блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Які бувають котушки для металошукача

Прості люди, до яких належу і я, ділять котушки металошукачів на 2 типи – Моно і DD. Виробники металошукачів нарізають тонше…

Чому котушка DD має таке позначення? Ви знаєте чим відрізняються котушки Моно і Концентрична? І якщо у вас не імпульсний металошукач, значить те, що ви називаєте котушкою моно, правильніше вважати концентричній. Дивимося в чому різниця між пошуковими котушками, і як це впливає на практичний пошук.

Міні лікнеп… Котушка металошукача найчастіше складається з 2-х складових – передавальна петля (Transmit Coil, TX) і приймаюча петля ( Receive Coil, RX). Перша генерує електромагнітне поле, друга відстежує зміни цього поля (при попаданні металевого предмета під котушку, поле деформується, ці спотворення і дають привід металошукачу сказати вам “копай!”).

how-work-search-coil-of-metal-detector

Якщо передавальна петля буде більше розмірів, відповідно і генерується полі теж буде більше. Звідси й залежність розмірів котушки і глибини виявлення. Маленький нюанс, висока мінералізація грунту здатна вносити перешкоди в полі, і це частина пошукової середовища.

Концентрична котушка

concentric-coil

Концентрична котушка, це найчастіше те, що ми називаємо Моно котушкою (наприклад на Garrett ACE 250). Але як раз моно котушка є різновидом Концентричній.

Особливість концентричній котушки полягає в тому, що передавальна і приймаюча петля розносяться як можна далі між собою. Це дозволяє створити симетричне поле (звідси і точність пипоинта), трохи краще поділ поруч лежать знахідок при одній проводці (з конусної форми поля).

Концентричні котушки призначені для охоплення всього спектра існуючих знахідок. Логічне позиціонування – універсальні котушки. Піддані впливу високої мінералізації грунту, при підвищенні котушка втрачає в глибині.

Моно котушка

mono-coil

Класичне розуміння Моно котушки, передбачає що вона застосовується на імпульсному металошукачі (більшість сучасних детекторів не є імпульсними). Моно котушка, це різновид Концентричної (запам’ятовуємо терміни, на полі будемо тиснути мозком).

Особливість моно котушки в тому, що приймаюча і передаюча петля розташовані поруч. Має ті ж властивості, що і концентричній, включаючи вплив грунту.

Котушки Imaging

imaging-coil

Теж різновид концентричній котушки. До речі, деякі продавці металошукачів заявляють що це котушка DD. Ми всі знаємо самі, і ввічливо поправляємо ))

Особливість котушки в тому, що вона має додаткову приймаючу петлю. Це дає металошукачу більш точно визначиться з передбачуваної знахідкою. Наприклад в оцінці розмірів знахідки, до її викопування.

Garrett стверджує що цей тип котушок є тільки у них (серія детекторів GTI), і ніякий інший металошукач в світі цим похвалитися не може.

Котушки DD

dd-coil

Ви знаєте чому ДД називається DD? Тому що, передавальна і приймальна петля мають форму латинської букви “D”, та розташовані дзеркально.

Особливості DD котушки значні. Призначена для кольорових цілей, хороша чутливість на маленькі знахідки. На відміну від Концентричних з полем у формі конуса, DD котушки мають поле типу “плоске відро” (однакова видимість на будь-якій глибині, але при цьому страждає точність пинпоинта). Ще DD котушки менше піддані впливу високої мінералізації, і в такому середовищі не втрачають глибину виявлення.

За формою котушок

form-of-coils

Додам чим відрізняються котушки металошукача за формою. Є еліпсоїдна і кругла. Котушка Еліпс краще “розділяє” цілі, які розташовані близько один до одного (в теорії, на практиці це непомітно). У эллипсоидных котушок вище точність режиму пинпоинт (на практиці, можна з натяжкою сказати що це є), плюс трохи менше вага (сумнівно).

Кругла котушка має глибину більше, в порівнянні з еліпсом. Це на практиці перевірити важко – треба одну і ту ж котушку різної форми, пробувати на одній моделі металошукача. Але якщо порівняти різні виробники, у мене весь час виходило так, що кругла дійсно на монеті додає 1-2 сантиметри.

У своїй Енциклопедії з Котушок металошукачів, вказував той тип, який заявляє виробник. Якщо тип не зазначено, значить не зміг знайти явне підтвердження.

За основу термінів, взяв уявлення про котушках виробника Garrett (рідна мова дідуся Гарета). Той же Minelab, оперує термінами Концентрична, DD і вставляє ще Monoloop. А деякі виробники, наприклад, Teknetics, взагалі вважають що тип котушки користувачеві знати не обов’язково)

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина