блог металошукачі, пошук
металлоискатели оптовый склад

Заробив €45000. Незвичайні дорогі знахідки

Гроші навколо нас. Треба тільки їх побачити. (с) Містер Бізнес 100%… Професор криптографії гуляючи по блошиному ринку Бухареста гроші побачив. Витратив €100, заробив €45000. І що в цій історії головне? Професор, криптографія, блошиний ринок, ціна, або гомосексуалізм?

Румунія, місто Бухарест, блошиний ринок. Професор криптографії прогулюючись по рядах, звертає увагу на дивну друкарську машинку. Продавець попросив за артефакт €100…

Заробив €45000. Незвичайні дорогі знахідки

Артефакт виявився шифрувальною машиною Енігма, часів Другої світової війни. Хто в темі (я ні) знають, будь-яка така машина коштує великих грошей. Цим літом (2017 року), на нью-йоркському аукціоні christie’s була продана шифрувальна машина Енігма 1944 року. Ціна $547000.

Історія шифрувальної машини ” Енігма починається в 1920-х роках в Німеччині. Перші апарати застосовувалися в комерційних цілях – шифрувалися повідомлення комерсантів. Практично відразу, машиною Енігма стали користуватися і військові.

Існувало безлічі різних версій Енігми. Головна відмінність полягала в кількості роторів. Наприклад, машина Енігма продана в Нью-Йорку була 4-х роторна. Але всі версії працювали по одному, і тому ж принципу-оператор послідовно натискає клавіші з буквами (набираючи повідомлення), відображаються букви вже зашифрованого тексту.

Відображення зашифрованого повідомлення могло бути різним. Механічним, коли в віконця з’являлася літера латинського алфавіту. Загоряється лампа зі своєю буквою. Були апарати, здатні відразу друкувати зашифроване повідомлення на паперовій стрічці.

Для зворотного дешифрування, теж потрібно Енігма. Однакова настройка з машиною відправника, дозволяє також просто перетворити шифрування в текст. Налаштування Енігми легко змінювалася і перебудовувалася. Різні відомства могли застосовувати відрізняються шифри, а у воєнний час шифр змінювався кожну добу.

Сторонній пристрій, здатний дешифрувати Енігму-називали криптографічною бомбою. Перший такий пристрій в 1932 році створили поляки. У 1940 році з’явилася універсальна машина дешифратор бомба Тьюринга, що дозволяла союзникам читати німецькі шифровки.

А німці за допомогою Енігми шифрували все. Від дійсно секретних донесень, до прогнозу погоди і тилових зведень. Деякі історики переконані, саме бомба Тьюринга стала вирішальним фактором у прогресі перемоги над німцями. Без цієї машини, ціна перемоги була б значно вище. Автором цієї машини був Алан Тьюринг (Англія)…

Після війни життя Алана Тьюринга не склалося. На початку 1952 року, Алан Тьюринг заявив в поліцію про факт крадіжки в своєму будинку. В ході розслідування сплив факт гомосексуалізму Тьюринга.

Після відкриття факту гомосексуалізму, вченому запропонували на вибір – сісти у в’язницю, або примусове гормональне лікування призводить до імпотенції. Тьюринг вибрав лікування, в надії продовжити свої роботи. Але в ті часи, в Сполученому Королівстві існувало переконання, що радянські шпигуни активно використовували гомосексуальну тему для вербування агентів. Алан Тьюринг втратив статус благонадійного і відсторонений від секретних проектів. Через 2 роки, Алан Тьюринг був знайдений у своїй квартирі мертвим. Основна версія, вчений наклав на себе руки прийнявши ціанід.

У 2009 році уряд Великобританії публічно приніс вибачення за переслідування Тюрінга. І з’явилася версія, що Тьюринг не наклав на себе руки. Все сталося з необережності вченого, отруївся парами неакуратно збереженими хімікатами. У 2013 році, Тьюринга помилувала королева…

За все існування машини Енігма, серійно було випущено близько ста тисяч апаратів. До нашого часу збереглося лише кілька десятків, деякі з них в робочому стані. І одна з них виявлена в Бухаресті на блошиному ринку.

Заробив €45000. Незвичайні дорогі знахідки

Автор знахідки виставив свою Енігму на місцевому аукціоні Artmark (Бухарест). Артефакт був відразу проданий за €45000. За словами менеджерів аукціону, покупець побажав залишитися інкогніто. Цікаво, купив колекціонер або перекуп?

Оновлена інформація. Додано

Більше незвичайних знахідок зібрано тут. Шахти завалені грошима, загадкові кулі в людський зріст, золото в баку танка, золоті списи на футбольному полі, багатовікові продукти харчування (знайшлися охочі покуштувати), і гігантські скарби. Подивіться, там цікаво!

металлоискатель БУ купить по лучше цене
лучшие металлоискатели
Металлоискатель Gauss MD (Гаусс МД) купить Украина