блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Заміна акумулятора XP Deus. Розбирання блоку

Як поміняти акумулятор в XP Deus? Хороші виробники знають, продати це тільки половина того, що можна поиметь. Є ще обслуговування, аксесуари і ремонт. Коли говорять клієнти на все життя, мені страшно )) Корисна інформація, як замінити акумулятор в XP Deus.

Процес заміни акумулятора XP Deus автора блогу metallo-iskatel, посилання на блог в кінці. Розповідь від імені автора. За інформацію спасибі Артем К.!

Чудовий металодетектор французької компанії «XP» під нескромною назвою «DEUS» (в перекладі означає ні багато ні мало «божественний») дістався мені не новим, з цілком зрозумілої причини — бюджет. Навіть трирічний апарат вийшов в неабияку “копієчку”, тому я готовий був миритися з деякими слідами експлуатації.

Самим очевидним є неминуче старіння літій-іонних акумуляторів у всіх блоках (основний блок, котушка(і) і бездротовий блок навушників), навіть при належній експлуатації, що рідкість, за цей час втрата ємності повинна становити трохи більше 30%, штатно. А якщо врахувати, що нічого ідеального не буває, то припустити втрату 40% ємності від нових було б досить оптимістично. Незважаючи на це, часу роботи основного блоку (пульта) і блоку бездротових навушників мені за півтора сезону вистачало завжди, а котушку я практично відразу купив нову, 11 дюймів. Її запасу енергії також вистачає на світловий день літнього копа на середньому струмі і майже на день — на максимальному.

Заміна акумулятора XP Deus

Однак, оскільки доопрацювання котушок Деуса з метою впровадження більш ємного акумулятора виявилася успішною (про це буде окрема стаття), відразу утворилася завдання пропорційного збільшення ємності акумуляторів в інших блоках. Зараз мова піде про пульті — основному блоці управління XP DEUS.

Спочатку у всіх блоках, починаючи з 2013 року випуску, встановлюються однакові акумулятори заявленої ємністю 630 мА/ч типорозміру 742045, що означає габарити в міліметрах: товщина 7.4 мм, ширина 20мм і довжина 45мм.

Оскільки нові “рідні і дуже фірмові” акумулятори коштують непристойно дорого, виміряти Новий такий не вийшло, може бути поки. Однак вийнятий з основного блоку акумулятор після повної зарядки, в найоптимальнішому режимі розряду показав ємність ледь-ледь 400 мА/ч. практично збіглося з теорією, втрата ємності 33%, якщо вважати заявлену для нового акумулятора відповідної дійсності.

На Алиэкспресс був знайдений непоганий за відгуками (забігаючи вперед скажу, що так воно виявилося і на ділі) виробник, який пропонував велику кількість літій-полімерних акумуляторів безлічі типорозмірів, оснащених платами захисту, так само як оригінальний акум. Ідентичний рідного розмір знайдений не був, після уважного огляду розібраного приладу стало ясно, що якийсь запас є. В результаті був обраний і замовлений в декількох примірниках акумулятор з кодом Е802244 (розміри 44х22х8мм) з напругою 3.7 В і заявленою ємністю 700 мА/год. Оскільки в допустимі розміри він влазив тільки-тільки, нічого більш ємного на той момент знайти не вдалося. Але і це, в принципі, непогано, особливо якщо заявлена китайцями ємність виявиться схожою на правду (в чому, насправді, були дуже великі сумніви). На фото нижче видно різниця в розмірах.

Заміна акумулятора XP Deus

Замовлення прийшов досить швидко, акумулятори були заряджені відповідно з рекомендаціями виробника і протестовані на інтелектуальному ЗУ на предмет ємності при розрядному струмі трохи вище номінального для блоку Деус, 150мА. Виміряна ємність виявилася не тільки рівною, а навіть трохи вище, що взагалі дивно. Перевірені були всі отримані акумулятори, ЗУ ретельно відкалібровано-результати ті ж.

Зазначу, що в даний час саме цих акумуляторів у виробника немає, але є вдвічі меншої товщини (4мм) і, відповідно, — вдвічі меншої ємності 350 мА/год. Ці аккумы дозволяють паралельне з’єднання, думаю в моїх так і зроблено — просто дві штуки складені разом і припаяні до плати захисту.

Автор metallo-iskatel.ru. Все по металошукачу XP Deus збирається тут. І є досвід іншого власника по установці супер акумулятора в свій XP Deus (відео, зауваження, тестові випробування). На сторінці енциклопедії копача По XP Deus є додаткова інформація. Наприклад, розбирання детектора і котушки.

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина