блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Ямна культура. Дорогі знахідки

Вчора копав під дощем… Не просто під дощиком, а реально проливний дощ з вітром, коли загинаються дерева (а я машину під ними поставив, жах!). Простій людині цього не зрозуміти. По-перше, субота. А по-друге, нещодавно товариш тут підняв половинку золотий змійки. Напевно, десь повинна бути друга. І який дощ зможе мені перешкодити? 5,5 годин без перерви. Гряземес непередаваний. Коли висохли штани і куртка – поставив їх в кут, як цементні. Знахідки ямної культури. Знаєте що це таке?

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-01

Давно хотів дізнатись, що таке Ямна культура. Ось і привід видався… Археологічна культура епохи пізнього мідного століття — раннього бронзового століття (3600-2300 року до н. е..). Займала територію від Південного Приуралля на сході до Дністра на заході, від Передкавказзя на півдні до Середнього Поволжя на півночі.

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-02

Знахідки, яким понад 3,5 тисяч років – такий вік, сам по собі додасть інтересу (або цінності), до будь-якого артефакту.

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-03

Для ранніх ямників обрядове одноманітність і було законом. Своїх ховали строго на спині з підігнутими колінами, і найголовніше – всі скелети засипали охрою. Причому ховали не тільки людей, але і худобу (цікаво, коліна скотинам теж підгинали?).

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-04

В цих знахідках, один з камінчиків – зооморфный скіпетр. Металу в ямній культурі практично не було. Прикраси з раковин і кісток, інструменти з каменю та кісток. Посуд з глини. У ранніх ямників посуд тоді була круглодонная, з орнаментом.

Як можна в камені зробити таку рівну дірку? Металу немає. Іншим каменем? По-перше, іншим каменем так рівно спробуй ще зробити. По-друге, це не день, і не два місяці?).

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-05

Минуло 250 років (ледь не написав – пролетіло 250 років), та ямники стали втрачати свої обряди. З’явилися яйцеподобные посудини, плоскодонні горщики. Ховати стали на боці. І з’явилися мідні інструменти – ножі, шила… Ви тільки уявіть собі, яке це переходити з каменя на метал! Це навіть не в космос полетіти.

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-06

Через 500 років життя ранніх ямників кардинально змінюється. Кам’яний інвентар пропадає (у землі лежить, чекає коли розкопають). Ховають своїх абияк, охру сиплять через раз. У побуті практикують великі мідні вироби – сокири, молоти.

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-07

А на початку 2000 років до нашої ери звичайно), ямна культура розчинилася у всесвіті. Залишилися тільки ось такі старовинні артефакти, які копачі піднімають, і спускають за дорого.

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-08

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-09

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-10

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-11

Ці 3 камінчика епохи ямної культури були продані за… $1000. Бувають і такі знахідки. У мене питання – Як їх шукати? На поверхні таке не валяється (або валяється?). Виходить, тільки шурфить. Але шурф справа удачі, можна і до середини землі шурфить.

Оновлена інформація. Додано

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-12

Автор знахідок ямної культури, по ходу справи паралельно, спустив ще одну знахідку. Не зовсім дорога, але можливо це сопутка.

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-13

Знахідка, старовинна форма для відливання кинджала (або ножа… мені здається, все-таки правильніше кинджала).

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-14

yamnaya-kultura-dorogie-naxodki-15

Правильно радили автору знахідки – треба було перед продажем налити в неї чого-небудь (наприклад, гіпс). Хоч побачити, що цією формою виливали. Плюс, на пам’ять залишився б зліпок. А так… На пам’ять копателю, від цієї форми залишилися $115 (жах!).

Оновлена інформація. Додано

Більше дорогих (і не дуже) знахідок – завжди знайдете тут. Всім вдалого копа!

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина