блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Якщо котушка глючить. Що перевіряти за списком

Приїхати на коп, і виявити проблеми з металошукачем, це сумно… Стоїш посередині поля, і як дурило махаєш детектором, слухаєш дикі пісні. При виїздах на машині від 100 км, я тримаю в багажнику мінімум 2 детектора. Якщо попутником, в рюкзаку в запасі друга котушка завжди. Моя запасна котушка вже кілька разів допомогла камрадам продовжити коп. Дивимося покроковий список, що робити, якщо котушка металошукача глючить.

Приклад, як це трапляється (не мій):

1. Металошукач чи ні

Якщо у вас фантоми, почніть з заміни харчування. Наприклад, в Garrett ACE або Garrett AT PRO, розряджені батареї дадуть ефект хаотичного спрацьовування (при цьому на екрані значок батареї ще показує одну рисочку).

Далі, вам треба зрозуміти – металошукач глючить саме тут, або взагалі. Я в таких випадках роблю скидання металошукача в заводські налаштування, піднімаю котушку в повітря, виключаю вплив грунту (і дотик котушки).

якщо-katushka-glyuchit-04

Дивимося на предмет лінії електропередач. Відходимо від точки на 50-100 метрів. По ходу позбавляємося від електромагнітних випромінювачів – викидаємо мобільні телефони (жарт, відрубую передачу даних і перекладаю телефон в рюкзак).

2. Котушка або блок

Де проблема – в котушці або блоку детектора? Перевіряється заміною котушки. Якщо інша котушка працює нормально, значить блок металошукача справний. Проблема в котушці. Причому котушка необов’язково така ж, нам треба перевірити блок, і підійде будь-яка котушка від цього детектора.

якщо-katushka-glyuchit-05

Я знаю, що багатьом взяти іншу котушці ніде. Я в таких випадках робив так…

Приходив з блоком в магазин металошукачів. Типу, я обираю силу для свого детектора. Законне бажання перевірити на своєму металошукачі.

3. Сопутка проблеми котушки

Якщо на котушці є захист – знімаємо її. Часто під захистом скупчується волога, грунт. Особливо це актуально на морському пляжі. Був здивований, скільки під неї набивається (солоний пісок під захистом, сюрприз ще той).

якщо-katushka-glyuchit-06

Важливий момент. У проблем часто є сопутка, яку треба враховувати… Наприклад, ви копаєте в спеку, через годину почалися проблеми – котушка розігрілася, кріплення контурів втратили свої властивості, і контури почали тремтіти всередині – за підсумком фантоми.

Або ви косите котушкою по росі, через 30 хвилин у вас з’явилися фантоми – велика ймовірність того, що в котушці з’явилася волога. Зможете розглянути сопутку – визначити проблему буде легше.

4. Проблеми котушки

Проблеми котушка металошукача умовно поділяється на 4 зони: коннектор, кабель, виведення кабелю з котушки, сама котушка.

razborka-katushki-minelab x-terra-10-5-03

Буває, проблема на поверхні, і її легко виявити. Смикаєте коннектор, перегинаєте кабель, ворушіть висновок кабелю з котушки. Але бувають випадки гірше…

Різка втрата глибини. Котушка бачить мети тільки в упор. Наприклад, п’ятак Е2 до 5 сантиметрів. Відірваний один контур. Шукайте де (коннектор, кабель, висновок з котушки).

Котушка не бачить срібло або велику мідь. Котушка не налаштована (браковану). Зверніть увагу, це може бути на певних налаштуваннях. Наприклад, зсув частоти при відбудови від перешкод.

Фантоми при струсі в повітрі. Може бути як кабель, так і втрата точок кріплення всередині контуру. В цьому випадку, я б спробував постукати по котушці, при цьому постарався зберегти нерухомість дроти. Якщо провід, ремонт простіше. Якщо контур без кріплення всередині (наприклад, зривається від бічного удару, або розм’якшується по жарі) – без розтину заливки не обійтися.

Факти з котушок

Помічені проблеми китайських котушок (підробок) – на спеці, перегріваючись починають фантомить. Найчастіше це трапляється з котушками T2. Ця ж проблема є у підробок Garrett ACE.

Кабель котушки непростий, і від неї багато що залежить, насамперед надійність і вага. Знайти такий кабель у продажу пару метрів, буває проблемою.

Котушки, у яких поверхня закрита кришкою (а не залита), більш схильні потрапляння вологи.

якщо-katushka-glyuchit-07

Котушки заливають особливим компаундом. Особливість цієї заливки в тому, щоб вона не була схильна до розширення-звуження при різних температурах. Кажуть, кілограм такої заливки коштує від $30.

Бажаю всім металошукачів довгих років служби. Але якщо що, все про ремонт металошукача збирається тут.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина