Garrett ACE 250, я абсолютно випадково вийшов на точку копа по Київській Русі. І якби не лошари копа, перераховані вище ознаки стародавніх поселень-мені б не допомогли.

Моя перша точка копа по Київській Русі. До заплави річки метрів 500. Північна сторона. Два поля, між ними вузька клиноподібна посадка. Найближчі артефакти (я по цьому квадрату бродив не перший день), метрів за 400 шматок глиняного судини і пара стародавніх Конін, і все. На клині посадки явно місце відпочинку трактористів-траплялося багато частин техніки, Інше металеве сміття. Жарко, вирішив зайти в посадку…

Посадка як посадка, зі сміттям, місцями непрохідна, і… характерні не закопані ями. Я вже говорив, хто не закопує ями – лошари копа, палять свої точки копа. Кидати шмурдяк поруч з ямою, лошари в двійні. Іду я по цих ямах і дивуюся. Якого біса тут так наполегливо рили кришки і банки? Адже це лошари, такі якщо потраплять на смітник, відразу з неї підуть. А тут рили і рили!

Перше чим зайнявся, вибрав місце з найбільшою кількістю ям. Зібрав весь шмурдяк в купу, і почав прасувати. За дві години з’явився і перший артефакт – грецький хрест. Так почалося моє перше літо, коли я закинув всі роботи і тільки копав.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина